Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak hlídat auto kamerou ??


Vopičí

Recommended Posts

Řešil jste už někdo otázku kamerového sledování auta?

Mám z okna přímý pohled na auto, stojí v ulici mezi dvojicí paneláků. I když je tu velký provoz, pohyb lidí a v noci je ulice perfektně osvětlená, stejně se neustále z aut něco ztrácí a škrábance na laku neustále přibývají.

Nevíte o nějakém zařízení, které by auto 24hod. (třeba i déle) nahrávalo na videozáznam (na který bych se mohl kdykoliv kouknout) a po určité době by zařízení začalo přemazávat původní záznam a nahrávalo nový?

Nebo šlo by to udělat nějak pomocí webkamery (asi ano, ale zase nechci nechávat běžet PC 24hod. denně)?

Nebo koupit tohle a dát to do okna (pokud by to dokázalo nahrát 24hodin na ty 2GB, tak by to bylo super:D)??Náhled

Prostě aby auto bylo pod neustálým kamerovým dozorem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle přesně mám já.....okno mám přímop na auto cca10m , kameru mám na okně,ještě jednu malou televizi 37cm a to vše je propojené s DVD Recorderem Panasonic a medium DVD RAM na které se vleze při nižší kvalitě obrazu cca 16 h záznamu,musí to být DVD Panasonic,které umí přečíst DVD RAM už to mám 2 roky jestli je od té doby nějaká rozumně cennová varianta to nevím ale tohle funguje......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Přema

Tak tohle přesně mám já.....okno mám přímop na auto cca10m , kameru mám na okně,ještě jednu malou televizi 37cm a to vše je propojené s DVD Recorderem Panasonic a medium DVD RAM na které se vleze při nižší kvalitě obrazu cca 16 h záznamu,musí to být DVD Panasonic,které umí přečíst DVD RAM už to mám 2 roky jestli je od té doby nějaká rozumně cennová varianta to nevím ale tohle funguje......

Tohle mi přijde celkem složitý potřeboval bych něco jednoduššího, něco co prostě postavím za okno, zapnu trafíčko do zásuvky a víc se nestarám. A v případě potřeby se na ten záznam kouknu v TV nebo PC.

Ale díky;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to asi neexistuje to bych chtěl taky.......nic takového jsem neviděl,v té době to bylo to nejjednodušší a nejlevnější..... fakt nekecám dost jsem se kolem toho zajímal,jedině tam dát video kameru ale to zase asi nebude na dlouhý zaznam.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Přema

Tak to asi neexistuje to bych chtěl taky.......nic takového jsem neviděl,v té době to bylo to nejjednodušší a nejlevnější..... fakt nekecám dost jsem se kolem toho zajímal,jedině tam dát video kameru ale to zase asi nebude na dlouhý zaznam.....

Přesně jak řiká Přema-->jeho postup je asi nejjednodušší, co jde v dnešní době postavit, aby to fungovalo a dlouho vydržel záznam. Jediný, co by mohlo ještě prodloužit záznam je místo DVD RAM to rovnou nahrávat na Harddisk DVD rekordéru. Na nějakejch 250 GB se toho záznamu vejde víc než jen na 4,5 GB. :super Obyč kameru si tam klidně dej, ael po pár hodinách ti dojde kapacita záznamovýho média...

[upravil dne 9/1/08 Stifler]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Přema

Tak to asi neexistuje to bych chtěl taky.......nic takového jsem neviděl,v té době to bylo to nejjednodušší a nejlevnější..... fakt nekecám dost jsem se kolem toho zajímal,jedině tam dát video kameru ale to zase asi nebude na dlouhý zaznam.....

Tak to jsi mne do začátku moc nepotěšil.:(

Nebo jsem myslel propojit nějak webkameru s externím diskem. Že by to kamera nahravala rovnou na ten disk, ale to by muselo nejspíš jít zase přes zaplej PC, což je zase problém.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stifler

Původně zaslal: Přema

Tak to asi neexistuje to bych chtěl taky.......nic takového jsem neviděl,v té době to bylo to nejjednodušší a nejlevnější..... fakt nekecám dost jsem se kolem toho zajímal,jedině tam dát video kameru ale to zase asi nebude na dlouhý zaznam.....

