Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Jak hlídat auto kamerou ??


Vopičí

Recommended Posts

No nechci vám brát iluze. Ale myslím, že jsou to vyhozené peníze. Je to tak na maximálně zjištění co se s autem dělo. Jako důkazný materiál v případě poničení nebo odcizení auta to nebude použitelný. Pokud policie přesně nepozná detail toho šmejda, tak nezájem. Kvalitní venkovní kamera v setu (CCD kamera , objektiv a vyhřívaná tuba) kolem 10 000. Prodává se digitální záznamové zařízení a myslím že do 8 000 by se dal sehnat. Ale levnější varianta je si pořídit záznamovou kartu do PC. Obraz se většinou ukládá v MPEG4 a uměj i detekci pohybu. Cena se pohybuje kolem 3000 Kč. Nevýhoda levnějších je pomalá rychlost záznamu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Přema

Původně zaslal: Pata

Ferin: jde spis o dobrou psychologickou hranici... pokud zlodeji pujdou po 406 combi v HDI, tak si vemou tu, ktera neni sledovana kamerou... to same plati i o zavistivych sousedech, vandalech atd... kazdy chrani svuj krk.. i zlodeji ;)

Ju ju přesně tak.......:potlesk:super:papa

No, odradí to amatéra ale pokud to bude nějaký profík, tak ani deset kamer ho nezastaví. Ještě ti zamává :). U nás v Chrudimi před hotelem Bohemia zmizela nová AUDI A6 a kamera je tam taky. To bych spíš investoval do GPS vyhledávání v autě. Pomocí téhle věcičky ve vedlejší vesnici v Bylanech odhalili gang co kradl auta. Měli smůlu, že ukradli auto s tímhle zařízením a než to stihli rozebrat, tak tam už lítala po garážích Hradecká URNA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkná věcička.....ale já stojím na parkovišti a pod oknem mám chodník tak to je tam docela šrumec,to by mi asi nahrávalo pořád a záznam by dlouho nevydržel......:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jde to docela dobře nastavit, super je ten noční režim kamoš tam mám 8GB kartu a je to v pohodě, ale nevím přesně kolik to vydrží :) A nebo to hodit přímo do vozu a napájet to 9V baterkou :D

[upravil dne 9.1.2008 KoNG]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde mi o to, jestli auto někdo ukradne (parkuje se tady kolmo k chodníku, každej panelák má 90 oken a ulice je velice dobře osvětlená......takže krádež před panelákem bych vyloučil) ale o to, že kolemjdoucí (hlavně ti co tam choděj skoro každej den = školáci do školy a lidi na vlak a autobus) si tu občas vemou co potřebujou = anténa, zrcátko, poklice z kol, rejhy klíčema do laku a na skla, naposledy čepičky z ventilků s logem peugeot ze všech 4 kol...po tejdnu jsem tam dal nový a za 3 dny 2 zase fuč.

Takže bych potřeboval auto něčím sledovat a pokud by k něčemu takovýmu došlo, tak bych koukl na video kdo to byl a za pár dnů až by šel do školy nebo na vlak či autobus si ho odchitil.

Samozřejmě, že když by auto někdo nabořil při parkování, tak bych měl SPZ a majitele mohl dopátrat.......aspoň doufám.

A jde mi i o to, aby když nebudu doma mi tu neběželo Pc, televize, DVD a dalších X-věcí.......prostě jenom 1 zařízení.

A když se budu vracet domů a na autě něco zmerčím, tak abych na to mohl mrknout;)

[upravil dne 9/1/08 Vopičí]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco takového jsem Ti chtěl poradit. Ale poněkud dražší a vychytanější. Tohle by Ti určitě stačilo, ještě upozorňuji na kontrolku, která se aktivuje při detekci pohybu v hlídaném prostoru. Kdyby se místo ní dala sirénka (spínaná nějakým výkonovým prvkem), tak budeš mít krásně přerušovaný spánek (i jiné :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jaris

Původně zaslal: Přema

Původně zaslal: Pata

Ferin: jde spis o dobrou psychologickou hranici... pokud zlodeji pujdou po 406 combi v HDI, tak si vemou tu, ktera neni sledovana kamerou... to same plati i o zavistivych sousedech, vandalech atd... kazdy chrani svuj krk.. i zlodeji ;)

