Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pomoc 406 nejede


4xf

Recommended Posts

jo AAA je fakt dobrej autobazar, ještě jsem nepotkal nikoho kdo by s nim byl spokojenej, oni to jsou vlastně kouzelnící, z 3 aut klidně slepěj jedno. Jinak můj soused i přes moje varování si koupil v AAA seata toledo, když s nim jel domu stavil se natankovat u benzinky a už nenastartoval, hned tam volal zpátky, oni ochotně přijeli auto odtahli, podíval se na to technik. a vysledek, soused chtěl auto vratit, oni mu řekli že může ale jedině v takovým stavu jako ho před hodinou koupil, to znamená že musí starotvat. takže zaplatil odtah a opravu, naštěstí to byl jen starter v hajzlu.

A co vlastně ti řekli že s tím motorem máš? oprava 50-70tis, to tam vymění všechno ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vopred sa ospravedlnujem za to ze som necital cele vlakno takze nieco podobne ako moj postreh tu uz mohol/nemusel byt pisany.

Vyzera to na prasknutu hlavu-to sicanie aspon podla tej ceny v Peugeot servise alebo tesnenie. Nemrznuca zmes sa ti predtym nestracala alebo nebolo v expanznej nadrzke vidiet olejove flaky?

Pripadne biely dym z vyfuku alebo zelené/biele flaky v mieste spojenia hlavy s blokom od roztriekanej chladiacej zmesi.

Pripadne miesto chladiacej zmesi tam dali len destilku, ktora v zime zamrzla a tym ze sa lad ma vyzsi objem ako voda doslo k k prasknutiu hlavy/chladica. To by sa dalo dokazat - zmerat hustotu chladiacej zmesy-jej bod tuhnutia a s takouto expertizou zo servisu ziadat u AAA auto vratenie penazi.

Treba sa dohodnut s inym servisom aby napisali co najvacsiu skodu, ked uz su v AAA taki slendriani.

Původně zaslal: 4xf

Zdravím všechny.

Tak jsem tady opět po delší odmlce.A co nového s motorem :grr

1) v Peugeot servis řekli oprava 50-70.000 (zřejmě zešíleli)

2) v AAA řekli (sehnat ještě jeden servis,který vypracuje zprávu,kde bude přesně napsáno,o jaké díly se jedná).Tu zprávu přinést k ním a pak se uvidí další postup

3) mam v autě LPG a stím žádný servis nechce mít nic společného

4) budu asi kupovat 120 :grr protože na ní jsi jde vše opravit na koleně,oprava stojí max 100,-Kč a vrak,co mi stojí před barákem,budu mít jen na zlost sousedům.

5) nemáte někdo legálně drženou zbrań a nechce si vyzkoušet střelbu na pohybující se cíl?Jinak se jdu podívat,v kolik jede rychlík a jdu si ustlat.Auto mam 3 měsíce.Najel jsem sním jen 6,000Km,protože prvně stálo bez technický (čekalo se,až ji AAA vyříděj) pak měsíc jezdilo a teď opět stojí,protože motor je na ....

6) vykašlu se na reklamaci,šáhnu do kapsy a motor koupím za své z ruky.Pak je tady výměna :grr

[upravil dne 17/1/08 kamen22]

[upravil dne 17/1/08 kamen22]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na motor mi řekli,že je totálně v ha??lu ale přitom mi vystavili zprávu (dole ji opíšu) Taky jsem jim řekl,že za tu cenu si pořídím nové auto.

ZPRÁVA ZE SERVISU:

text množství DPH cena bez celkem bez

MJ DPH DPH

Demontáž-montáž krytu

pohonu rozvodu 0,600 hod 19% 490,00 294,00

Nastavení rozvodu 0,800 hod 19% 490,00 392,00

Kontrola kompresních

tlaků 0,600 hod 19% 490,00 294,00

Diagnostika a vyhledání

závady 1,000 hod 19% 400,00 400,00

.

.

.

.

zaplaceno 1 642,00 Kč.

na několika válcích zjištěn nedostatečný kompresní tlak.

Tak tuhle zprávu mam.Jste stoho někdo moudrej :) Mě osobně je to jasný,ale AAA asi moudrý nejsou.Zkrátka,novej motor sehnat,za vlastní a zjistit,jak se předělává ten plyn na noví motor :xvul ještě jednou půjdu do AAA :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano to vyzera na zle tesnenie pod hlavou alebo hlavu prasknutu.

Ak ti to presne nepovedali ktore valce maju znizene tlaky tak ja viem ze ak je zle tesnenie, tak maju znizeny tlak 2 susedne valce napr. prvy a druhy alebo treti a stvrty. Napr. meranie tlakov ma vyzerat asi takto(valce pocitam z prava od prevodovky)

4. valec napr.1,5Mpa

3. valec napr.1,4Mpa

2. valec napr.0,6Mpa

1. valec napr.0,5Mpa

Z tohoto prikladu je jasne ze 1. a 2. valec ma znizeny tlak. Aby bol motor ok musia mat vsetky valce toleranciu tlaku menej ako 20% a nie menej ako 1Mpa.

