Sign in to follow this  
Followers 0
purkmistr

čidlo teploměru

14 posts in this topic

mám problém s teploměrem. Když nastartuju auto mám teplotu na teploněru stejnou jako venku (-4/-4, +12/+12 aj. čidlo ukazuje opravdu dobře) po dobu jízdy jde dobře (měřil sem různými digit. teploměry které byly cejchované) ale jak jednou zastavím a čidlo se ohřeje od stojícího motoru tak se mu už nechce měřit přesně. Dnes -4 venkua na teploměru +3! je to na výměnu čidla a nebo bude stačit prostříkat kontakty.

v zrcátku, zkus si dát ruku ke kolu jak tam jede teplý vzduch, když mírně pofukuje. možná se to ohřívá z interiéru, nevím:myslim

Původně zaslal: purkmistr

v zrcátku, zkus si dát ruku ke kolu jak tam jede teplý vzduch, když mírně pofukuje. možná se to ohřívá z interiéru, nevím:myslim

Tak to nevím. Mně se přes podběhy nedostane na zrcátko skoro nic. Natož aby teploměr ukázal o 7°C víc oproti skutečnosti. Já mám teda 406, ale vím že u Alušky na 306 to ukazuje pořád stejně ať už jede nebo stojí. :myslim

Taky si nemyslím, že to bere teplo z podběhu. Jó, kdyby bylo čidlo někde pod motorem, tak to jo, ale k zrcátku? Ledaže bys měl nějakej tuningovej výdech...

Zdravim te mam uplne stejnej problem po nastartovani je teplota stejna a jakmile se ohreje mototr a ja nekde zastavim tak se teplota zmeni....

zkusím vyčistit a prostříkat kontakty a pokud to nepomůže tak zkusím to čidlo nějak odstínit a povytáhnout ho nějak dolů.

Mám problém s čidle venkovního teploměru. Ukazuje mě úplně nesmyslné údaje. Měnil jsem zrcátko protože bylo urazené a nekupoval jsem ho v originál servisu, ale asi od jiného výrobce a když je tak venku - 3 tak ukazuje až -15 a naopak větší teplotu.. Neví někdo jestli by to neslo seřídit nebo nějak upravit na správnou teplotu? Byl bych moc rád, kdyby mě někdo poradil. Mám Peugeota 206. Díky moc za rady.

kalibrace nejde, už to má svůj program. Zkus prostříkat kontakty v zrcátku ale spíš bych to viděl na výměnu čidla. buďto origo cca 800,- nebo si ho prostě postavíš ze součástek cca 20,- kč postup je tady někde na fóru, dej hledání.

Zdravím dík za radu zkusím to pročistit a ten navod na stavbu toho čidla jsem bohužel nikde nenašel. Kdyby si mi dal sme ten odkaz byl by rad. Jinak díky moc snad to nejak opravím

Chlape diky moc si me pomohl snad to tim termisrorem novym vyresim. pak dam vedet jak to dopadlo hned po novem roku se na to vrhnu.

zprvu jsem termistor měl rozdíl mne dělal 2 st +- ale pak jsem sehnal orginál za hubičku