Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zadní náprava 309


Placanek

Recommended Posts

Zdravim všechny.U 309 se mi u zadní nápravy sjížděj vnitřky pneu.Kola jsou mírně do A.Chci se tudíš zeptat jestli je to normální?Náprava je bez vůle,péruje měkce.Mám ještě 206 a je to stejné a vyděl jsem to i u jiných pažoutů 207,307 aj.Je možné že by to dělaly gumy?Na původních 175/70/13 to nebylo znát,až na nynějších 185/60/14.Děkuji za odpovědi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to vidím v tom, že momentálně jsou gumy o něco širší (175/70/13 kontra 185/60/14) a proto je na nich to křivé sjíždění víc vidět. Pokud jinak náprava nevrže, kola nechytají o kastli a auto ani neplave - neřeš to a nech to dojezdit. Jinak Tě čeká repase zadní nápravy v ceně v rozmezí 6 - 10 tKč a to by ta Tvá 309ka musel bejt SUPER kousek, aby se to rentovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

No já to vidím v tom, že momentálně jsou gumy o něco širší (175/70/13 kontra 185/60/14) a proto je na nich to křivé sjíždění víc vidět. Pokud jinak náprava nevrže, kola nechytají o kastli a auto ani neplave - neřeš to a nech to dojezdit. Jinak Tě čeká repase zadní nápravy v ceně v rozmezí 6 - 10 tKč a to by ta Tvá 309ka musel bejt SUPER kousek, aby se to rentovalo.

No,já sem před 3rokama koupil 309ku docela slušnou(stála tenkrát docela dost)trošku sem jí vypiplal,začal se o ní starat,hejčkat jí(berušku 1.4ku)dalo by se říct,že byla(a je v solidnim stavu).Po roce provozu mi taky podala ruku zadní náprava,jelikož sem si ji chtěl nechat na delší dobu,tak sem do nápravy investoval(dělal mi to známej,u něj v dílně,tak to nebylo tak drahý,vyšla mě na se všim všudy i se svačnou a pitim na 6a půl).Teď sní jezděj mladí už rok a absolutně sou spokojený,co dodat,snad jen todle

dscn0150sh5.jpgdscn0149px4.jpg:super:super:super:super:super:super:super:super:super:super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Širší gumy jsou náchylnější na sjíždění. Možná máš ohnuté rameno nebo obě, chtělo by to zkontrolovat sbíhavost zadní nápravy. A to že je "bez vůle" bych bral s rezervou. Byla dělaná repase? Protože nutnost repase se pozná právě podle toho, že je do A a sjíždí gumy. Správně by kola měla být přesně kolmo k zemi.

[upravil dne 28.12.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do A jsou úplně nepatrně,když se podívám na novou 307,tak je to to samé.Náprava je tam původní a fakt až se tomu sám divim,nevrže,není tvrdá...Tak nevim.Tak rok a půl zpátky jsem dělal nápravu u 205,ta teda byla totálně v řiti.Největší problém byl ji rozdělat,byla totálně zarezlá.Její oprava kterou jsem si udělal sám mě vyšla cirka na 2000,- Má ji známej a zatim bez problému..Takže už si taky myslim,že je to spíš těma širšíma gumama.Ale jinak moc dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Širší gumy jsou náchylnější na sjíždění. Možná máš ohnuté rameno nebo obě, chtělo by to zkontrolovat sbíhavost zadní nápravy. A to že je "bez vůle" bych bral s rezervou. Byla dělaná repase? Protože nutnost repase se pozná právě podle toho, že je do A a sjíždí gumy. Správně by kola měla být přesně kolmo k zemi.// e e mírnéj úhel je i u novéjch aut na zadních kolech... Kdyby tomu tak bylo,tak tě zadek v každý zatáčce předběhne... Není to z mé hlavy ale jednoho 55 letého automechanika.. (koukni třeba na závodáky do vrchu...):super

[upravil dne 28.12.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Ja na 309 mam gumy 195/55 R14 a měl jsem zadní napravu do A jen z jedne strany.JInak žádná vůle a díky širším gumam auto ano neplavalo.Ale guma se z vnitřní strany sjížděla(jak klasika zimní,tak větší a širší letni)Vymněna napravy byla nevyhnutelna-5000Kč(repasovana naprava+práce):P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 měsíc později...
Původně zaslal: 309GT

Zdravim,ty kola jsou asi Titan - ty ode mě,že?Jinak jak slouží?Já mám kola 7x15 a pneu 195/50 15 a sjíždějí se stejnoměrně....Tak tam dej větší kola a je to:D;):aut

přesne toto tam chci taky dat, i když momentalne je to jen v moji hlave :D snaší to dobře, čepy, tlumiče, brzdy :mrk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: Simik79

Původně zaslal: 309GT

Zdravim,ty kola jsou asi Titan - ty ode mě,že?Jinak jak slouží?Já mám kola 7x15 a pneu 195/50 15 a sjíždějí se stejnoměrně....Tak tam dej větší kola a je to:D;):aut

přesne toto tam chci taky dat, i když momentalne je to jen v moji hlave :D snaší to dobře, čepy, tlumiče, brzdy :mrk
No,dal jsem dorazy,ale když jezdíš sám tak potřeba nejsou.Jinak všechno je v normálu,mám to zapsané od originálu v TP,tak to asi být může
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...