Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koupit Peugeot 307 nebo VW Golf4?


Ribees

Recommended Posts

Asi takhle, preferuju určitě Peugeot, ale když se na to pokusím pohlédnout alespoň trochu nestranně, rozhodoval bych se podle toho, co je pro mne důležitější.

Kdybych chtěl naftový hatchback ve čtyřkolce, kterej mi bude žrát 5,5litrů/100km, jdu do golfa, v tom si myslím moc konkurenci vážně nemá a co si budeme povídat, TDI jsou sice hlučný motory, ale jsou nejlepší (HDI je tišší a zase bych ho osobně upřednostnil,ale to už je zase subjektivní). Když bych měl volit benzín a záleželo by mi taky na pohodlí, šel bych do 307, s tím benzínovým motorem si myslím není Golf až taková výhra. Navíc vezmu-li to z pohledu kradenosti, je Golf jasně větší lákadlo a o 307 se budu méně bát. Z pohledu ceny to asi taky mluví pro 307.

Takže podle mého, Golf TDi 4motion je oproti 307 HDi jasně bezkonkurenční a pak bych asi upřednostnil Golf, kdybych chtěl 4kolku, ale asi nebýt pohonu všech kol a spotřeby a motorizace, je to to jediné co mi na Golfu připadá atraktivní. Ale když chceš benzína, šel bych jasně do 307, tam mi nepřipadá, že Golf nabízí něco víc, spíš naopak, za větší peníze méně muziky.

Ale jak tu bylo psáno, zkus nezávislá fóra, k tomuto jsou Peugeot a VW club nevhodné, chceš-li porovnávat, my tu budeme vždy preferovat Peugeota, stejně jako u VW Volkswagen. To má celkem logiku:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Je to o názoru a o tom kdo co preferuje, ale sra_ka jak píšeš je třeba podle mě Kia, Daevoo a podobně. Levná auta pro někoho, kdo chce nové za pár korun a moc nenajede. A takhle bych se tu o Peugeotech nevyjadřoval, jinak Ti tu kolektivně klubově rozbijem dr_ku:D:D:D

jardajarda: Tvůj názor na kvalitu a cenu zpracování ti nikdo nebere. Osobně spíš koukám na poměr cena/výkon a sem tam nějaký osobní preference. Ale psát, že ty auta jsou špatný, když jsou levný (levnější) ? Proč ? Fajn, preferuješ něco jinýho.

Prostě, někdo peníze má, někdo je nemá, někdo jezdí hodně a jiný ne, někdo má čas, někdo ten čas nemá, někdo si na autě umí udělat spoutu věcí sám, někdo jiný ten čas zase investuje do činnosti, kde je lepší a za vydělané peníze si to auto nechá servisovat ... a mmch, těch levných aut u silnice stát se závadama moc nepotkávám ;)

A o kolektivním rozbíjení dr_ky raději pomlč - osobně do ničeho takovýho nepudu. Nemám to zapotřebí.

A pokud chceš, můžeš se s m-slamborem domluvit na nějakém místě a termínu přes U2U. Ale do diskuze to sem, pls, netahej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jarajarda:tos trochu přehnal ne?napsal jsem že je to můj názor který jsem si udělal z vlastní zkušenosti.

S Kiou mám zkušenosti (malé,jak spolujezdec mého kolegy) a je to na úrovni Peugeotu,ne-li na vyšší!Ostatní nemohu soudit.

Ale takové svezení jako mám v A4 mi bohužel žádný peugeot (a ani passat!!) nenabídne...nehledě o problémech jaké jsou s Peugeoty(elektrika)

nechci tady šířit flame nebo provokovat,ale prostě to tak je!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

Původně zaslal: jarajarda

Je to o názoru a o tom kdo co preferuje, ale sra_ka jak píšeš je třeba podle mě Kia, Daevoo a podobně. Levná auta pro někoho, kdo chce nové za pár korun a moc nenajede. A takhle bych se tu o Peugeotech nevyjadřoval, jinak Ti tu kolektivně klubově rozbijem dr_ku:D:D:D

jardajarda: Tvůj názor na kvalitu a cenu zpracování ti nikdo nebere. Osobně spíš koukám na poměr cena/výkon a sem tam nějaký osobní preference. Ale psát, že ty auta jsou špatný, když jsou levný (levnější) ? Proč ? Fajn, preferuješ něco jinýho.