Ak to v tej sprave od Peugeotu servisu nemas vbehni do hocakeho servisu a daj si tie tlaky zmerat alebo zavolaj do peugeot servisu kde si bol nech ti to upresnia.

Ak maju teda susedne valce znizeny tlak je na 80% vadne tesnenie pod hlavou.

Ceny za takuto opravu motora v neznackovych servisoch sa roznia od 3500-10000 - t.j. demontaz hlavy - zabrusenie hlavy , pripadne ventilov, vymena tesnenia hlavy, tesnenia vyfukoveho kolena, nemrzka, pripadne vymena rozvodovehio remena, kladiek a vodnej pumpy ci termostatu.

V peugeot servise to preto stoji tych 70000tis Sk, lebo hlavu zasadne nezabrusuju ale hned menia za novu komplet.

Ak ma zly tlak viac valcov, tak je hlava prasknuta a treba ju vymenit-najlepsie z vrakacu aby to moc nestalo. Pripadne mozu byt zlomene piestne kruzky alebo poskodene ventily v hlave ale to skuseny mechanik vie odhalit pri merani tlakov tym, ze po prvom merani tlakov skusi cez otvor pre sviecku naliat do valcu s nizsim tlakom trochu cisteho motoroveho oleja a ak sa tlak kratkodobo zvysi je problem v kruzkoch, ak nie tak v hlave.

Původně zaslal: 4xf

No na motor mi řekli,že je totálně v ha??lu ale přitom mi vystavili zprávu (dole ji opíšu) Taky jsem jim řekl,že za tu cenu si pořídím nové auto.

ZPRÁVA ZE SERVISU:

text množství DPH cena bez celkem bez

MJ DPH DPH

Demontáž-montáž krytu

pohonu rozvodu 0,600 hod 19% 490,00 294,00

Nastavení rozvodu 0,800 hod 19% 490,00 392,00

Kontrola kompresních

tlaků 0,600 hod 19% 490,00 294,00

Diagnostika a vyhledání

závady 1,000 hod 19% 400,00 400,00

.

.

.

.

zaplaceno 1 642,00 Kč.

na několika válcích zjištěn nedostatečný kompresní tlak.

Tak tuhle zprávu mam.Jste stoho někdo moudrej :) Mě osobně je to jasný,ale AAA asi moudrý nejsou.Zkrátka,novej motor sehnat,za vlastní a zjistit,jak se předělává ten plyn na noví motor :xvul ještě jednou půjdu do AAA :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemas zac.

Tak to chodi teda u nas v Sk.

A ak by nahodou merali bod tuhnutia nemrzky mohlo by sa zistit ze pricina preco sa ti to stalo bola v tom ze pani z AAA zabudli skontrolovat pri kupe auta od predchodzieho majitela aky bod tuhnutia ma ta nemrzka. A tym ze zamrzla alebo sa z nej urobila kasa ked klesla teplota blizko k tomu bodu. Ked je z nemrzky kasa - vodne cerpadlo nedokaze kasu pretlacit-jeho vrtulka sa znici a vtedy sa kludne moze stat ze sa motor po studenom starte v kratkej dobe prehreje-teplota rychlo stupe na budiku na 100st a viac a motor sa uvari skor ako si to clovek stihne uvedomit a auto odstavi. Pri takom prehriati sa zvikne skrutit hlava a tesnenie sa prerazi.

V tom pripade je to len a len chyba AAA a treba im to otrieskat o hlavu.

Původně zaslal: 4xf

Jo díky za radu.Mrknu se na tuto informaci :super

[upravil dne 17/1/08 kamen22]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áčka nemá cenu komentovat.

Spíš se mi nezdá ta odpověď servisu, že motor je špatný (v ha??lu) - CO JE TO ZA ODBORNÝ TERMÍN a říkal si jim, že ho nechceš pozlatit?????

Že nikdo nechce nic mít s plynem (LPG) se setkávám jen u "vyměňovačů" a ne opravářů. Opraváři - automechanici mi jen řeknou, že s plynem může být problém (s nastavením chodu motoru) protože na to nemají diagnostiku. A nastaví mi to případně jen na benzín.

Tak nevím, snad se z té depréze dostaneš rychle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Georginho_cz

Prostě to chce dva servisy. Jeden na benzín a druhý na LPG. Ale zatím jsem se taky nesetkal s termínem motor v haj..u. AAA Auto - no coment!!! Fakt mě mrzí co se ti stalo, zejména proto že asi zanevřeš na Peugeoty.:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Georginho_cz

Prostě to chce dva servisy. Jeden na benzín a druhý na LPG. Ale zatím jsem se taky nesetkal s termínem motor v haj..u. AAA Auto - no coment!!! Fakt mě mrzí co se ti stalo, zejména proto že asi zanevřeš na Peugeoty.:grr

zdravím-ten vyraz jsem použil já sam.Samozřejmě ,že oni použili jiný termín,ale význam je stejny :) na Peugeoty samozřejmě nezanevřu.On nemůže za to,že lidi jsou dobytci a tak dokážou kde co zaretušovat,aby to vydrželo jen chvíli.I tu chvíli,co jsem sním najezdil,tak jsem byl spokojený.Opraví se a bude se jezdit dál
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tomino

Áčka nemá cenu komentovat.

