Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P405 - spotřeba oleje


Honza_jT

Recommended Posts

Zdravím všechny,

měl bych menší dotaz na spotřebu oleje:

Moje 405 1,9 SRI (DKZ) 88 kW z r. '90, žere na můj vkus dost oleje (cca litr na 500 km), přestože motor jde bezvadně, táhne dokonce ještě o něco líp než předchozí 405 (s totožným motorem), která žrala "jen" obligátní litr oleje na tisíc km (což jsem bral, že je v normě) a byla motorově taky ve velmi dobré kondici. Ve vodě olej není, pod autem taky ne.

Nemám moc velký roční nájezd, takže mi to sice žíly netrhá, ale přeci jen bych rád věděl, kde může být problém.

Díky

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vydrýsek

Litr na tisíc km že je v pohodě? :bojim Já nevim, ale právě že mi to tolik žralo a šup šup už se mi dělaj gufera... Ale kupodivu nečudil ani nesmrděl...

Apropo v manualu pisu ze je to v norme 1l na 1000km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim, rozhodne 1L oleje na 1000km neni v pohode, to je zrout i travy okolo silnice. Bezne u vsech aut je 0,1L/1000km!! Kdyz vezmete v potaz ze bezna napln do auta je kolem 5L oleje a vymeny interval je rekneme 20tis km, takze vysledkem me nikdo nepresvedci ze 25L oleje na vymeny interval je v norme, to je pekny drahy provoz a toho auto bych se okamzite zbavil. prodavame oleje, takze nejaky prehled uz mame.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: eriq

zdravim, rozhodne 1L oleje na 1000km neni v pohode, to je zrout i travy okolo silnice. Bezne u vsech aut je 0,1L/1000km!! Kdyz vezmete v potaz ze bezna napln do auta je kolem 5L oleje a vymeny interval je rekneme 20tis km, takze vysledkem me nikdo nepresvedci ze 25L oleje na vymeny interval je v norme, to je pekny drahy provoz a toho auto bych se okamzite zbavil. prodavame oleje, takze nejaky prehled uz mame.

Mrkni do jakýhokoliv manuálu a uvidíš, že píšou max. spotřebu oleje 1l/1000km;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvoj motor ma uz viac km a preto su zrejme vydrate voditka ventilou, len tak pre zaujimavost by mali mat volu voci hlave 0,05 mm a potom by sa ti ziadny olej nestracal... zabranit sa tomu da tak ze na kazdy ventil osadis malicke gufero, potom by sa tvoj problem mal stratit ;-) caf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, ze to pisou je hezky, ale potom ten motor asi vyrabi v Rusku ne? ;o) Paneboze 25L na vymeny interval, to se pojistili ze kdyz tam olej chcije proudem tak je to v poradku ;o)) pokud je motor v poradku tak normalni ubytek je tak do 2L, kdyz to zacne brat prejde na hustsi olej, vetsinou to pomuze. Delaji se i oleje jako treba Sunoco Marathon 10W40 ktery umi trochu dotesnit a tolik se neodparuje takze take usetri spotrebu oleje. Kdo by mel zajem muze se ozvat pro vice info. ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...