Prostě, někdo peníze má, někdo je nemá, někdo jezdí hodně a jiný ne, někdo má čas, někdo ten čas nemá, někdo si na autě umí udělat spoutu věcí sám, někdo jiný ten čas zase investuje do činnosti, kde je lepší a za vydělané peníze si to auto nechá servisovat ... a mmch, těch levných aut u silnice stát se závadama moc nepotkávám ;)

A o kolektivním rozbíjení dr_ky raději pomlč - osobně do ničeho takovýho nepudu. Nemám to zapotřebí.

A pokud chceš, můžeš se s m-slamborem domluvit na nějakém místě a termínu přes U2U. Ale do diskuze to sem, pls, netahej.

VIXi, to jsem si dělal legraci, jestli jsi to nepochopil tak 3x smajlík :D:D:D znemená, že to nemyslím vážně. Tak mě hned, jako vždy, nechytej za slovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

Původně zaslal: jarajarda

Je to o názoru a o tom kdo co preferuje, ale sra_ka jak píšeš je třeba podle mě Kia, Daevoo a podobně. Levná auta pro někoho, kdo chce nové za pár korun a moc nenajede. A takhle bych se tu o Peugeotech nevyjadřoval, jinak Ti tu kolektivně klubově rozbijem dr_ku:D:D:D

jardajarda: Tvůj názor na kvalitu a cenu zpracování ti nikdo nebere. Osobně spíš koukám na poměr cena/výkon a sem tam nějaký osobní preference. Ale psát, že ty auta jsou špatný, když jsou levný (levnější) ? Proč ? Fajn, preferuješ něco jinýho.

Prostě, někdo peníze má, někdo je nemá, někdo jezdí hodně a jiný ne, někdo má čas, někdo ten čas nemá, někdo si na autě umí udělat spoutu věcí sám, někdo jiný ten čas zase investuje do činnosti, kde je lepší a za vydělané peníze si to auto nechá servisovat ... a mmch, těch levných aut u silnice stát se závadama moc nepotkávám ;)

A o kolektivním rozbíjení dr_ky raději pomlč - osobně do ničeho takovýho nepudu. Nemám to zapotřebí.

A pokud chceš, můžeš se s m-slamborem domluvit na nějakém místě a termínu přes U2U. Ale do diskuze to sem, pls, netahej.

Mimochodem, tahle auta jsou vhodná pro někoho, kdo chce za málo peněz nové auto (nikomu se tím nevysmívám, aby to bylo !!pochopeno!! dobře, taky nemám milióny na nová auta), ale nemůže počítat se zázrakem. Asi jsem to neupřesnil dost jasně, měl jsem na mysli hlavně ojetiny, které jsou po pár letech používání dost zničené, za což může jak přístup majitelů, tak si myslím hlavně kvalita použitých materiálů, která není valná, i když se v posledních letech zvedla. Neříkám, třeba nová KIA Ceed se mi zdá hezká a celkem zaujme cenou, ale nekoupil bych si ji. Ale kdo chce, má možnost, já to nevymlouvám. Já preferuju ojetiny- menší pořizovací hodnota, nižší ztráta oproti novému vozu (naproti tomu nejistota co se s autem kdy dělo), ale kdo chce levné auto, nebo i drahé, které si nechá 15 let, nebo mu prostě těch peněz není líto a má je, ať si nové koupí, někdo nová auta musí kupovat, ne?:super

Viz zde co mám na mysli: http://www.kiamotors.cz/default.aspx?tabid=397 Vypadá dobře, ale stějně Peugeot je Peugeot:) :super

[upravil dne 1/1/08 jarajarda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: m-slambor

to jarajarda:tos trochu přehnal ne?napsal jsem že je to můj názor který jsem si udělal z vlastní zkušenosti.

S Kiou mám zkušenosti (malé,jak spolujezdec mého kolegy) a je to na úrovni Peugeotu,ne-li na vyšší!Ostatní nemohu soudit.

Ale takové svezení jako mám v A4 mi bohužel žádný peugeot (a ani passat!!) nenabídne...nehledě o problémech jaké jsou s Peugeoty(elektrika)

nechci tady šířit flame nebo provokovat,ale prostě to tak je!

