Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Microsoft...:-(((


Hics

Recommended Posts

Microsoft chce mít operační systém v každém autě

Že dnes prakticky v každém novém autě najdete nějakou tu elektroniku, která řídí například bezpečnostní funkce automobilu ABS a ESP, to je snad jasné. V některých autech už jsou dnes dostupné navigační systémy, nebo například zabudované DVD přehrávače atp. A možná se budete divit, ale software od Microsoftu dnes můžete nalézt ve 23 modelech aut značek BMW, Citroen, Daimler, Fiat, Volvo, Hyundai, Mitsubishi, Subaru a Toyota. Jenže to Microsftu nestačí, ten by rád viděl svůj vlastní software ve všech autech, která se na zemi budou pohybovat.

A co vše by měl zařizovat? Rozhodně by prý měl být schopen řidiče upozornit na výměnu oleje a podobné drobnosti, ale měl by také například upozorňovat na překážky, které jsou na vozovce před ním (například nabouraná auta), a navrhovat alternativní trasu, to vše za pomoci mobilních telekomunikací a GPS. U takovéto technologie chce Microsoft soukromí ochránit za pomocí kvalitního šifrování komunikace a současně neukáládáním žádných informací.

-----------------------------------------------------

Už to vidím:

Při otočení klíčku zadejte heslo, stisknutím spojky, brzdy a klakxonu restartujete motor. K tomu ta záplava servispaků, bezpečnostních záplat, upgrdů.... Děkuji, ale radši nikoliv....Zlatá 405....

Zdroj: CDR server

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hics: no jen pockej, abysme pak neshaneli drivery pro olej ktery microsoft nestihnul certifikovat :mad:

bohuzel si myslim ze tu MS ma velkou sanci. ted jsme do firmy objednavali osciloskopy v cene srovnatelne s PG307 a schvalne na cem myslis ze bezi? :mad:

taky uz se nam nekolikrat stalo ze system bohuzel zatuhnul nebo spadnul uprostred mereni. :mad:

kazdopadne kritickych funkci auta se to stejne tykat nebude, jen doufam ze nekoho nenapadne masinu s woknama pripojit na CAN protoze si nedokazu predstavit co by se stalo kdyby se jim podarilo spadnout a zahltit sbernici.

a ze budou pouzivat sifrovani? pri MS pristupu k bezpecnosti muzou mit sebelepsi sifrovaci algoritmy, kdyz se da spousta veci jednoduse obejit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prevzato z linuxovych novin:

Kdyby General Motors držel krok s technickým vývojem tak jako počítačový průmysl, jezdíme všichni v autech za 25$ a na galon benzínu ujedeme 1000 mil.

Bill Gates

Tyto věty se ale nelíbily panu Welshovi ze společnosti General Motors. Ten prohlásil:

Kdyby General Motors vyvinulo takovou technologii jako Microsoft, jezdili bychom v autech, která by měla následující vlastnosti:

1. vaše auto by bez zjevného důvodu mělo minimálně dvakrát za den havárii.

2. po každém překreslení čar na silnici byste museli koupit nové auto.

3. příležitostně by se auto na dálnici bez zjevného důvodu zastavilo. To by se všeobecně bralo jako normální, prostě by se nastartovalo a znovu pokračovalo v jízdě.

4. u jistých manévrů (např. levá zatáčka) by se auto občas zastavilo a nešlo by znovu nastartovat. V takovém případě by pomohla jen demontáž a nová montáž motoru.

5. v autě by mohla sedět jen jedna osoba, výjimkou by byla provedení \"AUTO95\" nebo \"AutoNT\", kde by se ale muselo za každé sedadlo zvláš? platit.

6. MacIntosh by vyráběl auta, která by byla poháněná slunečním světlem, byla by spolehlivá, 5x rychlejší a o polovinu lehčí, fungovala by ale jen na 5% silnic.

7. kontrolka tlaku oleje, teploty motoru a dobíjení baterie by byla nahrazena návěštím \"Obecná Auto-Chyba\".

