Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nabíjení baterie mimo vůz


vlacir1

Recommended Posts

O tom zimním popojíždění s tebou úplně souhlasím. Jiné okolnosti mě donutili odstavit na delší dobu a v prosinci jsem už nenastartoval.Už jsme tady na to téma diskutovali v jiném tématu, ale když už jsem nastartoval a vyjel největší bobky jsem měl z toho jesli bude kmitat řízení a zda jsem si přes zimu neudělal z nějaké pneu bačkoru.I to je zažehnáno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zravím kluci.Právě jsem přišel z garáže,bohužel jsem nenastartoval. :nevim nevím,mám otevřenou clonu skleněné střechy a už nejde zavřit.V návodu píšou,že musí být zavřeny všechny okna i clona,ale pozdě.Je to velký problém,když to dám takhle nabíjet?Děkuji moc,potřebuji poradit co nejdřív.Nějaké rady jak nabíjet jsem tu pochytil,nic méně co když necham baterku zapojenou a dam ji nabijet,aniž bych ji odpojil od svorek?kdysi jsem tu našl přesně návod,jak nabíjet,ale nemůžu ho za boha najít.Někdo to tam bezvadně popsal .Děkuji moc za pomoc,jsem laik.:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neophyte

Tak jsem mazlíka nastartoval pomocí káblíků s kámošem a byl jsem to projet,bylo mi řečeno,že to nemám šetřit a držet votáčkách,aby se trocha dobilo.Uvidím ráno ;)

Takhle bych to taky udělal, souhlasím. S otáčkama bych to nepřeháněl, raději bych jel o 5 km dýl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje rady:

1. nejdýl každé 3 týdny nastartovat a projet

2. nabíječku mám (4 A), ale používám jen v kritických situacích - zapomenutá světla, anebo jednou za 8 let, když baterka odejde od večera do rána (v tom případě nastartovat kabely a jet přímo pro novou).

3. pokud je baterka mladá ale vybitá, nabíjím bez odpojení z vozidla, např. 15 minut, pak už to chytne. Vnitřní odpor baterie nedovolí napětí stoupnout nad rozumnou mez.

4. pokud je baterie stará, bylo by lepší startovací kabely a samozřejmě bez odpojování (napětí nemůže stoupnout nad rozumnou mez, je dáno \"zdrojovým autem\"), anebo nabíječka a v tom případě bych raději odpojil síť vozidla (co kdyby byla baterie už stářím \"rozpojená\", pak by napětí nabíječky mohlo ohrozit spotřebiče ve vozidle).

[upravil dne 9.6.2008 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem najel tak 25km a dneska ráno bez zaváhání bez problému nastartoval.Ale pro jistotu nabijím,baterka tam je Varta,staří 3 roky,ale teď sakra nevím,kolikátka tam je :bojim je fakt,že s tím zas tak často nejezdím,jak je počasí kolo vítězí.Dám si na to už pozor a raději to jednou týdně projedu :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte je jedna alternatíva. Existujú konzervátory. Je to niečo na spôsob nabíjačky ale s tým rozdielom že nabíjací prúd je regulovaný samotným napätím batérie. Je to zariadenie určené pre udržiavanie autobatérie v životaschopnoom stave pri dlhom odstavení z prevádzky. Kto bol na vojne u automobilného vojska by to mohol poznať z úloženiek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...