Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nakup stavebnin pres net ano ci ne


buml

Recommended Posts

mate nekdo zkusenosti s nakupem stavebnin pres internet, nasel sem krasny ceny, ale bojim se kolik bude stat doprava, nakladka a vykladka.

nikde to nemaji napsano:( aby pak nebylo vyhodnejsi podporit mistni stavebniny, kde sic zaplatim vyssi cenu za vyrobek, ale mimimum za dopravu. jedna se mi predevsim o tezsi veci jako ztracene bedneni, cihly, tasky, betonovy tvarovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řeknu Ti to asi takto. Prodejem stavebnin se zabývám už nějaký ten pátek.Ceny, které jsem schopen dát se logicky odvíjí od několika faktorů, dle kterých musím dodržet nějakou marži ( ale to je jasné každému ). Docela často se setkávám s tím, že internetové stavebniny nerozlišují pojmy Realizační firma, Prodejce, Koncový zákazník (investor ) a prostě tu cenu, kterou by měla dostat realizačka nebo prodejce dostane koncák. Čímž je cena na trhu zprasená, firma je vzteklá ( protože nevydělá na zboží, pouze na práci, zákazník chce šibovat s DPH atd. ) prostě pokaženej obchod. Nicméně ty ceny, který e-shopy dávají jsou hodně dobré. ALE!: Já jako prodejce Ti nabídnu cenu zboží, zajistím dopravu, vykládku rukou nebo jak se domluvíme, podržím Ti zboží na skladě ( pokud nemáš na stavbě třeba místo - chtěl bych vidět e-shopa za počítačem jak tohle zvládá ), domluvíme se na konkrétní termín a hodinu ( tohle fabrika nemá šanci říct přesně - vím jak ty kamiony od nich jezdí a e-shop to prostě nezajistí ), pokud Ti něco pochybí, budu garantovat při dokoupení zbytku zboží stejnou cenu jako byla v nabídce ( tohle e-shop neudělá, protože by musel objednat další kamion - a doloženej, protože nevytížení se platí a tím logicky vzrůstá cena zboží ), pokud Ti něco zbyde, tak to vezmu zpátky a vrátím Ti peníze v plné výši, protože já to na rozdíl od Tebe prodám někomu jinému ( kam si to vezme e-shop, když fabrika to zpátky nevezme ).

Jedna taková historka .... u nás v satelitu se stavělo asi 10 domků. Jedna skvělá firma dala krásnou cenu na tašku ( základní ). Chytráci si tašku nakoupili - za skvělé peníze. Bohužel pro ně, některé tašky na paletách jsou vždy rozbité - já je měním za celé, ta firma ne ( pro investora finanční stráta ). K taškám jsou potřeba krajovky, hřebenáče, větrací tašky - Ty jsem dodával já, protože nejmenovaná firma už nebyla schopna. Taky nebere zbylé tašky zpět, takže investoři škrábou a prosí jestli bych na ně neměl odpal, dávají je zadara, nebo pod cenou. Já na ně kašlu, pokud nejsou od nás, tak je zpět neberu.

Osobně - pokud bych ten trh neznal, tak mně cena e-shopu nadchne. Na druhou stranu, nákup materiálu není zdaleka o ceně, ale hlavně o servisu. Bez něho můžeš ve finále zjistit, žes dal daleko víc peněz e-shopu, než kdybys to koupil bez slev v nějakých stavebninách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