Spíš se mi nezdá ta odpověď servisu, že motor je špatný (v ha??lu) - CO JE TO ZA ODBORNÝ TERMÍN a říkal si jim, že ho nechceš pozlatit?????

Že nikdo nechce nic mít s plynem (LPG) se setkávám jen u "vyměňovačů" a ne opravářů. Opraváři - automechanici mi jen řeknou, že s plynem může být problém (s nastavením chodu motoru) protože na to nemají diagnostiku. A nastaví mi to případně jen na benzín.

Tak nevím, snad se z té depréze dostaneš rychle.

Zdravím-Ten výraz v HA??LU jsem tam dal já sám.Samozřejmě použili jiný termín,ale význam těch slov je stejný.Je pravda,že sehnat nějaký servis,je umění (když se bavíme o LPG) alespoň na Teplicku.Ale podařilo jse mi jeden konečně sehnat,jsme domluvený na příští týden,tak jsem zvědaví.A sté mé deprese,snad jo.Jde o to,že pracuji 120 Km od bydliště a tak auto je pro mě nutností-ktomu potřebuji rychlost,pohodlí,bezpečnost,komfort a to mi 406 v combi za tu cenu dala
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry mechanik nepohrdne ani autom s plynom.

V zasade v tvojom pripade treba dat auto dohromady aby islo dobre na benzin a potom sa zaoberat plynom, aj ked bezny mechanik nerozumie plynu neznamena to ze by nevedel dat dohromady co sa tyka benzinu a plynove veci dat naspat ako boli a potom ked to dobre slape na benzin sa uvidi.

Původně zaslal: 4xf

Původně zaslal: Georginho_cz

Prostě to chce dva servisy. Jeden na benzín a druhý na LPG. Ale zatím jsem se taky nesetkal s termínem motor v haj..u. AAA Auto - no coment!!! Fakt mě mrzí co se ti stalo, zejména proto že asi zanevřeš na Peugeoty.:grr

zdravím-ten vyraz jsem použil já sam.Samozřejmě ,že oni použili jiný termín,ale význam je stejny :) na Peugeoty samozřejmě nezanevřu.On nemůže za to,že lidi jsou dobytci a tak dokážou kde co zaretušovat,aby to vydrželo jen chvíli.I tu chvíli,co jsem sním najezdil,tak jsem byl spokojený.Opraví se a bude se jezdit dál
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.Tak už mam auto před baráčkem-heč.Dneska se mi vrátilo ze servisu a jako krmítko pro ptáčky,prostě luxus :) Sypat jim to budu na palubovku,do přihrádek,sedět můžou na kožených sedačkách,v létě jim pustím klimu a ovládat rádio můžou už od volantu :)

Zkrátka,auto stále nejede.V dalším "servisu" si nevědí rady a tak mi ho vrátili.Taky jse vymluvili na LPG a že je možný,že to LPG mi zničilo kroužky,protože je auto přítáhle před 8 roky s Polska.Ani trochu je netrápilo,že plyn tam dělali před rokem a něco a ještě k tomu v Brně.Jo a jestli mi prej nevadí,že některé věci mam odkryté,že je nenamontovali zpět,protože se prej stejně bude někdo do toho hrabat a tak mu ušetřej práci-a to si nevymýšlím :) Tak jestli někdo potřebujete fotku,třeba rozvodu a podobně :) stačí napsat-vyfotím a pošlu :) Já snad tu mojí Berušku mam prokletou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

Poslys, dival se nekdo na katalyzator? Me se na scorpiu rozpadl a ucpal vyfukovy system - autak nesel vytacet pres 2.000 rpm a pak prestal jit uplne.

JJ,mě se něco podobného kdysi stalo na Felicii.Na to jse už koukalo.S největší pravděpodobností je prdlá hlava (špatné tlaky) jen když si to dám opravit,tak se mi autočko vrací,že si nevědí rady a nebo ve značkovém servisu mi řekli 50-70,000 oprava :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky,ale auto je z Brna,ale já bydlím na druhé straně republiky.Ted mam zrovna v kontaktu (známej co je ted tady na kafču mi dal tel.číslo) jednu firmu.Zítra rána se sem přijedou na to podívat abych to zbytečně netahal sem a tam a řeknou na místě :) další světílko v mé dušičce :D tak snad už konečně-uvidím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

Tak to normalne zapal a mas pokoj...

SUPER :potlesk:potlesk konečně někdo,kdo mi pořádně poradil a má stejné názory jako já-už mě taky napadlo,pustit to proti baraku,mam totiž havarijní pojištění

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...