Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Odchadza spojka na 2,0 hdi 66kw


marisw

Recommended Posts

Uz pred casom som zacal pocitovat nejake jemne suchanie a sekanie v spojke pocas vytlaceneho pedalu......

Ale vcera sa ozvala naplno...ked stlacim pedal tak hned zacne v spojke nieco tak drhnut a suchat ako v srotovniku....spojka zatial funguje.....

vidim to na lozisko, alebo na odtrhnute mekano....Chystam sa to vymenit, zistoval som ceny ..u jedneho zanmeho co robi peugeot mi povedal ze mi zozenie novu kamplet sadu za 7500 SK z Peugeotu a vymeni max. za jeden den do troch tisicok....

V predajni auto dielov..sada sachs 7200 Sk a valeo 7700SK..

Vymienali ste niekto spojku na 307....myslim sami doma, s tym ze ste to videli.....Bolo mi povedane ze staci dat dole len prevodovku, najprv som myslel ze to bude musiet ist von komplet z motorom....ale ze nie..ze v pohode pristup...ak ste to niekto robily tak dajte nejake postrehy na co si dat pozor a co demontovat...a co neni potrebne demontovat...budem rad za kazdu radu... ale asi v sobotu to rozoberiem ked bude casu....

Daj te aj nejake typy na dobru spojkovu sadu, popripade ceny.....

Auto je 307 sw 2003 66 kw...najazdene cca 156000 km....takze som celkom rad ze to vydrzalo takto dlho...pocul som pripady ze spojku vymienali po 30 tisic..km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti bohužel neporadím. Spojkovou sadu jsem si nechával měnit a fyzicky jsem přítomen nebyl. Nicméně mechanik si na nic nestěžoval (že by tam byl nějakej zádrhel). Co vím, tak museli vypustit olej z převodovky, motor nevyndavali, jen sundávali převodovku. Práce jim trvala čistého času asi 5 hodin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to marisw: zdar, kolik stoji ta sada, co jsi nafotil? Mam neco pres 40tis km a prijde mi, ze mi spojka zacina prokluzovat - kdyz dam pri pomalym rozjezdu trochu vic plynu a pomalu spojku poustim, tak nekde uprostred citim do pedalu takovy jako jemny dření - je to v rozmezi mozna 1cm, kdyz tu spojku poustim, ale citit to je.. Prijde mi, ze neni jasne patrny, kdy ta spojka zabira - prudsi rozjezdy pak bejvaj problem.. :myslim

Myslite, ze je to na vymenu cely spojky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no podla mna by mala spojka vydrzat asi 200 000km.robil som to na p-205.najprv musis vsetko co je pripnute na prevodovke dokladne poodpajat.potom pojdu dole poloosi.najlepsie obe.rataj s tym ze bude treba odspodu podopret motor,lebo prevodovka je chytena o karoseriu.treba to podopret tak aby bolo dost miesta na vybranie prevodovky zospodu-ak to chces robit na jame.dole to ide celkom dobre.sroby uvolnit postupne a potom do spary medzi prevodovkou a motorom siroky srobovak a odsuvat od seba.novy pritlacny kotuc prisrobovat do kriza ale najskor treba vystredit nejakym vystredovakom.hore to ide trocha tazsie neviem aka tazka je tvoja prevodovka.mozno bude treba trochu pootocit hriadel prevodovky ak by to islo tazsie do seba.pozor pri zasuvani poloosi do prevodovky aby si neposkodil semeringy.hriadel na ktorom je lozisko trochu navazelinovat.mne to trvalo asi pol dna.najviac pripravne prace odpajanie a zapajanie.vela zdaru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já bych se sám do toho nepouštěl, zaprve nemám zvedák, a když mě můj známý měnil setrvák a spojku k tomu udělal také, měl rozebranou podstatnou část levé přední strany. Myslím si, že doma to za jeden den neuděláš a jak jsem již psal, já bych se do toho nepouštěl, samozřejmě nevím zda nejsi automechanik, já ne. Tak hodně úspěchů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Supetr

to marisw: zdar, kolik stoji ta sada, co jsi nafotil? Mam neco pres 40tis km a prijde mi, ze mi spojka zacina prokluzovat - kdyz dam pri pomalym rozjezdu trochu vic plynu a pomalu spojku poustim, tak nekde uprostred citim do pedalu takovy jako jemny dření - je to v rozmezi mozna 1cm, kdyz tu spojku poustim, ale citit to je.. Prijde mi, ze neni jasne patrny, kdy ta spojka zabira - prudsi rozjezdy pak bejvaj problem.. :myslim

Myslite, ze je to na vymenu cely spojky?

