Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

utěsnění silikonem nebo čim olej?


aaischa

Recommended Posts

Ahoj, nejspis je to absolutní blbost, ale vzhledem že to aspon co sem cet na205foru je schopny zatesnit vodu kdyz nekudy tece tak, me zajima jestli je mozny nejakou hmotou co sem cet neco silikonovyho na tesneni, co se ma nejak teplotou vytvrdit... jde mi o to ze v jednom miste mi sakne za studena a za tepla nejspis i nejaka kapka protece, tak jestli se to da kdyz bych to vycistil odmastil necim takovymhle zamatlat, vymena tesneni pod hlavou je kuli práci nepříjemná..jezdit se da v pohode ale rad bych to trosku zkulturnit...olej nezere ale spís asi utece vsude mozne.. kuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: Hafity

Siliconem se mi kdysi podařilo utěsnit i neutěsnitelnou dvanactsettrosku....

a co to právě bylo za silikon nebo pastu, když někam pudu co bych měl chtít?

Jo asi jsi měl na mysli "Lukopren S 9780 - cihla" - páč má stejnou barvu.

Je to jednosložkový silikonový tmel pro použití ve strojírenství.........a všude jinde.....

Tepelná odolnost je -50 až +250 stupňů.

Chytá skoro ke všemu a vulkanizuje vzdušnou vlhkostí.

Kupoval jsem ho nedávno v drogerii a stál mě 30,50Kč / i když ceny se mohou lišit/. Tuba je asi 3x větší než vteřinový lepidlo.

Dá se použít na : dělící roviny olejových van, rozvodovek, převodovek, čerpadel, kompresorů, ventilů, víka ventilových krytů, chladiče atd../to včechno si pochopitelně nepamatuju ale zrovna to čtu z návodu kterej mám před sebou/.

Provulkanizace za 24hodin je cca 2 mm. /zase z návodu/

Sám jsem to použil na převodovku u vrátku - bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Ano , jak správně říkáš : vyčistit, odmastit, napatlat, přiložit díly k sobě, stáhnout /šroubama - nevím co budeš spojovat/ a vyčkat až to "zvulkanizuje". :super

[upravil dne 8.1.2008 myryn]

potřeboval bych zapatlat jak je mezi hlavou a spodkem motoru, bez povoleni to nepomuze kdyz bych to vycistil a natlacil to tam ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim jestli sem tě správně pochopil,ale pokud si myslíš,že se ti povede utěsnit to prosakující těsnění pod hlavou omatláním bloku a hlavy tak si myslím,že nee. a koukám že už jsi na to odpověděl:D

[upravil dne 8/1/08 subin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: myryn

Ano , jak správně říkáš : vyčistit, odmastit, napatlat, přiložit díly k sobě, stáhnout /šroubama - nevím co budeš spojovat/ a vyčkat až to "zvulkanizuje". :super

[upravil dne 8.1.2008 myryn]

potřeboval bych zapatlat jak je mezi hlavou a spodkem motoru, bez povoleni to nepomuze kdyz bych to vycistil a natlacil to tam ?

Naprosto zbytečný, pod hlavu pouze nový těsnění.

[upravil dne 8.1.2008 myryn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: subin

No nevim jestli sem tě správně pochopil,ale pokud si myslíš,že se ti povede utěsnit to prosakující těsnění pod hlavou omatláním bloku a hlavy tak si myslím,že nee. a koukám že už jsi na to odpověděl:D

[upravil dne 8/1/08 subin]

tak to sem přesně potřeboval no nic, třeba jednou vyměnit, ale moc mě to neláká.. tak možná nějaká kapka občas, prostě to nikdy nevyschne, a po jízdě pár kapek pod autem, ale to je různě nějak tak z několika míst pod hlavou...

olej.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nestyď se, ti kdo Ti tady radí se taky na něčem učili, a tak jako každej určitě hodně věcí zku..ili, a ještě toho hodně a hodně neví. U mně třeba ta škodovka šla opravovat stylem pokus-omyl, protože je všeho všude hromada a za hubičku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...