Přesně jak řiká Přema-->jeho postup je asi nejjednodušší, co jde v dnešní době postavit, aby to fungovalo a dlouho vydržel záznam. Jediný, co by mohlo ještě prodloužit záznam je místo DVD RAM to rovnou nahrávat na Harddisk DVD rekordéru. Na nějakejch 250 GB se toho záznamu vejde víc než jen na 4,5 GB. :super Obyč kameru si tam klidně dej, ael po pár hodinách ti dojde kapacita záznamovýho média...

[upravil dne 9/1/08 Stifler]

Ju ju v té době moc DVD recorderu s hardiskem nebylo a když jo tak zase moc drahé,ale vyměnit se to dá vždycky pouvažuji o tom a aspon mi to ulehčí práci než pořád přehrávat medium sem a tam.....:papa:papa:papa taky díky za inspiraci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vopičí

Původně zaslal: Přema

Tak to asi neexistuje to bych chtěl taky.......nic takového jsem neviděl,v té době to bylo to nejjednodušší a nejlevnější..... fakt nekecám dost jsem se kolem toho zajímal,jedině tam dát video kameru ale to zase asi nebude na dlouhý zaznam.....

Tak to jsi mne do začátku moc nepotěšil.:(

Nebo jsem myslel propojit nějak webkameru s externím diskem. Že by to kamera nahravala rovnou na ten disk, ale to by muselo nejspíš jít zase přes zaplej PC, což je zase problém.:myslim

přesně tak zaplej PC a web kamera nebude vidět tak daleko a rozlišení je hrozné a když do ni zasvítí slunko tak asi nula a moje kamera má i infra doidy a vidí i po tmě.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Přema

Původně zaslal: Vopičí

Původně zaslal: Přema

Tak to asi neexistuje to bych chtěl taky.......nic takového jsem neviděl,v té době to bylo to nejjednodušší a nejlevnější..... fakt nekecám dost jsem se kolem toho zajímal,jedině tam dát video kameru ale to zase asi nebude na dlouhý zaznam.....

Tak to jsi mne do začátku moc nepotěšil.:(

Nebo jsem myslel propojit nějak webkameru s externím diskem. Že by to kamera nahravala rovnou na ten disk, ale to by muselo nejspíš jít zase přes zaplej PC, což je zase problém.:myslim

přesně tak zaplej PC a web kamera nebude vidět tak daleko a rozlišení je hrozné a když do ni zasvítí slunko tak asi nula a moje kamera má i infra doidy a vidí i po tmě.....

No ono by to možná nebylo tak beznadějný kombinace PC + Webkamera + Šikovnej prográmek.

Šikovnej prográmek= někde jsem viděl program, kterej zaznamenává obraz z webky jenom pokud se ve VYBRANÉ části brazu něco hýbe, některé části lze zcela ignorovat...mělo to ještě hromadu dalších vychitávek.

Potom i kdyby ta webkamera měla velký rozlišení, tak by byl požadabek na velikost média malý.

Sluníčko by nebyl problém, to je celej den na druhé straně paneláku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Přema

Ju ju v té době moc DVD recorderu s hardiskem nebylo a když jo tak zase moc drahé,ale vyměnit se to dá vždycky pouvažuji o tom a aspon mi to ulehčí práci než pořád přehrávat medium sem a tam.....:papa:papa:papa taky díky za inspiraci...

A hlavně nebudeš muset snižovat kvalitu záznamu pro zvětšení délky záznamu. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci Te odrazovat, jen nevim, co potom s tim zaznamem budes delat?

Pokud na nem nekdo bude, tak ho stejne nikdy nikdo nenajde...

Pamatuju si jeste jak na jednom panelaku zabezpecili vchod a vstup do domu namontovanou kamerou, a paska v rekorderu koncila obrysem postavy v kapuci, jak kameru krade... Totez asi o mesic pozdeji.