řeknu Ti to asi takto. Prodejem stavebnin se zabývám už nějaký ten pátek.Ceny, které jsem schopen dát se logicky odvíjí od několika faktorů, dle kterých musím dodržet nějakou marži ( ale to je jasné každému ). Docela často se setkávám s tím, že internetové stavebniny nerozlišují pojmy Realizační firma, Prodejce, Koncový zákazník (investor ) a prostě tu cenu, kterou by měla dostat realizačka nebo prodejce dostane koncák. Čímž je cena na trhu zprasená, firma je vzteklá ( protože nevydělá na zboží, pouze na práci, zákazník chce šibovat s DPH atd. ) prostě pokaženej obchod. Nicméně ty ceny, který e-shopy dávají jsou hodně dobré. ALE!: Já jako prodejce Ti nabídnu cenu zboží, zajistím dopravu, vykládku rukou nebo jak se domluvíme, podržím Ti zboží na skladě ( pokud nemáš na stavbě třeba místo - chtěl bych vidět e-shopa za počítačem jak tohle zvládá ), domluvíme se na konkrétní termín a hodinu ( tohle fabrika nemá šanci říct přesně - vím jak ty kamiony od nich jezdí a e-shop to prostě nezajistí ), pokud Ti něco pochybí, budu garantovat při dokoupení zbytku zboží stejnou cenu jako byla v nabídce ( tohle e-shop neudělá, protože by musel objednat další kamion - a doloženej, protože nevytížení se platí a tím logicky vzrůstá cena zboží ), pokud Ti něco zbyde, tak to vezmu zpátky a vrátím Ti peníze v plné výši, protože já to na rozdíl od Tebe prodám někomu jinému ( kam si to vezme e-shop, když fabrika to zpátky nevezme ).

Jedna taková historka .... u nás v satelitu se stavělo asi 10 domků. Jedna skvělá firma dala krásnou cenu na tašku ( základní ). Chytráci si tašku nakoupili - za skvělé peníze. Bohužel pro ně, některé tašky na paletách jsou vždy rozbité - já je měním za celé, ta firma ne ( pro investora finanční stráta ). K taškám jsou potřeba krajovky, hřebenáče, větrací tašky - Ty jsem dodával já, protože nejmenovaná firma už nebyla schopna. Taky nebere zbylé tašky zpět, takže investoři škrábou a prosí jestli bych na ně neměl odpal, dávají je zadara, nebo pod cenou. Já na ně kašlu, pokud nejsou od nás, tak je zpět neberu.

Osobně - pokud bych ten trh neznal, tak mně cena e-shopu nadchne. Na druhou stranu, nákup materiálu není zdaleka o ceně, ale hlavně o servisu. Bez něho můžeš ve finále zjistit, žes dal daleko víc peněz e-shopu, než kdybys to koupil bez slev v nějakých stavebninách.

:D

Záleží na koho natrefíš.Použít telefon,telefon..................Já mám špatné zkušenosti pěkně jsem se napálil.:myslim:myslim

Nebo zjistíš jako já že si musíš zaplatit ještě dopravu,ale není o tom žádná zmíňka.Pak zjistíš,že doprava je dražší než od spedičních firem.To se stalo mě,dost jsem žasnul na cenu za dopravu. :(:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě jsem chtěl říct jedno. Pokud Ti e-shop nabídne skvělou cenu i se servisem jak jsem to popsal já, tak to vem. Pokud to není schopen poskytnout, tak je to pouze překupník, mohl by chtít prachy předem ( protože on třeba musí platit zboží také předem ) a dej si na to bacha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

V podstatě jsem chtěl říct jedno. Pokud Ti e-shop nabídne skvělou cenu i se servisem jak jsem to popsal já, tak to vem. Pokud to není schopen poskytnout, tak je to pouze překupník, mohl by chtít prachy předem ( protože on třeba musí platit zboží také předem ) a dej si na to bacha.

Jen pro informaci, jsi schopen dodat i Be-Tong? Ale originál, žádný drcený říční kámen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

