Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nefunkční ventylator a klimatizace. Pomoooc prosím


Jirka306

Recommended Posts

Jsem z toho už uplně zoufalej.Přestal mi fungovat ventilator topení a klima.Je to pugeot 306 1.4 sedan rv 2000.Klima je manualní.Po otáčení ovladacím kolečkem se nic nedeje a nereaguje ani tlačítko A/C.

Nechal jsem zkontrolovat i tlak chladícího media.Ten je naprosto v pořadku.Kontroloval jsem i pojistky v motorovím prostoru i pod volantem a nic jsem nenasel jsou vsechny ok.Motor ventilatoru se po zapojení na externí zdroj točí uplně vpohodě.

Nestalo se vám to uz nekomu?Jinak je to skvelí vůz.Jsem s ním naprosto spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elektrikar mi hovoril,ze teraz v zimnom obdobi sa klima zapnut nemusi,lebo klima ma termostat a kedze je chladno tak sa nepotrebuje zapnut.No a ventilator mi obcas tiez nejde,ale po dobre mierenej rane rukou pod airbag spolujazdca sa vzdy rozbehne.Na opravu si vsak neviem najst cas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som mal presne toto iste. tiez mam rucnu automaticku klimu a tiez mi nic neslo ani vetrak nic neslo spustit. Som to zobral do servisu rozobrali a bola odpalena nejaka dioda H6 SLD24 . vybrali ju, teraz to vsetko funguje aj bez nej. vazne. Kedze sme nikde nevedeli zohnat taku diodu tak sa to zlozilo bez nej a hotovo. problem vyrieseni. nepytaj sa presne kde co rozoberali to ti nepoviem ja som pri tom nebol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kompresor klimy sa ti zapina ked sa snazis zapnut klimu? (cvakne magneticka spojka) a rozbehne sa vetrak chladica.

Původně zaslal: Jirka306

Jsem z toho už uplně zoufalej.Přestal mi fungovat ventilator topení a klima.Je to pugeot 306 1.4 sedan rv 2000.Klima je manualní.Po otáčení ovladacím kolečkem se nic nedeje a nereaguje ani tlačítko A/C.

Nechal jsem zkontrolovat i tlak chladícího media.Ten je naprosto v pořadku.Kontroloval jsem i pojistky v motorovím prostoru i pod volantem a nic jsem nenasel jsou vsechny ok.Motor ventilatoru se po zapojení na externí zdroj točí uplně vpohodě.

Nestalo se vám to uz nekomu?Jinak je to skvelí vůz.Jsem s ním naprosto spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude relátko pod palubovkou.Relé stálo 60kč.Demontáž palubky 1500kč v peugeotu! taky mi nešla klima ani ventilátor, pojistky v pořádku a relátka u motoru taky ok.Peugeoťáci mě strašily že to je spálený modul, oprava6000kč.Naštěstí jen to relé!:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: Jirka306

Jsem z toho už uplně zoufalej.Přestal mi fungovat ventilator topení a klima.Je to pugeot 306 1.4 sedan rv 2000.Klima je manualní.Po otáčení ovladacím kolečkem se nic nedeje a nereaguje ani tlačítko A/C.

Nechal jsem zkontrolovat i tlak chladícího media.Ten je naprosto v pořadku.Kontroloval jsem i pojistky v motorovím prostoru i pod volantem a nic jsem nenasel jsou vsechny ok.Motor ventilatoru se po zapojení na externí zdroj točí uplně vpohodě.

Nestalo se vám to uz nekomu?Jinak je to skvelí vůz.Jsem s ním naprosto spokojen.

To, že se ti netočí ventilátor bývá často způsobený tím ovládácím kolečkem, často to zlobí. Funguje to tak, že po dráze na tišťáku ti jezdí takový jezdec s kontakty. Zkus to rozebrat a vyčistit tu dráhu a kontakt trochu napružit. Po stisknutí tlačítka klimatizace by se mělo ozvat cvaknutí relé pod palubkou. Jinak s tou klimou nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...