Sign in to follow this  
Followers 0
Ludweek

osvětlení kufru u 306ky

9 posts in this topic

lidicky...poradite mi kde je u 306ky spinac na osvetleni kufru...kdyz pripojim kabely k zarovce a zavru kufr tak se rozsviti...kdyz ho otevru tak zhasne :) mam pocit ze na tom spinaci sou jenom prehozeny kabliky...doufam :)

a taky bych rad sehnal plastovy kryt třetiho brzdoveho svetla...ten muj ma ulomeny pacicky ..takze se neda prisroubovat :(

Spínání osvětlení je dělané přes takový podivný spínač. Vypadá to jako vršek od fixky ve kterém je ocelová kulička a dva plíšky. Pokud je kufr zavřený, kulička sjede na opačný konec a nespojuje kontakty. Když kufr otevřeš, kulička sjede k těm plíškům a sepne je. Vede do toho jen jeden drát - kostra. 12V vede do světla a zem ze světla de přes ten spínač na plech. Najdeš ho po sundání vnitřního obložení kufru. Nejde to splést. Tvůj případ asi bude, že ten spínač bude otočený - stačí odšroubovat, otočit o 180 stupňů a našroubovat zpět. Někdo se v tom asi vrtal a dal to tam opačně.

Mám to taky rozbité (chvílemi chodí, chvílemi ne). Pokud někdo máte zbytečný tak prosím prosím.

mě to taky chvilu chodilo a chvilu ne. měl jsem ten spínač natočený tak že ta kulička spadla až u uplně otevřených dveří. tak jsem ten spínač trošku vykřivil aby to sepínalo dřív a ok. snad se to dá z tohoto popisu pochopit:P

Zoby: chápu a testnu to. Už jsem to jednou křivil a rejpal do toho. Chvíli to chodilo ale zas to blbne. Tak udělám ještě jeden pokus. Když se do toho trochu praští tak se to rožne, takže jsem to zatím nějak nehrotil. Až bude čas tak do toho znova vlezu a nedám si pokoj než to bude chodit na 100%.

presne jako psal jiri.wolf

prisel...montoval...otocil...zapojil...svitil )

parada..sviti mi kufr kdyz otevru