Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Microsoft...:-(((


Hics

Recommended Posts

Kdyz už jsme u toho mrkvosoftu....

StarTrek podle Windows

Co by se stalo, kdyby byl poručík Data (ze seriálu Star trek: The next generation) kompatabilní s MS Windows:

WORF: Kapitáne, blíží se k nám tři Romulanské válečné lodě !

PICCARD: Na obrazovku.

[Na hlavní obrazovce se zjeví nepravidelné horizontální čáry, každá široká přesně jeden pixel]

PICCARD: Date, co se stalo ?

DATA: Kapitáne, hlavní obrazovka neobsahuje dostatek paměti na zobrazení obrázku v tomto rozlišení. Mohl bych navrhnout, abyste zvolil menší rozlišení ?

PICCARD: Proveďte.

[Obrazovka se zatmí a pak se na ní objeví obrázek složený z velkých barevných čtverečků. Uprostřed lze rozeznat tři objekty, které by mohly být Romulanské válečné lodě, ale spíš vypadají jak postavičky ze hry \"Space invaders\"]

PICCARD: Date, otevřete komunikační kanál a odvysílejte Standartní Romulanský pozdrav.

[Data vezme ze země přesýpací hodiny, které tam měl, otočí je a položí na konzoli před sebou. Potom zmáčkne pár tlačítek a několik dalších sekund nehybně sedí. Na obrazovce se zatím zableskne od jedné z Romulanských lodí.]

WORF: Kapitáne, blíží se plasmové torpédo !

PICCARD: Aktivujte štíty !

DATA: Je mi líto, kapitáne, ale stále se snažím dokončit váš poslední příkaz. Musím vás požádat, abyste počkal s dalšími příkazy, dokud neskončím provádění posledního příkazu.

PICCARD: Co to má znamenat ?!? Date, tohle je DÚLEŽITÉ ! Ihned aktivujte štíty!

DATA: Je mi líto, kapitane, ale stále se snažím dokončit váš poslední příkaz. Musím vás požádat, abyste počkal s dalšími příkazy, dokud neskončím provádění posledního příkazu.

LAFORGE: Dovolte, kapitáne, [otočí se k Datovi] Control-Alt-Delete, Date.

[Data odstraní přesýpací hodiny z konzoly a vrátí je na zem.]

DATA: Romulani neodpovídají na standartní Romulanský pozdrav. Stlačte můj nos pro zrušení operace a návrat do Windows. Zatáhněte za mé levé ucho pro uzavření komunikačního kanálu, který neodpovídá. Přijdete o veškeré informace zaslané Romulany.

[LaForge zatáhne za Datovo levé ucho.]

PICCARD: Aktivujte ...

[Náhle velitelským můstkem otřese silný výbuch. Celé osazenstvo můstku je hozeno na zem. Sprška jisker odletí od řídícího stanoviště Wesleyho Crushera. Wesley je odhozen dozadu.]

PICCARD: ... štíty, Date !

DATA: Snažím se, pane.

RIKER: Všechny paluby, hlaste rozsah škod !

WORF: Kapitáne, Wesly Crusher je zraněn. Je zřejmě v bezvědomí.

[Data opět sebere presýpací hodiny, položí je na konzolu před sebou a zmačkne nějaká další tlačítka. Pár sekund nehybně sedí a pak odloží presypaci hodiny zpět na podlahu.]

DATA: Štíty jsou nyní aktivovány, kapitáne.

PICCARD: Pozdě, ale přece. Worfe, zaměřte všechny fazery na velitelskou Romulanskou loď !

WORF: Ano, pane !

[Worf zmačkne pár tlačítek na pultu zbraňových systémů.]

PICCARD: Date, převezměte řízení a proveďte úhybný manévr.

DATA: Je mi líto, kapitáne, ale nemám nainstalován příslušný ovladač zařízení.

PICCARD: Tak si ho sakra nainstalujte !

DATA: Prosím, vložte Instalační implantát č.1 do mé pravé nosní dírky.

PICCARD: Rikere, kde máme Datovy instalační implantáty ?

RIKER: Dal jsem je Jordymu.

LAFORGE: [překvapeně] Co ?!?!? Myslel jsem , že je máš ty !!!

PICCARD: Date, nemáš instalovatelné ovladače zařízení uloženy v paměti ?

DATA: Negativní, pane. Prosím, vložte Instalační implantát č.1 do mé pravé nosní dírky.

PICCARD: Date, NEMÁME váš Instalační implantát č.1 !

DATA: Nelze číst z jednotky \"pravá nosní dírka\". Zrušit, Opakovat, Chyba?

PICCARD: Zrušit !

DATA: Nelze číst z jednotky \"pravá nosní dírka\". Zrušit, Opakovat, Chyba?

PICCARD: No tak teda Chyba !

DATA: Aktuální nos je neplatný.

[Data se nakloní nad řídící pult a zmáčkne na konzoli pár tlačítek. Loď se najednou nakloní, obrázek Romulanskych lodí se posune na jednu stranu obrazovky a odněkud z lodi se začne ozývat vysoký hvízdavý zvuk.]

LAFORGE: Date, co to ksakru děláte ?!?!

PICCARD: Rikere, máme číslo na Servis pro Data ?

RIKER: Ano, pane, ale když jsem jim posledně volal, musel jsem dvě hodiny čekat, než jsem vůbec mohl s někým mluvit. A dotyčná osoba nebyla vybavena informacemi o modelu androida, jakým je Data. Ta ženská měla specializaci na průmyslové těžkotonážní roboty.

