Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Naviják na rezervu


xavier

Recommended Posts

Zdravím. Vedel by mi niekto poradiť, ako opraviť naviják na rezervu ( P307 SW )? Spustil som ju dole, ale naspäť ju už nemôžem dať. Pri navijaní lanka v mechanizme niečo "preskakuje" a rezervu mi to už nevytiahne hore. PS: Dosť blbý systém, rezerva je špinavá, blbý prístup k rezerve a "geniálne" uloženie heveru. Vďaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Asi to maš už opravené,ale keď nie tak to ide jednoducho od spodu vybrať.Je tam prišrubovaný 3 skrutkami.Tie povoliš a z hora v kufri odoberieš ten plastový kružok ,kde sa vklada kľuka na naviják a cele to zide dole.Potom ho rozoberieš a vnutri je lanko ,ktoré ti určite zišlo z toho kolečka na ktoré sa navija.pekne ho navinieš na novo a je to.: aut tak v skratke :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som to po takejto závade rozobral a lanko bolo pretrhnuté a tak som to celé vyhodil a vyrobil som si náhradný kovový držiak, ktorý mi drží koleso na dve matice odspodu. Je to istejšie nepraktickejšie. Ono tá rezerva vypadla z auta môjmu predchodcovi za jazdy, tak jej pôvodnému lankovému uchyteniu už neverím. Veď koľko-krát do roka dostaneš defekt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

právě proto :nevim ono pak potřebuješ v tu nejhorší dobu , čas a pak se hrabat někde pod autem .Nevím jak je to u tvého auta řešené ale co to tak udělat jako u jiných Peugeotů,kteří to mají pod autem,kde je dlouhý šroub .Vem že české ručičky dovedou něco vymyslet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Práve. Vyrobil som si držiak na dve dlhé skrutky a koleso je upevnené odspodu auta za pomoci matíc na týchto skrutkách. Pri defekte to ide celkom dobre zhodiť zapomoci kľúča na kolesá. No a namontovať naspäť? Veď aj tak musíš najskôr isť do pneuservisu opraviť defekt a tam je vždy nejaký ten zdvihák, kde ti radi koleso dajú na miesto pod vozidlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám rezervu odspodu zadrôtovanú-pfúj!!:nevim

Chlapi,ak máte nejakú dobrú úpravu,prosím popíšte,dajte nákres,foto,ako to slušne upevniť.

Určite nás bude viac,čo by sme potrebovali zafixovať rezervu bez potreby vylihovať pod autom a jednoducho koleso aj vyberať.

Vopred dík! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ďakujem všetkým za námety. Zatiaľ som ten navijak sám neopravoval, jednoducho sa mi nechce v takej zime líhať pod auto a tak rezervu vozím zatiaľ v kufri. A keďže som pracovne v ČR, a domov to mám nejakých 800 km tam a 800 km späť ( pracujem v Lounech ) a v prípade defektu niekde v noci na diaľnici, alebo na neosvetlenej tmavej ceste vyťahovať rezervu spod auta sa mi asi nebude chcieť, tak to zatiaľ nechávam tak. V servise v Moste mi povedali, že sa dá vymeniť len samotné lanko, tak im asi zverím svojho miláčika, nech sa nato pozrú a spravia to. Zatiaľ mám s týmto servisom oveľa lepšie skúsenosti ako v Košiciach.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: xavier

Ďakujem všetkým za námety. Zatiaľ som ten navijak sám neopravoval, jednoducho sa mi nechce v takej zime líhať pod auto a tak rezervu vozím zatiaľ v kufri. A keďže som pracovne v ČR, a domov to mám nejakých 800 km tam a 800 km späť ( pracujem v Lounech ) a v prípade defektu niekde v noci na diaľnici, alebo na neosvetlenej tmavej ceste vyťahovať rezervu spod auta sa mi asi nebude chcieť, tak to zatiaľ nechávam tak. V servise v Moste mi povedali, že sa dá vymeniť len samotné lanko, tak im asi zverím svojho miláčika, nech sa nato pozrú a spravia to. Zatiaľ mám s týmto servisom oveľa lepšie skúsenosti ako v Košiciach.:papa

A to Ti řekli v origo servisu Peugeot?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: domav

Původně zaslal: xavier

Ďakujem všetkým za námety. Zatiaľ som ten navijak sám neopravoval, jednoducho sa mi nechce v takej zime líhať pod auto a tak rezervu vozím zatiaľ v kufri. A keďže som pracovne v ČR, a domov to mám nejakých 800 km tam a 800 km späť ( pracujem v Lounech ) a v prípade defektu niekde v noci na diaľnici, alebo na neosvetlenej tmavej ceste vyťahovať rezervu spod auta sa mi asi nebude chcieť, tak to zatiaľ nechávam tak. V servise v Moste mi povedali, že sa dá vymeniť len samotné lanko, tak im asi zverím svojho miláčika, nech sa nato pozrú a spravia to. Zatiaľ mám s týmto servisom oveľa lepšie skúsenosti ako v Košiciach.:papa

A to Ti řekli v origo servisu Peugeot?

jde vyměnit jen cely bazmek , cena origo 2800,- s dph.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

koukám není špatné,ale vidím jak pod autem povoluješ ty matice a pokud se to zašpiní,jako prozatimní řešení to beru ale trvalé ne

[upravil dne 25/2/08 sarkomi]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...