Sign in to follow this  
Followers 0
Kamart

Jak připojit napájení..?

18 posts in this topic

Ví někdo jak připojit nápájecí kabel k tomu zdroji?jen dodám že nemám žádné papíry nebo nic podobné kde by byl návod..

<a  href=zesikzm8.th.jpg' alt='zesikzm8.th.jpg'>

Tak to jsi myslím že máš prekérku.....většinou to bývá vlevo stálé +,uprostřed ovládací +,vpravo - ale nedej na mě je to jen můj názor

já bych pohledal podle modelu zesiku návod ale pravděpodobně to bude jak říká přema

a co takle sundat spodek krytu a podle toho jak to bude uvnitr tak zapojit teda pokud se trochu vyznas v elektro :mrk

[upravil dne 6.1.08 Blackrider]

Původně zaslal: Blackrider

a co takle sundat spodek krytu a podle toho jak to bude uvnitr tak zapojit teda pokud se trochu vyznas v elektro :mrk

[upravil dne 6.1.08 Blackrider]

Takhle bych to taky videl. Pokud nesezenes nejaky zapojeni na netu nebo to nekdo nezna je to asi jedina moznost.

hm to jseš trošku vloji

zesí ky to mívaj růžně dokonce ani ovládací nemusí být u prostřed

teoreticky by mohlo dvakrát + to hranaty a - zakulacená ale zrovna tak zakulacený může byt rem

víš alespon vyrobce a typ? případně nemáš konektor s barevnejma drátama? třeba ty se dalo něco najít na netu;)

Co myslíte, je tam minus spojeno na kostru? Dost možná bude minus napájení připojeno aspoň na zem vstupního konektoru.

Takže ohmmetrem:

- minus bude mít zkrat na kostru nebo na zem vstupního konektoru.

- plus trvalý bude mít zkrat na pojistku 15A

- a ten třetí bude ta "aktivace"

Co na to odborníci?

Původně zaslal: P607Olda

Co myslíte, je tam minus spojeno na kostru? Dost možná bude minus napájení připojeno aspoň na zem vstupního konektoru.

Takže ohmmetrem:

- minus bude mít zkrat na kostru nebo na zem vstupního konektoru.

- plus trvalý bude mít zkrat na pojistku 15A

- a ten třetí bude ta "aktivace"

Co na to odborníci?

no je to otázka, oba + půjdou na ten jeden mímus ale jeden + (napájecí) funguje pouze když je štáva na tom ovládacím + rem (zapínání zesíku), ne:myslim protože když není štáva na rem (zapnutý zesík) tak má i s připojeným +a- odběr 0;) tudíš bu neměl byt propojený napájecí + ale jen rem

takže vylučovací metodou by to mohlo jít:aut napře zjistit rem a určit - a zbyde napájecí plus teoreticky

Je to Laudmann DT-200 50×4

když jsem oddělal kryt tak jdou do konektoru 3 dráty - 1. z leva je žluty, prostřední je černý a uplně na pravo je červený, Jinak v elektrice se moc nevyznam..ja jsem přes strojařinu...

ok tak to vyzkouším jen co koupím kabely, jen tak co se může stát kdyby to bylo blbě?spálí se zesík?

Jestli je jeden z nich slabší, tak to bude ovládání - aktivace. Černý bude asi minus, vyfoť, jestli jde na minus na desce (největší plocha, minus elektrolytického kondenzátoru). A silový plus, asi červený silný, půjde rovnou na pojistku.

To, jak jsem psal s ohmmetrem, by to šlo proměřit zvenku, akorát tu pojistku vytáhnout.

bohužel nemám u sebe digitální fotak takze to nemohu vyfotit, jinak žlutý drát mi příjde nejsilnější ty ostatní dva jsou stejné..

ohmetrom najlepšie riešenie kedže si elektrike neni doma tak potom bude pravda že zem teda minus bude evidentne čierny čiže največšia čas dosky a žltý bude staly plus teda napajanie najsilnejši kabel a červeny bude rem čiže ovladací plus lebo na ovladanie nepotrebuje silu ako na napajanie preto ked je žlty najsilnejši bude staly plus inak je hlavne podstatne aby si dobre zapojil kostru a plusy aj ked medzi sebou vymeniš bude to fungovat akurat to neni dobre ani pre auto ani pre zosik chovalo by sa to divne pri zapinani vypinani štartovani atd

takže podla mna čierna - žlta stály plus červena rem inak možeš odpalit zosik to je pravda aj ked tiueto moderne maju už ochranu proti prepolovaniu takže aj keby tak nebudu straty velke hodne zdaru..