[Najednou pohasnou všechny světla na můstku, obrazovka ztmavne a všechny známé zvuky větráku, pípání, motoru atp. zmizí. Po několika vteřinách se rozsvítí červené nouzové světlo. Data stojí u konzoly počítače, absolutně bez pohybu.]

PICCARD: Co se stalo ???

LAFORGE: [prohlíží řídící stanoviště] Poručík Data způsobil Generální porušení ochrany jádra reaktoru.

PICCARD: Tihle androidi vypadají na první pohled báječně, ALE DOOPRAVDY JSOU NANIC !!!

[Matné světlo transportního paprsku zazáří ve tmě a na můstku se zmaterializuje šest Romulanů v plné zbroji. Za chvíli na to se objeví sedmá postava Ferengijce.]

FERENGIJEC: Směl bych vám předvést nový Macintosh, Kapitáne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Windows v domácnosti

Píše se rok 2003, rok vítězného tažení operačního systému Mickeysoft Windows CE do našich obýváků, kuchyní i ložnic a už i my máme doma několik zařízení nové generace. Po cestě z práce domů jsem dostal chu? na hranolky a koupil si jich pytlík, těšíc se na dobrou večeři. Příprava měla být snadná a jednoduchá - naše fritéza je vybavená poslední verzí operačního systému, pochopitelně včetně pěti nejdůležitějších softwarových záplat. Osud tomu však chtěl jinak. Položil jsem pytlík s hranolkami na linku, zapnul přístroj pomocí tlačítka \"Zažehnout\" a už po necelých třech minutách (můj osobní rekord, měl jsem skutečně hlad) a dvou resetech (znáte to, klasický trojhmat Ctrl+Alt+Hranolek) jsem z menu vydoloval program fritování. A kruciš, v tom spěchu jsem zapomněl odpojit fri?ák z lokálního Mickeysoft Kitchenetu. Ta mrcha to stihla, spojila se s ledničkou a zahlásila: \"Jste si jist, že chcete fritovat hranolky, když v lednici žádné nemáte?\" a nabídla mi tlačítka \"Ne\" a \"Storno\". S odevzdaných povzdechem vkládám hranolky do ledničky, zavírám dveře, čekám pět vteřin až blikne zelená kontrolka, signalizující aktualizaci databáze potravin v Kitchenetu a vytahuji pochoutku zpět. Po dalším startu už fritéza neprotestovala a na jejím displeji konečně naskočil známý \"Průvodce fritováním\". Pravda, těsně po záruce přestala fungovat vestavěná váha a hned po ní se odebral do věčných loviš? i scanner, takže mne navíc čekaly kroky \"Nakreslete typický tvar hranolku\", \"Zadejte počet hranolků\" či \"Určete délku nejdelšího a nejkratšího hranolku\", ale na to už jsem byl připravený - odhad mám skvělý a navíc jako jediný z rodiny celkem obstojně kreslím, takže napůl syrové a napůl spálené hranolky jsme měli zatím pouze dvakrát. Mnohem vetší obavy jsem měl z neblaze prosnulé databáze olejů. Svoji drahou ženu jsem už sice naučil kupovat na její vkus poněkud předražené flašky s logem \"Mickeysoft Kitchen 2000 compatible\", ale jeden nikdy neví, zrovna včera jsem ve Špajzu zahlédl novou láhev Lukany a nebyl jsem si jist, zda se nejednalo o nějakou levnější noname verzi...

Bohužel mé tušení bylo správné a na displeji se proto vynořila obávaná hláška \"Neočekávaná chyba při detekci oleje, aktualizujte prosím seznam ovladačů a spus?e průvodce fritováním znovu.\" Ještě že olej byl v novém balení, které mívá ve Špuntu mikročip s ovladačem. špunt, proboha kde je ten špunt ?! Určitě bude v šuplíku. V šuplíku bylo mnoho špuntů, máme moderní domácnost... Po deseti minutách, kdy jsem na snímač fritézy přiložil dva tucty mikročipů ve vršcích ze sirupů, moštů, piv a minerálek jsem propadl totální beznaději. Pravda, jeden z moštů označil Mickeysoft Fritéza CE za kompatibilní s obecným rostlinným olejem, ale po loňské zkušenosti s kuřecími prsíčky na octu už má důvěra v odhady fritézy značně poklesla. Vypnul jsem proto strojek jak jinak než pomocí tlačítka \"Zažehnout\" a hladově si namazal osvědčený chleba se sádlem. Domácí sádlo bez identifikačního čipu máme od rodičů a starý nemoderní nůž jsme naštěstí ještě nevyhodili. I když, při vytahování sklenice se sádlem z ledničky se mi na její dvířka promítla za zvuků rolniček reklama na nový kráječ na chleba kompatibilní se sadou Mickeysoft Kitchen 2000. Prý mimo krájení umí navíc vyřezávat betlémy z překližky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Jelikož se v tomto tématu angažoval Georg, tak mám pro něj naléhavou výzvu, jakož i pro všechny, kdo na něj znají funkční kontakt! !! georg, vra? peníze, které dlužíš!! (Vřele doporučuji neuvažovat o tomto individuu jako vhodném pro revizáka - to byste si dali. Už měsíc ho uháním o 15 tisíc - a tu ejhle! najednou nefunguje ani na mailu ani na telefonech! Jitka birk@volny.cz:mad::mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...