golias

CVRKÁNÍ

29 posts in this topic

Potřeboval bych poradit, moje 406ka 1.8 16V po nastartování a ujetí pár kilometrů začne něco cvrkat v pravym rohu blíž čelnímu sklu, na volnoběh to cvrká pomalu a jakmile trošku přidám tak to to zintenzivní, ale když třeba chvilku stojim tak to aji přestane (na chvilku). Není to hydraulicky zdvihátko ani vstřik a pěkně mě to sere.poraďte diky

ně to dělaj vstřiky. Ale když pišeš že to vstřiky nejsou

Já teda nevím, ale tohle "cvakání" se tu probírá každou zimu...:roll Když si dáš vyhledávání, tak tu o tom najdeš romány...

Mě to taky cvaká, mladý na 106 taky. Kámoš má 4 golfa v 1.6 a taky mu to cvaká...

Autu je zima, tak "klepe kosu":aut;)

jo jo probírali jsme to s Hurvajzem musí se to obalit molitanem pak to není tolik slyšet musel bych se podívati do hledání

no to abych si asi zesílil rádio ne? Že by to byly kladky? Ale dělá to až po několika kilometrech a sem tam to přestane

[upravil dne 10/1/08 golias]

to SARKOMI: všemu odpovídá ten ventil, jenomže mě to dělá na volnoběh pravidelně a když trošku přidám tak to zrychlí. Pomuže to koupit nový? Dělalo ti to taky, bo mě to dost vadí a ty ju máš asi dýl než já takže více zkušeností

sedana i breaka mám po dvou letech mne to jen cvaká pokud je volnoběh a chladno pod +5 st.jedině zkusit obalit jak se tam píše molitanem.Letos jsem ještě necvakal,jen mi tam něco pohvizduje pokud je pod 0 st.

No tak to by mě zajimlo co v tom krámu je, že to dělá takovej bordel. A cvaká ti to aji když je motor zahřátej? Bo mě to cvaká pořád, ale z rána když nastartuju tak nee to je ještě chvilku klid. jinak díky:super

Původně zaslal: golias

No tak to by mě zajimlo co v tom krámu je, že to dělá takovej bordel. A cvaká ti to aji když je motor zahřátej? Bo mě to cvaká pořád, ale z rána když nastartuju tak nee to je ještě chvilku klid. jinak díky:super

Neřeš to nebo se z toho zblázníš, já jsem rád že necvaká ventil nebo tak něco, až budu na jaře měnit kola tak to možná odhlučním a bude to. Je v tom nějakej elektroventil a jak otvírá a zavírá tak cvaká no, řídí to řídící jednotka tak asi ví co a jak;)

Jinak to cvaká i když je motor ohřátej, závisí to na venkovní teplotě, řekl bych tak +5 až + 15, jak je míň nebo víc tak je ticho, jo taky je to závislý na otáčkách, okolo 1500 je to nejvíc, někdy při volnoběhu, ale to málo kdy.

[upravil dne 10/1/08 Radek Hurvajz]

no mě při volnoběhu pořád, jen když chvilku stojím na místě tak přestane, ale máš pravdu předsedo okolo těch otáček je to nejrychlejší (mám to od Rúženy z prasečáku)

;):D

Jak se ta sranda jmenuje přesně?

No měl by to být elektromagnetický ventil odvětrávání par z nádrže, ale jakej to má origo název to nevim:myslim

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Jak se ta sranda jmenuje přesně?

No měl by to být elektromagnetický ventil odvětrávání par z nádrže, ale jakej to má origo název to nevim:myslim

je to presne tak ;)

Tak jsem si to v práci našel od Boshe s čislem 0 280 142 317 v elitu za 2100.-- pultovka. Jinak diky :papa

Keď je teplota pod nulou, tiez počujem jemné cvranie.

Ale odsávč výparov to asi nebude - mám HDi.. Ťažko identifikovať, odkiaľ ten zvuk, ale myslím si, že to robí kompresor a klíme :myslim