Brandy

Svíčky NGK BKR5EK V-23

5 posts in this topic

Koupil jsem svíčky NGK BKR5EK V-23. Po rozbalení jsem čekal, že jiskřiště bude vypadat jako to na velké obrázku, ale je tam to, co je na obrázku malém. Máte někdo tyhle svíčky? Je to v pořádku nebo mi prodali něco jiného?

post-0-14109597521895_thumb.jpg

Mám ty samý a jiskřiště je úplně stejný jako na malým obrázku. Jen nevím jak přesně změřit ten "odtrh" těch 0,9mm. :myslim

Zajímalo by mě, v čem se liší svíčky NGK BKR5EK V-23 a NGK BKR5EK. V Elitu mají oba typy (jednou s V-23 a jednou bez). Ten typ bez toho V-23 je o 5 kč dražší. Na pohled jsou oba typy úplně stejné. Jinak co se týče vzdálenosti elektrod, tak taky nevím, jak to změřím. Mám jenom ploché měrky. Pro motor LFY (XU7JP4) se na stránkách NGK i Elitu udává vzdálenost 0,8 mm. Tady na fóru už jsem několikrát viděl 0,9 mm. Jak to tedy je?

co jsem nasel na internetu tak :

V-Line

Zapalovací svíčky V-Line mají na střední elektrodě tvar písmene "V". Tento tvar upravuje směr zážehu jiskry od střední elektrody k boční elektrodě po okraji, tím dochází k rychlejšímu zažehnutí připravené směsi a k dokonalému zhoření celé směsi paliva za určenou pracovní