Sign in to follow this  
Followers 0
Bohouš

demontáž palubky 405 - nový model

20 posts in this topic

Prosím, mohl by mě někdo ze zkušenějších nastínit, kde začít s demontáží ??? Musím se v T16 dostat ke speed konvertoru - je někde za středovou konzolí - a nerad bych zase něco zlomil apod......:roll

Předem děkuji

3 šrouby z motorového prostoru, dva dole po stranách a pak na středové konzoli je takový držák.

No tak to vypadá docela nepěkně......na ty šrouby v motorovém prostoru se musí zespodu ????

Ale už mě pomalu začíná opouštět chuť se k tomu speed konvertoru dostat svépomocí.....:myslim:myslim

Normálně je to přístupný z vrchu ... a je tam pohodovej přístup

post-0-14109598099785_thumb.jpg

Shora, ty tři jsou v prostoru stěračů (za tím mechanismem), to dole je k tělesu topení a tuším že se vyndavat nemusí.

Jedná se asi o 5 šroubů z motorového prostoru, jako jsou na obrázcích ... 10ka klíč ...

post-0-14109598100068_thumb.jpg

Myslim, že se musej vyndat i ty spodní, ale nejsem si jistej - já je každopádně odšroubovávat musel, tak nevím ... Kdyby to nešlo, tak je prostě vem taky ... ;)

Takže pokud to chápu, tak povolím těch pár šroubů a pak normálně zevnitř chytnu za tu palubku a komplet ji povytáhnu ????

Každopádně děkuji za info i obrazový materiál........

Ne ... to by pěkně rachtala, kdyby držela jenom těmito šrouby ... ;) Ještě jsou zevnitř ... musíš sundat ty plastový bočnice u nohou a pod tím je šroub ... je to to v kroužku a pak je jeden šroub na torxku pod výdechama topení na středoyým panelu a dva dole, jakoby pod popelnikem, kvuli tomu musiš odmontovat středovej tunel a kdyt šaltpáky a tam jsou po stranach 2 šrouby ...

post-0-14109598100318_thumb.jpg

No, vždyť především pro zábavu to auto máš, no ne?? :-) A rozebírat palubku celkem bžunda je ... :)

Původně zaslal: Neon

Původně zaslal: oddie

Ispiraci najdeš ve známém komiksu:

http://www.peugeot-club.cz/forum/viewthread.php?tid=2628

(fotky jsou dál v příspěvcích, Hics je tehdy na clubu přehrál jinými...)

Jo a kde je ji konec ... :nevim Dneska by na ni mohl Hics pozovat stejne, jako na tom vraku na poslednim foto ... ;)

Za chvíli bude takhle pózovat na Xantii, podle toho jak ta Xantie už vypadá... :)

Tak jsem se dozvěděl, že ke speed konvertoru se dostanu v pohodě kaslíkem - samozřejmě po vyndání, takže jsem si trošičku ulevil.......:roker:roker

Je pravda, že trocha škodolibé radosti nikdy neškodí, protože určitě bych se u toho dosytosti vyvztekal.......:roll:roll

Jenže bych se vám nesvěřil a tvrdil, jakej to byl pohoda vánek :aut:aut

[upravil dne 8/1/2008 Bohouš]

JJ, víme "pohoda, vánek" a den na to v sekci: BAZAR/KOUPÍM "Koupím novou palubku na 405 NM" ... :D:D

Původně zaslal: Bohouš

No takhle tam bude jen: "Koupím kaslík........" ;)

Buď vklidu, ten mám ... :mrk:D

Oddie: jak vypadá Xantie ... co já ji naposledy viděl na loňském Šebetově, tak byla líbivá ... ;)