tiburtius

problem s pristrojovkov

14 posts in this topic

mam problem. Mam 306 1,4b a na pristrojovke mam namiesto otackomera hodinky. Zohnal som si otackomer a chel by som ho napojit. Ci sa to da alebo tam treba nejake plus kable. Alebo len rovno napojit obidva konektory a hotovo. Za odpoved dakujem pekne. ta druha pristrojovka by bola s 306 1,6b. da sa to?

skus ju zapojit a ak to nepojde dam ti schemu ozvi sa mi potom na mail

Presne rovnaku zalezitost budem riesit tuto sobotu, ak sa vsetko podari ako sa ma. Dufam ze to bude len jednoduche "zapojit a fungovat". Trosku ma strasi ci mam senzor otaciek v motore, ale dufam ze ano, a druha vec ci niesu tie budiky nejako inak kalibrovane.

pozri ci uz mas pristorojovku z otackomerom alebo nje tak motor aj tak snima otacky motoru.. je len otazne ci to je vyvedene do klabloveho zvazku pristrojovky

...skus a spotom sem napis ako sa ti to podarilo

To napadlo aj mna ze otacky musi merat, dufam ze to bude na tych kabloch. Ked to v sobotu namontujem tak napisem. Keby to vyslo tak budem este tyzden stastny a budem sa na semaforoch hrat s rucickou otaciek :D predsalen vecsia slava ako hodinky.

Dnes som namontoval ten otackomer. Vyzera to tak ze funguje, ale este som nemal cas ho poriadne odskusat. Popri tom som zistil ze mam dost vela vypalenych ziaroviek, takze ma caka este raz to neslavne vytahovanie budikov. Prajem hodne trpezlivosti, ked sa vam nechce davat dole volant.

Dalsi stastny uzivatel otackomeru, to som rad. Nie ze by sa bez toho nedalo jazdit, ale s tym je to zaujmavejsie.

Co by ale mna zaujmalo je, ci ma niekto skusenosti aj s otackomerom v ktorom je ukazatel hladiny oleja. Chcel by som vediet ci po zapojeni funguje okrem otackomera aj ten ukazatel hladiny.

no to bolo treba najprv pozriet ci mas vobec snimac hladiny oleja...

No nejako tie budiky s hladinou oleja nemusim mat ale ako full vybava by to bolo pekne. Zatial mi staci obycajny otackomer, ked sa dostanem k nejakemu s budikom oleja tak budem spekulovat dalej.