Sign in to follow this  
Followers 0
cendaflek

čištění chladícího systému

14 posts in this topic

dobrý den chci se zeptat kolik asi tak stojí vyčištění chladícího systému nalil jsem špatnej fridex potřebuju to vyčistit popřípadě zda si to mohu udělat sám děkuji za pomoc

Tak propláchnout to asi můžeš normální vodou, tam destilku nepotřebuješ. Pak uzavřít, nalejt nemrzku a odvzdušnit. :) Ikdyž já to taky zatím znám jenom na papíře. :)

Původně zaslal: Fakir

Tak propláchnout to asi můžeš normální vodou, tam destilku nepotřebuješ. Pak uzavřít, nalejt nemrzku a odvzdušnit. :) Ikdyž já to taky zatím znám jenom na papíře. :)

pomaha i octova voda , ale staci to proplachnout nejakym starym fridexem. hlavně good odvzdušnit.

Když jsem si kdysi proplachoval "Fáčko" odpojil jsem spodek u chladiče sundal uzávěr chladiče - zastrčil tam hadici na zalívání zahrady a nechal volně protékat.

Podobně motor - přívod a odtok chladící kapaliny do motoru, teď si ale nejsu přesně jistej tam jsem asi musel demontovat termostat nebo čerpadlo ???

U "Pažouta" jsem to ještě nedělal - ale asi by to mělo být podobný ??? Nebo nééé ??? :myslim :myslim

[upravil dne 26.12.2007 myryn]

je to pomalu stejné jen v těch mrazech bych to venku nedělal:myslim

Původně zaslal: sarkomi

je to pomalu stejné jen v těch mrazech bych to venku nedělal:myslim

Uf, uf u PC je mi teplo - zapomněl jsem, že venku mrzne.

Teoreticky hrozi ze v uzkych mistech se vytvori gelova hmota a shorsi se schopnost chlazeni bloku motoru, radeji bych to vzal na proplach ale co vim tak to taky neni stoprocentni. Je nutny si davat na to bacha!!

Na cisteni chladiho obehu je napr. Valvoline Radiator Flush ale o rozpusteni srazenin dvou antefreezu tam neni ani slovo. Stejne jako vyse uvedeny vyrobek na cztuning