Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Koupe 407 ( benzin-nafta ) poradte


kesu_82

Recommended Posts

Cus lidi, potrebuju poradit zda koupit 1.6HDi nebo 2.0 benzin.

Cetl sem ze ta 1.6HDi neni tak lina, jak se na toto auto zda, ale prece jen, mam trochu obavy, na druhou stranu se mi libi spotreba. A tak bych rad vedel, kolik ten 2.0 benzin zere +- a vubec vase postrehy...PS:Toto bude muj prni Pazout. -)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kesu_82

Cus lidi, potrebuju poradit zda koupit 1.6HDi nebo 2.0 benzin.

Cetl sem ze ta 1.6HDi neni tak lina, jak se na toto auto zda, ale prece jen, mam trochu obavy, na druhou stranu se mi libi spotreba. A tak bych rad vedel, kolik ten 2.0 benzin zere +- a vubec vase postrehy...PS:Toto bude muj prni Pazout. -)

pokud se byvíme o sedanu tak ta 1,6HDI ta silnejsi verze , je takovy optimal pokud chces jezdit na spotřebu , na zavodeni to rozhodne neni . Nž dvoulitr benzin tak raději 2,0HDI .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 1.6 HDI.

Maximálka je tak 190, víc z toho nevytáhneš (jestli je to teda vůbec potřeba) :-)

Zrychlení 0-100 uspokojivé, pružné zrychlení z 50 na 90 na trojku velmi solidní (vzhledem k objemu motoru). Co mě vyloženě vadí, je jen pětirychlostní převodovka- na dálnici je optimální rychlost na spotřebu tak 120 (to si vezme tak 6.5), u 130 to žere kolem 7 litrů. Ale auto má teprve najeto 19000, tak se to časem snad zlepší.

Výsledek: mimo 6. kvaltu mi na autě nic neschází.

A s prodejcem jsem maximálně spokojenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci diky za postrehy. Auto bude seden, kombika nechci. Osobne chci jezdit na spotrebu a nemam v umyslu jezdit do prace 160 po tech deravejch silnicich. Zatim sem priklonenej k ty 1.6HDi, ale na druhou stranu se obavam, zda s tim nebudou vetsi starosti nez s benzinem...

PS: Chci koupit jetou 407 na co si dat v tomto pripade bacha?

Vymena rozvodu a kapalin pujde jako prvni, ale na co bych se mel jeste zamerit ?

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechceš kombíka? Chlape, rozmysli si to, uděláš velkou chybu!

Když nepočítám praktičnost, estetiku (to je věc názoru, já vím), tak hlavní přínos je kulervoucí skleněná střecha. Kdo vyzkouší, tak ji chce taky :-)

Ale když už chceš jetou- asi bych nebral první rok výroby. A koupil bych auto od dealera- hodně se dováží například referentské nebo předváděcí vozy z Francie.

Vím, že to dělá třeba Auto Došek z Mělníka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kesu_82

Kluci diky za postrehy. Auto bude seden, kombika nechci. Osobne chci jezdit na spotrebu a nemam v umyslu jezdit do prace 160 po tech deravejch silnicich. Zatim sem priklonenej k ty 1.6HDi, ale na druhou stranu se obavam, zda s tim nebudou vetsi starosti nez s benzinem...

PS: Chci koupit jetou 407 na co si dat v tomto pripade bacha?

Vymena rozvodu a kapalin pujde jako prvni, ale na co bych se mel jeste zamerit ?

Diky

Ohledně těch rozvodů. Nedávají se tam už zase řetězy? Takže se rozvody neřeší. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pepan_333

Ahojky ;)

Vřele doporučuji 1.6 Hdi - 110koní

Jezdím od Plzně do Kyjova a po dálnici nastavím tempomat na 130 !!! spotřeba 5,8 a jízda nemá chybu:super

Mám SW r. v. 2005 najeto 80000km !!!

zdraví Pepan:roker

A tak nízkou spotřebu jsi měl od začátku? Tak kde hergot dělám chybu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jyrka_v

Původně zaslal: pepan_333

Ahojky ;)

Vřele doporučuji 1.6 Hdi - 110koní

Jezdím od Plzně do Kyjova a po dálnici nastavím tempomat na 130 !!! spotřeba 5,8 a jízda nemá chybu:super

Mám SW r. v. 2005 najeto 80000km !!!

zdraví Pepan:roker

A tak nízkou spotřebu jsi měl od začátku? Tak kde hergot dělám chybu?

nemas 66KW?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neblázni, 407 se v 66 kW nedělá.

To auto jede docela slušně, jen mám průměr 7.0 litrů za posledních 10.000 km.

Ono asi dělá dost to, že jezdím po Praze, ale i tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za postrehy, ty prvni 407 se zasli delat v r.2004, je to tak ? Ja bych prave chtel neco kolem 2005 a aby to melo nalitano +- do 100k km. Kombika fakt nechci, nevim proste se mi to nejak nelibi a manzelku s ditetem do ty 407 slozim taky bez problemu...vzhledem k tomu, ze ten jezdim s Fiestou :). Jo Doska z Melnika znam, par lidi v okoli, kde bydlim o nem mluvilo taky kladne, tak uvidim...vse je samozrejme o penezich. Na www.tipcar.cz jsou pekny auticka a celkem solidni ceny, jen to chce ve spravnej okamzik byt na spravnym miste.

PS : Chlapi po kolika KM se delaji tedy ty rozvody nebo ta generalka ? ja cetle ze po 80k nekdo rika ze po 100k...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím...

Měl jsem sedana Nissana a proklínal jsem ho, kdykoliv jsem potřeboval do kufru nacpat dětský kolo nebo sáňky. Prostě kombík je pro rodinný život výrazně lepší.

A fiesta nemá omezení sedanu- v nouzi zvedneš plato a máš mraky místa.

Ty rozvody nevím, jestli ti někdo neodpoví, tak po novym roce pojedu na garančku a zeptám se ti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych teda do 1,6 u takhle těžkýho auta nešel ani kdyby mě prosili - minimálně bych šel do 2,0 - ještě lépe 2,2 HDI: Co se týče kombi versus sedan - jednoznačně kombík (ale nezlobte se na mě, 407 SW je pouze pokusem o kombík, poslední opravdový kombajn od Pažouta byla 406ka!!!!)

Jinak 407 je podle mě pouze autem k honění image a pozvednutí si svého ega - kdo myslí prakticky, tak si podle mě tento typ nemůže koupit.

P.S.

Je mi to jako předsedovi klubu líto, ale to je tak maximum, co jsem schopnej pro 407ou dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek !!!!

V práci jsme řešili velikost zavazadlového prostoru u SWéček !!! Můj názor je takový že kdo chce STĚHOVÁK at si koupí DODÁVKU :D:D:D !!! Jsme 4člená rodina a co chci to naložím - KÁRA ZA AUTO - STŘEŠNÍ NOSIČ :super a ne dát do kufru půlku baráku:papa:papa:papa

Zdraví Pepan:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...