Chalani z Peugeotu mi vraveli ze na 307 su spojky o nicom..... uz menily aj na novom aute po 30 000 km....

Ja som si kupil spojkovu sadu za 4540 Sk bez marze od velkopredajcu..... vyrobcovia Valeo, Sachs, LUK, Lucas....atd atd.....len male rozdiely medzi cenami.....Ja spojku menim po 155 tis km.....a povedali mi ze uz je davno nato suca, a nemam pritom ziadne problemy s presmykovanim alebo nejakym iným problemom...akurat to, ze ked mam vytlaceny pedal, tak tam nieco skrype a susti....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajtra to beriem znamemu na zdvihak......nejako sa mi do toho nechce pustat...asi som ofajnovel....volakedy som travil v garazi viac casu :)

a najhorsie je to ze v farazi nemam radiator :)takze nic moc v tej zime.....

zanesem to jemu na zdvihak, hovoril ze to urobi do max. jedneho dna :):papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze spojku uz mam vymenenu...zacali o 6-stej vecer a skoncili o pol desiatej...cize makali ako fretky.....

lozisko bolo rozbite na minder...gulicky nevypadane...vrchna cast loziska odtrhnuta....cize sa lozisko netocilo cez gulicky ale sa netocilo vobec a stalo....suchalo sa o ti pritlacne hovadiny na pritlacnom taniery.....

ak by clovek spozoroval ze sa nieco deje skor, tak odstavit, a staci vymenit len lozisko za 1500 SK...ale aspon teraz viem co tam je..ze je to uz ok...auto ide plynule krasen...je to super...ziadne pazvuky....inak auto som doniesol z BE a uz raz tam bola spojka urcite menena...pretoze bola taka ista ako som kupil ja...cize LUK.....a tie z prvo vyroby nedavali..... postup mam nafoteny...ked bude cas tak to sem hodim....

Spotrebovany material :

Spojkova sada LUK RepSet - 623 3043 00 - 4540 SK - bez marze

Robota - 3,5 - 4 hod..... dvaja fachmani..... dal som im 3000 SK

http://toc.luk-as.de/toc/cs/F021035B29D387F76ECB502241A4D087.srv;jsessionid=F021035B29D387F76ECB502241A4D087?view=VIndexFramesetJsp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ospravedlnujem sa za slabu kvalitu foto, fotene Nokiou 6230i s 1,3 MPx Foto v pomerne tmavej dielni....:D:D

Neni co o postupe pisat...ale v rýchlosti

Najlepsie je dat auto na zdvihak...

Otvoríme kapotu, vyhodime airbox,baterku, spodny plech pod baterkou, odpojime spojkový valcek, odpojime starter - myslim od prevodovky,

zhodime predne kolesa, povolime maticu na naboji, aj prave aj lave...

demontujeme maticu na ramene od naboja z guloveho capu....krasne odpojime naboj od ramena.....

vytiahneme lavu poloos, ak chceme vytiahnut aj pravu, povolime tri skrutky na prevodovke co drzia loziskovy domec poloosy.... pred demontazou poloos treba VYPUSTIT PREVODOVY OLEJ :mrk

odpojime tiahla riadenia, su dve pomaly nepolamat....krehke..

odpojime ukostrenie prevodovky, vytiahneme konektor snimacu otacok.....

povolime silentblok na prevodovke...

teraz bude najlepsie ak si pod motor nieco podlozime....

cely silentblok demontujeme...tam sa neda co pokazit....treba ho demontovat kompletne, lebo ak nie, tak bude zavadzat pri vytahovani prevodovky......