Ju ju přesně tak.......:potlesk:super:papa

No, odradí to amatéra ale pokud to bude nějaký profík, tak ani deset kamer ho nezastaví. Ještě ti zamává :). U nás v Chrudimi před hotelem Bohemia zmizela nová AUDI A6 a kamera je tam taky. To bych spíš investoval do GPS vyhledávání v autě. Pomocí téhle věcičky ve vedlejší vesnici v Bylanech odhalili gang co kradl auta. Měli smůlu, že ukradli auto s tímhle zařízením a než to stihli rozebrat, tak tam už lítala po garážích Hradecká URNA.

na tohle i na GSM vysilace staci obycejna rusicka :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, já Vám závidím už jenom to, že máte jistotu, že auto zaparkujete tak blízko baráku, že na něj z okna vidíte. Když se takový husarský kousek povede mě, mám chuť bouchat šampáňo - běžně jezdím kolem bloku kolem dokola tak 20 minut a hledám, kde nechal tesař díru - a občas od té díry jdu třeba i několik stovek metrů domů.

Jinak k Vašemu problému se sledováním auta - co takhle alarm MAGICAR, který je schopen na vzdálenost několik desítek metrů nahlásit, že se Ti někdo ošmrduje u levého zadního rohu auta?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jaris

Původně zaslal: Přema

Původně zaslal: Pata

Ferin: jde spis o dobrou psychologickou hranici... pokud zlodeji pujdou po 406 combi v HDI, tak si vemou tu, ktera neni sledovana kamerou... to same plati i o zavistivych sousedech, vandalech atd... kazdy chrani svuj krk.. i zlodeji ;)

Ju ju přesně tak.......:potlesk:super:papa

No, odradí to amatéra ale pokud to bude nějaký profík, tak ani deset kamer ho nezastaví. Ještě ti zamává :). U nás v Chrudimi před hotelem Bohemia zmizela nová AUDI A6 a kamera je tam taky. To bych spíš investoval do GPS vyhledávání v autě. Pomocí téhle věcičky ve vedlejší vesnici v Bylanech odhalili gang co kradl auta. Měli smůlu, že ukradli auto s tímhle zařízením a než to stihli rozebrat, tak tam už lítala po garážích Hradecká URNA.

No jo ale to byl asi wehikl ňákýho papaláša, kterej v autě v ožralosti zapoměl ňáký móóóc důležitý spisy - myslíš že by se URNA tak angažovala kvůli tvýmu autíí ??? :papa :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem nad něčím takovým uvažoval, stačil by malý server, mini PC. Web kameru a program, který ti to bude nahrávat na harddisk. Pak budeš to staré mazat. Myslím, že se i web kamery s nějakým troxhu dobrým softwarem většinou prodávají.

To že by PC běžel nonstop není problém, spíš mu to prospěje, než když se normální furt vypíná a zapíná...

Hlavně ho chladit a mít výkonný zdroj.

A na ten zvuk by sis zvyknul...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Něco takového jsem Ti chtěl poradit. Ale poněkud dražší a vychytanější. Tohle by Ti určitě stačilo, ještě upozorňuji na kontrolku, která se aktivuje při detekci pohybu v hlídaném prostoru. Kdyby se místo ní dala sirénka (spínaná nějakým výkonovým prvkem), tak budeš mít krásně přerušovaný spánek (i jiné :D )

Tak než tu sirénu, to si dám raději před panelák židličku a budu v noci hlídat....nebo spíš číhat:D:D

Ale jinak perfektní nápad, se divím, že tam už výrobce něco takového rovnou neintegroval do té krabičky. Bylo by to o 50Kč dražší, ale další dobrá funkce navíc.:super

Původně zaslal: Vvitty

...a az ho za par dnu odchytis a jednu mu vrazis, tak druhy den zazvoni u tebe doma policie, kam si pujde tatik dotycneho stezovat ze jsi mu zbil dite, a to jestli duvodne nebo bezduvodne je fuk...

