Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

rozvodový řemen


bob307

Recommended Posts

zdravím všechny. jen takový malý dotaz. v autorizovaném servisu mi tvrdí že rozvodový řemen se mění při dosažení 120 000km nebo za 10 let .ty kilometry se mne netýkají stim co najezdím ale těch 10 let ?? dá se tomu věřit?? ma někdo nějakou zkušenost??, jinak mam 1.6 benzín asi rok, je kupovaná v AAA jsem druhy majitel po roce provozu cca 10 000 km bez jediné chyby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Velickin

Já budu měnit dle pokynů servisu ve 160 000 Km. Taky jsem na to zíral, ale je to tak. Tyhle motory jsou prý takhle stavěné - mluvím o 1.6 HDI...

Aby tě pak nepřekvapilo, až ti rupne, to by byla drahá oprava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neměnil už ho někdo, kolik přijde servis při 120 tis. km. Mám 2.0 Hdi r.v. 2003 a brzy mě to čeká, tak jestli mám už začít šetřit. Budou se dělat rozvody v motoru, Fapku dám recyklovanou a další kapaliny a podobně.

Kdo dělal servis při 120? Kolik to zhruba vyjde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Také jsem už vyměnil RŘ ve 150 000 km. V servisu Peugeot v Plzni. Cena: čerpadlo 2150,- sada rozv. řemene+kladky 6500,- celkem s prací a různým těsněním 9500 bez daně. Teklo mi už čerpadlo chladící kapaliny, jinak bych do těch doporučovaných 160 000 km ještě jezdil...

Bohužel mi prosakuje olej pod "mezihlavou" za turbem, což jsem chtěl opravit. Řekli ale cenu za opravu cca 10 000, tak to si raději budu dolévat olej - i když zatím je únik takový, že jsem dolít mezi výměnami nemusel. Motor mám ale nepěkně zaolejovaný. Neřešil jste taky někdo únik oleje v tomhle místě u 1.6 HDI 80KW?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Velickin

Také jsem už vyměnil RŘ ve 150 000 km. V servisu Peugeot v Plzni. Cena: čerpadlo 2150,- sada rozv. řemene+kladky 6500,- celkem s prací a různým těsněním 9500 bez daně. Teklo mi už čerpadlo chladící kapaliny, jinak bych do těch doporučovaných 160 000 km ještě jezdil...

Bohužel mi prosakuje olej pod "mezihlavou" za turbem, což jsem chtěl opravit. Řekli ale cenu za opravu cca 10 000, tak to si raději budu dolévat olej - i když zatím je únik takový, že jsem dolít mezi výměnami nemusel. Motor mám ale nepěkně zaolejovaný. Neřešil jste taky někdo únik oleje v tomhle místě u 1.6 HDI 80KW?

To se mi zdá hodně drahý :myslim. Taky sem nechal měnit rozvody v Peugeotu a sada rozvodového řemene 3690,- vodní čerpadlo 780,- Ještě měnili hadici, 2x žárovky, dolili kapaliny a opravili vodítko na opěrce a celkem sem platil i s prací 7060,- s DPH.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: Martinsk

A jak se ti ta odcházející spojka projevuje? Mě se už dost dlouho při rozjíždění - hlavně na zpátečku- ozývá takové divné zahučení. Zdá se mi to ale odněkud zpod auta, jakoby drnčela nějaká táhla. Chod spojky se mi ale zdá normální.

To: PoOle

Souhlas s Rebikem, porovnáváš zcela jiné konstrukce. Dnes je skoro co VIN, to jiné náhradní díly.

[upravil dne 3.2.08 Velickin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen malá zkušenost s motory... (mám 1.6 HDI 80kW). Měl jsem můj SW týden v servisu (zmíněný RŘ + oprava laku - proto tolik dní) a půjčili mi 307 break 2.0 HDI 66kW. Subjektivně musím říci, že to bylo sakra znát na tahu motoru. Poznal jsem to na trase Plzeň - K. Vary, kterou znám poslepu a přesně vím kolik a kde jede můj motor. Nástup tahu byl zhruba ve stejných otáčkách, ale pak dvoulitr zrychloval prostě svým pomalým tempem, kdežto můj reagoval o dost lépe na plyn. Prosím neberte to jako kritiku "slabšího dvoulitru", vím že neříkám nic nového, ani nechci slabší motor pomlouvat. Prostě jsem jen měl možnost bezprostředně po sobě vyzkoušet tyto dva motory a poznat jak se skutečně liší. Jsem hrozně rád, že mám silnější verzi. Není mi už dvacet a nijak nedivočím, ale přesto už jsem se nemohl dočkat až mi vrátí mé auto a zase si jízdu budu užívat. Všem kteří se rozhodují mezi motory a není jim jedno jak to jede, doporučuji určitě 1.6 80kW. Stojí za to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...