Asi nemusim podotykat, ze policie nenasla ani kameru, ani dotycneho, a jeste dlouho do noci majitele vyslychala....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

videl jsem sitove uloziste (pro sdileni filmu, mp3 a dalsich... v podstate krabice s HDD a sitovkou), ktere melo USB pro pripojeni tiskarny, bezel na tom osekany linux, daly se nastavit ruzne sluzby, atd... Takhle tam misto tiskarny pripojit USB kameru, bylo by vystarano... Kapacita 250 - 500G, spotreba minimalni - nejde o klasicke PC. Pristup by na to byl pres sit, dalo by se nastavit zalohovani atd... nejvetsi problem bude najit vhodny soft pro kameru, ktery pod linuxem pobezi :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Přema: nebojíš se, že ti někdo kameru odcizí či poškodí. Přece jen to máš ,,nízko".:myslim

4m je dost to by musel někdo na žebřík a ještě je tady docela rušno to si nikdo jen tak nedovolí,mám to tam 2 roky a nic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

nechci Te odrazovat, jen nevim, co potom s tim zaznamem budes delat?

Pokud na nem nekdo bude, tak ho stejne nikdy nikdo nenajde...

Pamatuju si jeste jak na jednom panelaku zabezpecili vchod a vstup do domu namontovanou kamerou, a paska v rekorderu koncila obrysem postavy v kapuci, jak kameru krade... Totez asi o mesic pozdeji.

Asi nemusim podotykat, ze policie nenasla ani kameru, ani dotycneho, a jeste dlouho do noci majitele vyslychala....

Tak tak, taky moc nechápu. To už je lepčí a daleko účinnější pořádnej alarm. Z kamery maximálně ex-post zistíš, že ti auto někdo čórl, což se dá zistit i z toho prázdnýho fleku před barákem. :D

A na Herlocka Sholmese si asi nikdo hrát nebude.

Navíc, jak vás tak sleduju, tak levněj než ty vychytávečky vynde pojistka a případná koupě novýho mazlíka. :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Původně zaslal: Vvitty

nechci Te odrazovat, jen nevim, co potom s tim zaznamem budes delat?

Pokud na nem nekdo bude, tak ho stejne nikdy nikdo nenajde...

Pamatuju si jeste jak na jednom panelaku zabezpecili vchod a vstup do domu namontovanou kamerou, a paska v rekorderu koncila obrysem postavy v kapuci, jak kameru krade... Totez asi o mesic pozdeji.

Asi nemusim podotykat, ze policie nenasla ani kameru, ani dotycneho, a jeste dlouho do noci majitele vyslychala....

Tak tak, taky moc nechápu. To už je lepčí a daleko účinnější pořádnej alarm. Z kamery maximálně ex-post zistíš, že ti auto někdo čórl, což se dá zistit i z toho prázdnýho fleku před barákem. :D

A na Herlocka Sholmese si asi nikdo hrát nebude.

Navíc, jak vás tak sleduju, tak levněj než ty vychytávečky vynde pojistka a případná koupě novýho mazlíka. :aut

Kamera 2500,- a DVD Recorder cca 6000,- to zase až taková investice není......a určitě lepší jak drátem do oka.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Přema

Kamera 2500,- a DVD Recorder cca 6000,- to zase až taková investice není......a určitě lepší jak drátem do oka.....

Tak to jóó, to já bych taky rači bral to dévédéčko. :D

PS: Asi je to dobrý pro klid dušinky, ale nějak si vážně nedovedu představit, jak podle toho bude někdo někoho hledat. Pokud teda zrovna nepuse o závistivýho souseda, kerej mi ojede auto pětikačkou. Na to je to zas dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferin: jde spis o dobrou psychologickou hranici... pokud zlodeji pujdou po 406 combi v HDI, tak si vemou tu, ktera neni sledovana kamerou... to same plati i o zavistivych sousedech, vandalech atd... kazdy chrani svuj krk.. i zlodeji ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

Ferin: jde spis o dobrou psychologickou hranici... pokud zlodeji pujdou po 406 combi v HDI, tak si vemou tu, ktera neni sledovana kamerou... to same plati i o zavistivych sousedech, vandalech atd... kazdy chrani svuj krk.. i zlodeji ;)

Ju ju přesně tak.......:potlesk:super:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...