Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

turbo 2,2 HDI


jozefsv

Recommended Posts

Původně zaslal: Medvěd

Jojo - chip je prostě zázrak, fakt bych ho v autě chtěl.

Já jak asi všichni víte mám chip a turbo zatím uplně ok,tlačí ,tahá a ani olej nežere.....od výměny k výměně vůbec neubívá.......Hlavní jsou 2 věci,nechávat po svižné jízdě vychladit turbo tak cca 5 min. na volnoběh a měnit často olej já měnín po 10000 km pro jistotu tím nic nezkazím.......:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že turbo odešlo po 140.000 km není úplně zcela vina chipu;) Hlavně ten motor celej i s chipem dostával určitě pořádnej kouř ("Ty kráááwo, čum, jak to teď jede!") a těch 140.000 km na něm bude asi natočeno několikrát;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm.u nas by som vedel poradit ale odkial si ty nic nepoznam zo servisov.jedine sa skus poinformovat vo viacerych servisoch a z toho skus vyvodit nejaky zaver.za opytanie nic nedas.urcite by som skusil aj peugeot servis.alebo pozri na nete nejaku firmu ktora sa specializuje na tieto veci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja bych s tim nespechal,dokud taha a olej se viditelne nestraci tak to neres. U 2,2HDI by mel byt max pretlak 1,1 bar v serii a to jde zmerit a pokud to nedava tak teprv vymenit. Kdyby to turbo bylo v pr... tak to nepojede a bude zrat jak tank. A tvoje spotreba svedci o necem jinym. Ja mam v tech hadicich taky trochu oleje,vetsina turb po case propousti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:xvul Bavil jsem se s typkem na citroen clubu co chipuje, ma taky 2.2HDi a rikal, ze se u 2.2HDi na tlak turba pri chipu nesaha, resp. ze se nezvysuje pokud to neni asi nejaky extremni chip. Ale to jen tak bokem.

V hadicich mam taky olej v citronovi...asi tak. Jestli malo nebo moc nemuzu posoudit, proste jsou steny trubek mastne od oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: p406b

ja bych s tim nespechal,dokud taha a olej se viditelne nestraci tak to neres. U 2,2HDI by mel byt max pretlak 1,1 bar v serii a to jde zmerit a pokud to nedava tak teprv vymenit. Kdyby to turbo bylo v pr... tak to nepojede a bude zrat jak tank. A tvoje spotreba svedci o necem jinym. Ja mam v tech hadicich taky trochu oleje,vetsina turb po case propousti.

Presne tak, Pokud jede a nekouri ci neco jineho tak nema cenu to resit. Btw me kdyz praskly hadice k turbu tak jsem mel motor vcelku pekne zastrikanej od oleje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pato406coupe

Tak to ste ma trosku ukludnili, ze aj vy mate mastne hadice.... ale mne cez jednu membranu ci jak sa to vola ten olej zastriekal motor postupne... ale nie je to az take extremne...nekvapka ked zaparkujem, ale motor je zaspliechany statocne... Inak ked mu fakt nakladam tak spotreba max 6,5... A nedimi, lebo mam FAP....ked som vytiahol te dve velke hadice co idu do sania, tak jedna dymi na modro, ta co je mastna...to ale neviem co tam ide aky vzduch, ale je teply... ta druha dava studeny... Moc sa v tom neviznam... oproti 66kW TDI je toto hotovy labirint pre mna.... Inac to turbo dost píska a niekde som cital, ze to je znak, ze odchadza pri TDI teda aspon..... ale to su iba reci....nie som odbornik....

Spotreba je to krasna, stejna jako u me. Jedna jde z turba do chladice a druha z chladice (takze v poradku jeden studenej a druhej teplej). Ze piska neznamena vubec nic, aspon tohle rikali v autorizaku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k tem hadicim-u 2,2hdi jsou od turba dve cesty do motoru 1.klasika pres IC a 2.pres vodni vymenik-ohriva to vodu nez dosahne provozni teploty(si myslim,nikde sem se o tom nedocet) ,prepinaj to ty klapky co jsou u vstupu do motoru. Je to slozitejsi motor nez 2,0l ale nemrzim se. tady je neco o nem.Ma nekdo jeste jinou stranku o tehle motorech?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...