Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

blika mi elektrika


mrkvicka

Recommended Posts

Robi mi to nieco podobne, niekedy to preblikne ked motor vytocim na cca 2500 a potom uberiem. Vzdy to blikne, ked motor dosiahne teplotu cca 70 stupnov tak akoby alternator vpustil do obvodu ale na pol sekundy 20 voltov ze vsetko silno blikne a potom je to ok (robi to aj znamemu na 406ke 2,0 HDi 66 kW -takze to asi bude nejaky rozsirenejsi problem :))... mozno je to rezimom motora v zime, ze ked ho po zahriati prepne tak tam vznikne nejaky prudovy naraz .... Do tych 70 stupnov mi aj trosku kolise volnobeh.

Zatial to tu nikto nevyriesil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no zahrieva sa to pomalsie, ale to je myslim normalne, ved tem motor je dost velky a diesel ma mensie tepelne straty ako benzinovy motor, takze to trosku dlhsie trva.

Mne to kuri cca po takych 4 kilometroch, ale len teply vzduch, poriadne to zacne az okolo 70 stupnoch. V tychto mrazoch sa to zahreje nad 70 az po prejdeni cca 13-15 kilomertoch, ale samozrejme zalezi ci ides plynulo nejakych 90, alebo po meste v zapchach, kde je to rychlejsie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lubos77

Robi mi to nieco podobne, niekedy to preblikne ked motor vytocim na cca 2500 a potom uberiem. Vzdy to blikne, ked motor dosiahne teplotu cca 70 stupnov tak akoby alternator vpustil do obvodu ale na pol sekundy 20 voltov ze vsetko silno blikne a potom je to ok (robi to aj znamemu na 406ke 2,0 HDi 66 kW -takze to asi bude nejaky rozsirenejsi problem :))... mozno je to rezimom motora v zime, ze ked ho po zahriati prepne tak tam vznikne nejaky prudovy naraz .... Do tych 70 stupnov mi aj trosku kolise volnobeh.

Zatial to tu nikto nevyriesil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No rozpraval som sa s kolegom, ktory ma 607 2,2 HDi 100kW a blbne mu to tak isto. Kolise mu vonobeh pri studenom motore, niekedy ked brzdi, tak mu klesne volnobeh na cca 600-700 ot/min a pri zahriati mu zakolise intenzita svetiel (prebliknu mu svetla, ale tak ze sa na zlomok sekundy stlmia).

Takze pravdepodobne to je problem vecsiny HDi v mrazoch, ale nie kazdy si to vsimne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...