Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tachometr HDI nefunguje.....


Přema

Recommended Posts

Pro ferry:

budiku je vsude dost i evropskych v kilometrech, zbytecny se predelavat s anglickyma, to dvouvyvodovy cidlo mela jen 2,1TD, pac ta ma i jako jedina tzv. vehicle speed module interface, ten prave byva vetsinou u tohodle auta puvodem problemu s rychlomerem. Tahle krabicka je nekde pod palubkou u sloupku rizeni, byvaji v ni studene spoje

Na to zapomeň, že je budíků všude dost, obvolal jsem snad všechny vrakáče a sehnal jsem jediné za 4 litry, tak jsem je samozřejmě nevzal, zloději!!!Proto jsem vzal ty anglické.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak s timto problemem se take na svem P406 HDI break 2000 80kw potykam uz delsi dobu. Jedu si to po dalnici, najednou mirny hup a tachometr na nule a auto lehce zpomaly, nebo spis bych rekl zlenivy. Takze nohu vice na plyn a jede se dale. Pak najednou do auta jak kdyz nekdo popostrci a tachac funguje. Mam stejny nazor ze si auto hlida tachac a kdyz je na nule bere to ze stojime a klesa vykon. Jen mne jeste nenapadlo mrknout zda nefunguje i pocitani kilometru :( to by pak i vysvetlilo ze se mi lehce zvedla spotreba :) mrknu na to jeste dnes ;) btw uz to nekdo opravil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sem to hlidal a opravdu nepocita kilometry kdyz nefunguje :( no a protoze si spotrebu hlidam, uvitam kazdou radu jak to opravit

Tak sem si myslel ze jsem tohle tema projel peclive a ono prd. ted jsem nasel prispevek od Ferryho i s foteckou :o sorry za mou slepotu :)

[upravil dne 7.4.2008 vikit]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se přidávám i já do tohoto klubu do kterého nikdo nechce. Navíc přidám tuto zkušenost. Měl jsem auto u svého dvorního mechanika a mimo jiné jsme řešili i toto. Tak tedy na diag. mu to ukázalo chybu tachometru, snímač byl venku, očištěn a byl vizuelně v pořádku. Namontován zpět, chyba vymazána a problém se mu při krátké projižďce neukázal. Bohužel jsem si auto vzal a po krátké jízdě opět ručička spadla, nepočítaly se kilometry a po nějaké chvíli naskočila a auto mi předtím připadalo opravdu takové lenivé. Kámoš si opsal číslo a že mi zjistí zda-li se nedělá druhovýroba, protože nové u Peugeota stojí opravdu kolem Kč 4.000,-. Navíc jsem dostal radu od jednoho mechanika, že to také dělají budíky. Ferry to popsal pěkně, ale bohužel nevím, jestli

to dělá opravdu to čidlo. Chtělo by to radu přímo z Peugeota, že. Na ne moc kvalitním obr. je moje čidlo z autí

[upravil dne 14/4/08 býv.hokejista]

[upravil dne 23/4/08 býv.hokejista]

post-0-14109599963276_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty jo, ja mel cidlo stary 10 let a bylo v poradku a bylo to jen mechanickym opotrebovanim zoubku nahonu toho cidla, ono jeste muzou byt spatny zoubky primo v tom domecku na diferencialu, v tom otvoru kam se nasouva poloosa, jenze to se bude blbe demontovat - vypustit prevodovku, vyndat poloosu rozebrat ten domecek a zkontrolovat zoubky

druhovyroba se nedela, ale pro tyhle novejsi auta by to cidlo melo stat jen nejakych 1500, 4000 stoji to pro starsi modely, rocniky 95-97

[upravil dne 14/4/08 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...