Ono jde spíš o ten pocit (i když by to byl drahý pocit za 6.5t). Pokud tam uvidím 8-letýho klučinu, jak odšroubovává čepičku z ventilku, tak si přece řeknu, že každý v mládí nejspíš něco ukradl a nechám to být. Ale pokud tam bude chodit pravidelně nějaká persoona jak do obchoďáku na nákup, tak bych to už začal řešit. Přestříkání třeba haupny poškrábaný od klíčů už přece jenom něco stojí.

Taky jde o to, že já bych ho viděl při činu, zatím co on by si myslel, jak byl nenápadný a šikovný zloděj:D:D:D

Původně zaslal: Medvěd

..........

Jinak k Vašemu problému se sledováním auta - co takhle alarm MAGICAR, který je schopen na vzdálenost několik desítek metrů nahlásit, že se Ti někdo ošmrduje u levého zadního rohu auta?

Kéž by jenom na několik desítek metrů, mám ho ve 205tečce a když s ní jedu do lesa na houby, tak můžu průběžně kontrolovat auto a při tom sbírám hříbky:D:D, mám odzkoušeno tuším 800 metrů na přímou viditelnost, dál už jsem byl líný chodit :D:D. Pokud se anténa přijímače nezastrčí někam k podlaze auta, ale dá se co nejvýš (do střechy) tak by to mělo myslím fungovat do 1.5km a u nejnovějších modelů už píšou do 3km:o:o.

Ale tady jde zase o to, že pokud budu mít klíče od auta s pagerem doma třeba na polici a já budu zrovna pryč, tak pager sice bude doma pískat, blikat a vibrovat, ale já až přijdu domů, tak jenom zjistím že tam někdo něco dělal, ale záznam nebo fotka prostě žádná nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Taky jsem nad něčím takovým uvažoval, stačil by malý server, mini PC. Web kameru a program, který ti to bude nahrávat na harddisk. Pak budeš to staré mazat. Myslím, že se i web kamery s nějakým troxhu dobrým softwarem většinou prodávají.

To že by PC běžel nonstop není problém, spíš mu to prospěje, než když se normální furt vypíná a zapíná...

Hlavně ho chladit a mít výkonný zdroj.

A na ten zvuk by sis zvyknul...

Presne tak, kdyz jsem mel zavistivy sousedy (a asi byli i trochu jebly, kdyz mi mj. povolili vsechny srouby na vsech kolech), tak jsem to delal presne takhle. Akorat jsem nemel webku a tim lip, mel jsem lepsi kvalitu a bohate mi stacil program co je v XP windows movie maker:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vopičí

Řešil jste už někdo otázku kamerového sledování auta?

Mám z okna přímý pohled na auto, stojí v ulici mezi dvojicí paneláků. I když je tu velký provoz, pohyb lidí a v noci je ulice perfektně osvětlená, stejně se neustále z aut něco ztrácí a škrábance na laku neustále přibývají.

Nevíte o nějakém zařízení, které by auto 24hod. (třeba i déle) nahrávalo na videozáznam (na který bych se mohl kdykoliv kouknout) a po určité době by zařízení začalo přemazávat původní záznam a nahrávalo nový?

Nebo šlo by to udělat nějak pomocí webkamery (asi ano, ale zase nechci nechávat běžet PC 24hod. denně)?

Nebo koupit tohle a dát to do okna (pokud by to dokázalo nahrát 24hodin na ty 2GB, tak by to bylo super:D)??Náhled

Prostě aby auto bylo pod neustálým kamerovým dozorem.

Zdravím, koukni sem, seženeš tam skoro vše a mám s nimi nejlepší zkušenosti a myslím, že mají i velký výběr sortimentu, co sháníš:papa:super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: macik.83

Presne tak, kdyz jsem mel zavistivy sousedy (a asi byli i trochu jebly, kdyz mi mj. povolili vsechny srouby na vsech kolech), tak jsem to delal presne takhle. Akorat jsem nemel webku a tim lip, mel jsem lepsi kvalitu a bohate mi stacil program co je v XP windows movie maker:papa

Jak měl?

To jako že jsi je tou kamerou pak zjistil a pak jsi je zlikvidoval?

Jinak si neumím vysvětlit to "kdyz jsem mel"... :D

U nás jsou taky hodný sousedi, ale povolit mi matice kol by bylo asi to poslední co by udělali... :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...