Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

VIN označení skel


Guest servisman

Recommended Posts

Guest servisman

Probíralo se x kráte zabezpečení jako alarm a jiné tak i já jsem nelenil a po vyhlídnutí docela přijatelné ceny jsem si objednal 3.ledna a dnes mi to došlo poštou na dobírku.Odpoledne se udělalo pěkné počasí tak jsem nelenil bylo + 9 st tak jsem si pohrál.Označil jsem si všecjna okna,dokonce i šíbr použil jsem samoledku na označení ne jednou takže sa dala použít i 2x.

Daroval jsem opžděný dárek autí.:super

celá sada obr.

post-0-14109598482411_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Původně zaslal: RychJ-1

Ono to chce...Ted sice parkuji na zahradě,ale občas i po Praze a to i přes noc.

Ale po své zkušenosti ( 2x ukradeno,1x vykradeno) dělám co můžu...

čím viac auto pooznačuješ tím viac odradíš priekupníkov s nahradními dielmi no kto by už kupoval nove čelne sklo s vyleptaným iným čislom.Doporučujem pooznačovat aj svetla v predu a vzadu ale pozor na jednu vec ak budes chciet auto rozpredat na sučiastky tak na tych označených dielcoch nezarobíš:super
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, taky jsem to nechával dělat hned po koupi, mě to dělala www.topra.cz a stálo to (2005) asi 9 stovek http://www.topra.cz/index.php?pg=kodovani. Při ukradení na díly to asi fakt nepomůže, ale pro případný další prodej může být vyleptaný kód na všech sklech včetně střešního okna přeci jen trochu komplikace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

zvenku nalepí se folie s vinkem a štětečkem se nanese co rozleptá drobet sklo.Po 5 minutách se omyje vodou zkontroluje sundá a je to.Podobně jako opískování na sklo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sarkomi

zvenku nalepí se folie s vinkem a štětečkem se nanese co rozleptá drobet sklo.Po 5 minutách se omyje vodou zkontroluje sundá a je to.Podobně jako opískování na sklo

dík , ja tam mam totiz leptany holandsky spz , což mi je u nas s českyma rz k prdu .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam mám vypískované (nebo vyleptané? - já to nedělal tak nevím co ta firma provádí za techniku) nějakej EURO kód, princip je stejný jako u VIN, jen s tím rozdílem, že jde o kombinaci pouze 7 čísel a písmen, tudíž je to kratší než VIN. Dále to mám evidovaný v evropským systému (OCIS nebo tak nějak), kde jsou všechny údaje o vozidle a i majitely. U nás je to prý zatím v plenkách, ale ve většině jiných států Evropy s tímto systémem pracují a prodej či legalizování aut s takovým kódem je značný problém (pokud se nevymění všechny okna, což je zase nákladný). Rozhodně za těch několik stovek to doporučuji jako dobrou prevenci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj taky mam vyleptano, uz asi rok, s tou sadou je to v pohode, taky jsem pouzil jednu sablonu vickrat, takze mam jeste nahradni kdybych potreboval leptat treba nove sklo.

Zapis do databaze neni treba, pac VIN uz v databazi je od registrace vozidla do provozu a to v te nejvice pouzivane - policejni :) takze zapisy do jakychkoliv jinych databazi jsou zbytecny a je to vicemene jen psychologicky tahak na zakaznika, kterej si pak rekne, joo zapisou mi to i do databaze tak to je dobry to si to koupim u nich a ne u jinych ktery me nikam nezapisou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...