Vysvětlovat Ti to nebudu, dělal jsem si srandu, takže jestli se Tě to dotklo, tak se omlouvám, ale nebylo to myšleno zle - :D:D:D-

Audi, Mercesdes, BMW jsou auta už trochu jinde za jiné pořizovací ceny. Před nedávnem jsem jel v BMW 320D (tuším rok 2001), najeto 365 000km, auto jak nové a kdyby mělo na tachecu 100 000 tak to každý přijme jako fakt. Kvalita je tam opravdu někde jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem GII a byl to neskutečnej šmejd (prostě blbej kus). Za tři roky jsem do něj vysypal přes 60 tis. (nepočítám benzín, olej, filtry apod.). Od tý doby jsem se zařekl, že mi Němec nesmí do baráku. 405ku mám taky tři roky a nasypal jsem do ní něco kolem 30 tis. (zadní náprava, čepy, brzdy....), ale narozdíl od golfa jsem prakticky nešáhl na motor.

307 je hezký pohodlný auto a co se týče spolehlivosti, slyšel jsem spíš víc negativ, než pozitiv (tak 60%: 40% pro negativa), ale většina z těch věcí byly docela "prkotiny" z elektroinstalace...

GIV neni tak hezkej, ale má o něco tvrdší sedačky (+ na dlouhý cesty) a tvrdej podvozek (+ pro "závodníky"). Tolik lidí s GIV neznám, ale co jsem tak slyšel, taky to neni úplnej zázrak spolehlivosti (hlavně teda TDi PD).

Výběr mezi těma autama je o prioritách. Jestli chceš pohodlný a hezký auto, jdi do 07, pokud chceš auto na "řádění", jdi do Golfa. Se spolehlivostí to je prostě buď a nebo. v každym stádu se najde nějaká černá ovce a s tim musíš počítat...

EDIT: Jo a zapomněl jsem- Golfy jsou zbytečně předražený, to už je lepší za podobnou cenu lepší koupit Pašíka v kombajnu, byť o rok dva staršího...

[upravil dne 1/1/2008 Dundee]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak si to tu pročítám a dost se bavím :super

z auta by měl mít člověk radost,takže to , které Tě osobně osloví :D jelikož případné problémy hradí Tvoje peněženka a né jiná :D(a pak buď máš štěstí na dobrý kup,nebo né a nezáleží na značce)

jinak :xvul co takhle Alfa Romeo 156 1.8TS :D:D:D

[upravil dne 1.1.08 Miku]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na to s čistou hlavou po silvestrovské oslavě koukám a děkuju všem za vaše názory:super. Pročítám příspěvky na VW clubu i Peugeot clubu (mimochodem je velice zajímavé křížit obě diskuse) a zatímco tam téměř bez výhrady všichni doporučují GIV, tady se najde také pár lidí, kteří by raději šáhli po GIV. Takže jsem se vnitřně malinko utvrdil v tom, že GIV bude lepší řešení. Teď jen mít štěstí a trefit na dobrej kousek :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marlin

no... jako kdyz ctu diskusi na VW klubu, tak mi nekteri jedinci prijdou dosti arogantni a namysleni :nevim Nemam nic proti VW, ale rekl bych ze to tak trosku vystihuje nektere majitele techto aut.

Tak tohle je nazor se kterym se plne ztotoznuju. Oni maj proste VW a nic lepsiho neni a Peugeot je pro ne doslova povl a k nicemu. Ja jen pak nechapu proc je prodejnost jaka je a ze nas je kolik je. Videl bych to na narcisismus (sebezahledeni)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spise bych to videl o dusevni nedozralosti nekterych jedincu. Viz, otuzeny GIV 18 - 20 lety tuzer za volantem se ksiltem na stranu , rozkrokem u chodidel a z auta se ozyva na plne pecky nejaky rap nebo hip hop a jedinec je ten nejlepsi a nejhusti na svete...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle toho ty auta po x letech vypadaj:oV interiéru všechno vrže na extra sníženém podvozku jsou všechny čepy a silentbloky vytlučené,z výfuku tě za chvíly bolí hlava.Kdepak když tuning tak s mírou,což u těhle aut nikdy není decentní,ale vždy extra hard:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...