uz nam ostala len samotna demontaz prevodovky od motora...ziadna veda....demontovat skrutky kol-dokola ..prevodovku vytiahnut smeromod motora...

prevodovka je vonku....

vymenit lamelu a pritlacny tanier na motore...

vymenit spojkove lozisko na prevodovke...

postup montaze je to iste.... len si trba poriadne vystredit lamelu aby ste sa netrapili pri nahadzovani prevodovky na motor....

vela zdaru

Odstrojeny vrch

Foto000.jpg

Nová spojka na kuchynskej linke :mrk

Foto001.jpg

Zabalena nova spojka

Foto002.jpg

Stara spojka - rozbite spojkove lozisko, gulicky vypadali, bolo od zotrvacnika zodrane- na minder

Foto003.jpg

Foto004.jpg

Zodrany pritlacný tanier, v mieste dotyku s loziskom

Foto006.jpg

Foto007.jpg

Lamela bola v pomerne dobrom stave

Foto008.jpg

Nahadzujem spojkove lozisko na prevodovku

Foto009.jpg

Foto011.jpg

Nova spojka , uz nahodena na motore...., bez prevodovky

Foto012.jpg

Take strohe ale predsa :papa:papa:papa:papa

[upravil dne 21/1/08 marisw]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se taky bohužel musím pochlubit. 2 Dny jsemcítil vibrace ve spojkovém pedálu. Šlo jen o lehké chvění,které jsem poznal jen já ( manželka ne, to se nedívím ). A dnes jsem byl u známeho v servisu a je to komplet nová spojková sada. Chudák pažoutek,ty zvuky co vydává. To už není jen vibrace pedálu,ale i pískání při sešlápnutít spojky. Pro info mám Peugeot 307 Break 2.0 HDI (66Kw) r.v 2003 najeto 113 tis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Martensio

Tak se taky bohužel musím pochlubit. 2 Dny jsemcítil vibrace ve spojkovém pedálu. Šlo jen o lehké chvění,které jsem poznal jen já ( manželka ne, to se nedívím ). A dnes jsem byl u známeho v servisu a je to komplet nová spojková sada. Chudák pažoutek,ty zvuky co vydává. To už není jen vibrace pedálu,ale i pískání při sešlápnutít spojky. Pro info mám Peugeot 307 Break 2.0 HDI (66Kw) r.v 2003 najeto 113 tis

No ja mam tiez 307 sw 2003 66 Kw.....

v pedali bolo citit akoby tam nieco drelo.a pri zoslipnutej spojke vydavala zvuky ako srotovnik.......

vela stastia pri vymene.....

[upravil dne 24/1/08 marisw]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je asi nějaká epidemie , mě dělá naprosto to samé.

A včera navíc začla smrdět, dneska jde auto rovnou do servisu.

Martensio: jen tak pro informaci, kde ti to dělali a za kolik?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jarmyl

Tak to je asi nějaká epidemie , mě dělá naprosto to samé.

A včera navíc začla smrdět, dneska jde auto rovnou do servisu.

Martensio: jen tak pro informaci, kde ti to dělali a za kolik?

UŽ SI V KLUBE :papa

[upravil dne 24/1/08 marisw]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak udělal mi to chlápek ze servis ( ne Peugeot tam by byla cena 16 tis ). Zjistil tam mimo spojky ještě nějaké závady,tak cena byla o trochu větší než říkal. Překpoklad spojky s prací byl 7000,-

Spojková sada 5843,-

Páka vypínací (starší) 600,-

Gufero kliky 507,-

Gufero převodovka 362,-

Gufero převodovka 435,-

Práce 1500

Komplet cena 9200,-

Tak to by můj první výdaj do Peugeota .A to ho mám jen půl roku,ale s tím jsem počítal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mám taky hotový. Spojková sada Valeo cca 6600,- + nový olej do převodovky 500,- + práce. Dělal to asi 5,5 hodiny, poprvé na 406, takže celkem dobrej čas. No dohromady to dělalo 8300,-Kč. Lamemla byla celkem dobrá, ale vysypaný ložisko se postaralo o zbytek zkázy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...