Sign in to follow this  
Followers 0
*jose_106*

P106 - klepání od pravého zadního kola

8 posts in this topic

Tak se mi na 106 začalo ozývat klepání od pravého zadního kola. V pravidelných intervalech auto klepe z pravé zadní strany v rozmezí cca 45-55 km/h a v rychlostech cca 30-80 km/h při velmi mírném natočení volantem doprava. Pak občas při dojíždění a poklesu rychlosti až k nule se ozývá takové šmajdavé pískání, jehož interval jde s rychlostí otáčení kola. Není to moc a auto se jinak chová naprosto normálně. O víkendu, než to začalo dělat, jsem kontroloval rezervu a auto bylo vzadu na heveru. Máte někdo zklušenosti kde hledat? Na špatné vyvážení kola mi to nepřijde, nevidím, že by někde ulítlo závaží. O podběh to podle mě nedře. Napadá mě tedy buď uložení nápravy, nebo počátek odchodu ložiska? Jinak kola už jsou mírně (opravdu mírně) do A, ale na renovaci to snad ještě není a doufám nějaký čas nebude (84tkm). Za tipy předem díky. Asi ještě počkám, jestli se to neusadí vzhledem k tomu, že byl zvednutý ten zadek a možná si to znovu sedne a pak to nějak budu muset řešit...

A když se začne ozývat ten zvuk a opatrně přitáhneš ruční brzdu, změní se ten zvuk, nebo dokonce zmizí?

Původně zaslal: Hafity

A když se začne ozývat ten zvuk a opatrně přitáhneš ruční brzdu, změní se ten zvuk, nebo dokonce zmizí?

Že by škrtala ručka? Zkusím to, díky.

Mno, tak jsem se v tom pohrabal a pravdu jste měli asi oba. Kolo jsem zkoušel dotahovat včera a nezdálo se mi volné, dnes jsem ale jeden ze tří šroubů o půl otáčky dotáhl, to kolo ale asi opravdu přestalo přiškrtávat, když jsem několikrát zacukal s ručkou :super Takže raději zaklepávám, ale zdá se to ok. Díííky! :papa

není zač:DPárkrát se nám v práci stalo,že brigádník špatně kolo dotáhl a lidi měli ten samý problém

Původně zaslal: subin

není zač:DPárkrát se nám v práci stalo,že brigádník špatně kolo dotáhl a lidi měli ten samý problém

njn, poučení pro příště, nejdřív zkontrolovat do základní a nejjednodušší, že...:mad: