Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kupa 205 cabrio


tomike

Recommended Posts

Nazdar pani. Po kupe mojej 406 som nejako prepadol fenomenu Peugeot. Zvazujem kupu nejakeho maznacika na leto a dost som sa namotal na 205 cabrio. Nasiel som jednu 1.9 gti, vraj v solidnom stave, povodna farba, r.v 1992 za 55000 Sk. Kedze nemozem kazdy mesiac vrazat do auta nejake nezmyselne prachy tak Va prosim o nejake rady na co davat pozor. Nieco som tu na fore uz precital, ale o cabriu toho vela nie je. Tak kazda rada pomoze. Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rady jsou celkem jednoduchý. Dělali se dvě zásadně se odlišující varianty. CJ měla motor 1.1 nebo 1,4 a obyčejný podvozek a druhý bylo CTI a to bylo tušim 1,6 nebo 1,9 a podvozek z GTI

Takže pak už jenom aby tam neteklo střechou a jinak to je stejný jako u obyčejný 205 :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vinorak

rady jsou celkem jednoduchý. Dělali se dvě zásadně se odlišující varianty. CJ měla motor 1.1 nebo 1,4 a obyčejný podvozek a druhý bylo CTI a to bylo tušim 1,6 nebo 1,9 a podvozek z GTI

Takže pak už jenom aby tam neteklo střechou a jinak to je stejný jako u obyčejný 205 :myslim

Přesně tak, je to naprosto stejný motorem i podvozkem s normální 205 (buď GTI nebo obyč), jenom je tam ten "malej" rozdíl, že to má stahovací střechu (do 1990 manuálně kličkou a od 1990 nový modely elektricky)

Joo a ještě ten požitek z jízdy se staženou střechou je o něčem úuuuplně jiním :D:D:D než jízda v normální 205 s pevnou střechou:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tomike

Dik za info. Dam sem link tak pozrite co som vybral, teda ak to tu dostanem.

http://peugeot-205-cabrio.autobazar.eu/card.php?id=324729

Je pěknej, ale bacha na střechu, myslím že je to origo z výroby, takže aby nebyla nějaká potrhaná, přecejenom na to už má léta.... jinak:super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pani dnes som ho bol pozriet.Celkovy dojem fajn. Je to 1.9 CTI,novsi model akurat stahovanie strechy este manualne. Strecha v dobrom stave, cela zasnezena (stoji v bazari) a nikde znamka zamakania.Dve male dierky na bokoch pri klboch spustacieho mechanizmu. Interier fajn, sice spinavy, ale sedacky velmi malo vysuchane. Bolo vraj mierne tuknute z predu trosku nesedi naraznik, inak vsetko nasvedcuje tomu, ze ziadnu extrem buracku nemalo. Pojdem tam este s mojim znamym ( robi burane auta). Bol som ho prebehnut, ale bolo -6 ,namraza a letne gumy tak to hrabalo aj na 4 ke. Trochu drhla prevodovka,ale v ramci noriem - nekupujem nove auto vsak. Korozia minimalna, iba vpredu na prahoch na miestach obitych od kamienkov. Cely spodok bol vsak samy olej, bolo vidno, ze vana bola pretesnena. Neviem ci to je bezne, alebo je to typicke pre 205. Mam z neho dobry pocit. A TAK BABO RAD.:myslim:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty dvě dírky ve střeše u kloubů jsou celkem normální, střecha je tam nejvíc namáhaná a často to tam praská. Obouchání přední části prahů od kamínků má taky skoro každá 205ka, to jde vyřešit zástěrkama. A že motor je od oleje.......co je namazaný nerezne:D:super:super.

Jenom škoda, že to nemá střechu v elektrice (takže je na kličku, která je v kufru co)......no tak se hold proběhneš do kufru, když budeš chtít střechu sundat. Ale určitě by šlo předělat to na elektriku;).

No jsem zvědavej, jak se rozhodneš;):papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vopičí

Původně zaslal: jarajarda

Hmmm....nějakej originální homemade nebo drsnej úklep...cabrio 1.8D....

http://www.tipcar.cz/peugeot/peugeot-205-1.8-diesel-cz-2590819.html

Viděl bych to na ten homemade:D:D:D

Ale jinak ten přední nárazník s integrovanejma "světlama či blinkrama...to je fuk" bych bral.;)

Toho jsem si ani původně nevšiml..taky asi hoummejd:D Ale nevim jak s timhle chodí na TK....:D :D Mít v normálním TD je možná drobnej problém a nějak se to dá, ale v cabriu kam se nikdy nedávaly diesely......

[upravil dne 6/1/08 jarajarda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Toho jsem si ani původně nevšiml..taky asi hoummejd:D Ale nevim jak s timhle chodí na TK....:D :D Mít v normálním TD je možná drobnej problém a nějak se to dá, ale v cabriu kam se nikdy nedávaly diesely......

já už jsem taky kdysi viděl kabrio diesel, a ve členech je jeden, co má prý kabrio originál TD.

otázka je, jak to v té době fungovalo, že si třeba zákazník v něměcku objednak kabrio a chtěl tam diesel, tak mu to v peugeotu poskládali.

případně v německu jsou na úpravy benevolentnější a když to projde tou jejich zkušebnou, tak to povolí a zapíšou do TP. no a když to pak někdo dotáhl sem, tak to opsali z německého TP.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zoby

Původně zaslal: jarajarda

Toho jsem si ani původně nevšiml..taky asi hoummejd:D Ale nevim jak s timhle chodí na TK....:D :D Mít v normálním TD je možná drobnej problém a nějak se to dá, ale v cabriu kam se nikdy nedávaly diesely......

já už jsem taky kdysi viděl kabrio diesel, a ve členech je jeden, co má prý kabrio originál TD.

otázka je, jak to v té době fungovalo, že si třeba zákazník v něměcku objednak kabrio a chtěl tam diesel, tak mu to v peugeotu poskládali.

případně v německu jsou na úpravy benevolentnější a když to projde tou jejich zkušebnou, tak to povolí a zapíšou do TP. no a když to pak někdo dotáhl sem, tak to opsali z německého TP.....

Ty jo, cabrio v TD bych bral všema deseti! Ale jak bylo napsáno, vzhledem k benzínům mě to taky moc neláká, diesel bych bral hned:D Ale ten v tom inzerátu si myslím nemohl jít oficiální cestou, tady by to zřejmě nepovolili..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: renm

diesl v cabriu? To nemyslíte vážně? Dovedete si představit ten smrad kdybyste stáli někde se staženou střechou a nastartovaným motorem?:D

Máš diesel? Ne, benzín. Neznamená když je diesel, že to musí bejt smrad jak za avií kamaráde:D Svůj motor bych klidně do cabria dal. Nekouří, nesmrdí.:super teda klep klep, zatím:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kobra

Diesel, dobře seřízený božsky voní.

že bych to musel číchat to přenechám jinejm :) ale už by moh zmizet takový to že diesel = halda dýmu, sazí a smradu, může bejt ale spíš ve stavu k.o. nebo když tomu někdo dá po 100letech pořád ně zabrat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...