8. nová sedadla by požadovala, aby všichni měli stejné zadnice.

9. airbag by se ptal \"Jste si jist...?\", než by se uvedl v činnost.

10. příležitostně by se zamčené auto nedalo odemknout. Dovnitř byste se dostali pouze následujícím trikem: zároveň tisknout kliku, otáčet klíčem a rukou se dotýkat antény.

11. Společnost General Motors by vás nutila koupit zároveň s každým autem sadu deLuxe karet firmy Rand McNally (dceřinná společnost General Motors), ačkoliv byste to nikdy nepotřebovali. Pokud byste nabídku nepřijal, jezdilo by vaše auto jen poloviční rychlostí (ne-li pomaleji) a General Motors by kvůli této záležitosti byla vyšetřována státními orgány.

12. vždy po představení nového vozu by se museli všichni řidiči znovu učit řídit, protože žádný nový vůz by nefungoval tak, jako staré auto.

13. volant automobilu by se večer před opuštěním vozidla odebíral a ráno znovu instaloval s použitím unikátní technologie plug-and-play. Někdy by se ovšem stávalo, že automobil po ránu bez zjevného důvodu odmítne volant přijmout.

14. motor by se vypínal stisknutím tlačítka START.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čím víc je v autě těch elektronických bazmeků tím je to horší. Kluci souhlasim zlatá 405. Člověku už stačí když tě auto neustále upozornuje na to, že nemáš bez.pásy. To je samé DVD, navigace a jiný cajky už to přeháněj. Platí se za to děsný sumy a akorát to odvádí pozornost. V autě bych to nechtěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noooo...., tak zrovna navigace by se mi hodila, páč kdo mě zná, může potvrdit, že sem schopen zabloudit i na vlastním dvorku, ale nějakey voice asistent, kterey by mě v jednou kuse komandoval příjemným ženským hláskem, že nejsou dobouchlý dveře, že je vhodné si zapnout pásy, blá, blá, blá... to teda ne!

btw: Já mám ale tu 405 opravdu zlatou...:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viď čéče... proč tam nejsou třeba hlášky:

Bacha! Na nejbližší křižovatce číhá jouda ve škůdce!

Zvolni! Benga na třetí hodině!...

Nepředjížděj! Kamion před tebou řídí nervozní agresivní debil!

Tomu bych rozuměl a vítal bych to, ale to zdáse neuměy ani u peugeotů...

:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pustím si Nortona a koukám, vlevo disk C:, vpravo disk C:, říkám si:

\"Kurva, k čemu jsou mi dva disky C:?\" Tak jsem jeden zformátoval.

Leží tři krabice od softwaru na smetišti:

\"Proč jsi tu?\"

\"Neběžel jsem pod Windows 98, a ty?\"

\"Já jsem padal pod Windows 98, a ty, třetí?\"

\"Já jsem Windows 98...\"

Byl jeden mladý muž a chtěl být slavným básníkem.

\"Chci, aby má díla četl celý svět, aby lidé při čtení propadali emocím, aby

křičeli, plakali, rudli vzteky a dupali a nikdy nezapomněli, co četli.\"

Jeho přání se splnilo.

Píše v Redmondu chybové hlášky pro Microsoft.

Přijde člověk do obchodu se softwarem a ptá se:

\"Máte Windows 98?\"

Prodavač: \"Jste blázen?\"

Zákazník: \"Je to součástí licenčních podmínek?\"

\"Jak se rozmnožují počítačové viry?\"

\"Pučením.\"

\"???\"

\"Pučíš si disketu a už je to tady.\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tohle mi kdysi došlo mailem. Nemusí to být vždy funkční, ale mně to v práci chodí...

............................................................

> 1. otevri novy dokument ve Wordu

> 2. napis: =rand(200,99)

> 3. stiskni Enter a pockej 3 vteriny...

> Microsoft odmeni toho, kdo to dokaze vysvetlit

.............................................................

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...