Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ventilátor vzduchu ve 405ce


405GLD

Recommended Posts

Čus lidičky,

mamproblém s ventilatorem.

Neustále mi odcházi ten regulátor otáček co se napájí na destičku u motoru ventilátoru.

P.S. omlouvám se za neodborné vyjádření

Co stím mam dělat?

Kdo prodá ventilátor na 405ku a za kolik?

Dík maxim:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

regulacni potenciometr, kde to najdu, jestli myslíš ten plošnák pod ovládáním tak tam je jen cca 8 kontaktu od kterích jdou odpory a ty se zapínají postupne jak přidáváš a tím se sčítají odpory a to jsem zkoušel a zde asi zrada není odpory jsou o.k.. ( 405 Sri )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek pánové ... :)

Mně ventilátor funguje, ale myslím, že pročistit plošnej spoj, odskoušet odpory a taky nezapomenout na výkonovej tranzistor který je umístěný v traktu větrání. Ten dělá tu práci s regulací proudu na ventilátor. Teda, tak tomu aspoň je u mé 205ky. Je součástí tělesa topení, špatně přístupný zespoda. Dá se vymontovat, tuším na dvou šroubečcích + nějaká menší kabeláž. Sem to tam mněl docela slušně zanesený prachem a listím.

Není pak dostatečně chlazen proudícím vzduchem.

Dá se to i proměřit přímo na plošňáku, jak reguluje proud.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ČUS lidičky,

Volám o POMOOOC!!!

Neustále se mi v poslední době něco na autě sere-altik, přední náprava, tachometr, popraskané hadice u chlazení atd..

A jednou z dalších věcí je ventilátor v kabině vozu.

Neustále mi odcházi do věčnejch loviš? ten tranzistor. Předevčírem jsem tam dal novej. Vše je OK, do doby než regulaci otočím na plnej výkon. Potom mi ventilátor zase řekne PA, PA.

Lidičky Hics, Oddie a další znalci prosim poraďte. Jsem z těch ptákovin v autě hotovej.

P.S. Asi budu muset obnovit svůj vozovej park.

Díky všem za jakýkoliv nápad. ČUS MAXIM :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Oddie: Proč mě ten ventilátor necháš za 1200,- a trkoušovi jsi ho chtěl nechat za 800,-.

Napsán autorem oddie

Jaký 4000? Ventilátor topení na 405-ku tu mám za 800, psal jsem to i do mailu... Pokud to je jen tranzistor, tak pohoda, ale pokud to bude v háji celé, fakt není nutné vyhazovat 4 litry....

Odiie, pokud se mi nepodaří ten ventilátor dát dohromady tak si pro ten ventilátor přijedu, pokud mi ho necháš za 800Kč. kopil bych i to štelování světel pokud ho budeš ještě mít.

Přjel bych toho 18.12.03 100%. Zavolám ti ještě 12.12.03.

Dík moc MAXIM

:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jednoduché. Pokud mám něčeho hromadu, není problém dát to levněji. Pokud už mám jen poslední kousek, a riskuju, že nebudu mít ani pro sebe, je holt dražší...

Nicméně, s větráky na 405 je to bohužel tak: všechny si teď vzal servis, takže momentálně nemám žádný, jen na 205/309 mi zbyly.

A zřejmě to tak bude i s jinými díly, já toho pomalu asi nechám, a už nic moc dělat nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...