řeknu Ti to asi takto. Prodejem stavebnin se zabývám už nějaký ten pátek.Ceny, které jsem schopen dát se logicky odvíjí od několika faktorů, dle kterých musím dodržet nějakou marži ( ale to je jasné každému ). Docela často se setkávám s tím, že internetové stavebniny nerozlišují pojmy Realizační firma, Prodejce, Koncový zákazník (investor ) a prostě tu cenu, kterou by měla dostat realizačka nebo prodejce dostane koncák. Čímž je cena na trhu zprasená, firma je vzteklá ( protože nevydělá na zboží, pouze na práci, zákazník chce šibovat s DPH atd. ) prostě pokaženej obchod. Nicméně ty ceny, který e-shopy dávají jsou hodně dobré. ALE!: Já jako prodejce Ti nabídnu cenu zboží, zajistím dopravu, vykládku rukou nebo jak se domluvíme, podržím Ti zboží na skladě ( pokud nemáš na stavbě třeba místo - chtěl bych vidět e-shopa za počítačem jak tohle zvládá ), domluvíme se na konkrétní termín a hodinu ( tohle fabrika nemá šanci říct přesně - vím jak ty kamiony od nich jezdí a e-shop to prostě nezajistí ), pokud Ti něco pochybí, budu garantovat při dokoupení zbytku zboží stejnou cenu jako byla v nabídce ( tohle e-shop neudělá, protože by musel objednat další kamion - a doloženej, protože nevytížení se platí a tím logicky vzrůstá cena zboží ), pokud Ti něco zbyde, tak to vezmu zpátky a vrátím Ti peníze v plné výši, protože já to na rozdíl od Tebe prodám někomu jinému ( kam si to vezme e-shop, když fabrika to zpátky nevezme ).

Jedna taková historka .... u nás v satelitu se stavělo asi 10 domků. Jedna skvělá firma dala krásnou cenu na tašku ( základní ). Chytráci si tašku nakoupili - za skvělé peníze. Bohužel pro ně, některé tašky na paletách jsou vždy rozbité - já je měním za celé, ta firma ne ( pro investora finanční stráta ). K taškám jsou potřeba krajovky, hřebenáče, větrací tašky - Ty jsem dodával já, protože nejmenovaná firma už nebyla schopna. Taky nebere zbylé tašky zpět, takže investoři škrábou a prosí jestli bych na ně neměl odpal, dávají je zadara, nebo pod cenou. Já na ně kašlu, pokud nejsou od nás, tak je zpět neberu.

Osobně - pokud bych ten trh neznal, tak mně cena e-shopu nadchne. Na druhou stranu, nákup materiálu není zdaleka o ceně, ale hlavně o servisu. Bez něho můžeš ve finále zjistit, žes dal daleko víc peněz e-shopu, než kdybys to koupil bez slev v nějakých stavebninách.

diky moc za odpoved, opetne vycerpavajici:super

problem s mistem a prijezdem kamionu docela mam, pokud to bude naka solo liazka tak v poho.

ALe v pripade stavebnin mam z eshopu strach, takze doopravdy podporim nekoho z mistnich stavebnin

a kdyz uz si se prorek ze delas do strech co rikas na tasky KMB Beta, koukal sem po Standartu, je v poho? design me netrapi a cena se mi moc libi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hadra - opravdu vyčerpávající odpověď (kdyby mi fungovali, doplnil bych tleskacím smajlíkem).

Takhle to funguje ve všech E-shopech a s veškerým, zbožím - vždycky je spolupráce s kamenným obchodem tak nějak lepší, byť o pár % z konečné ceny dražší - já se snažím E-shopy ignorovat a zatím se mi to vyplácí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Solo liazka to nebude - cena se totiž odvíjí ( nevím jak v případě Porothermu ) od více faktorů - například ucelené palety, ucelený kamion - to je tuší 26 palet ( jak čeho )

Například Keratherm to tak má. A pokud toho máš míň, tak platíš za nevytížený kamion a za neucelený kamion. Takže u e-shopu bych na liazku moc nespoléhal. Tu mají každé stavebniny. My máme taky většinou Dafy nebo Iveca, co vezmou na auto tak 10-12 palet EUR, na vlešku cca 10 palet.

Ohledně toho Standartu - dám Ti přirovnání - Koupíš si fungla 406 a do toho Tescobaterku a rádio First.

Pokud sis vybral Porotherm ( "áčkovou" a v podstatě nejkvalitnější cihlu ) a hodláš za to ty peníze utratit, tak KM Beta Standart je naopak naprosto největší a nejlevnější **** od KM bety a mezi taškama obecně.

Malý výtah:

Rozdělení co je lepší, jestli pálená, nebo betonová neexistuje. Kvalitativně je to dá se říct srovnatelné, prodává se to zhruba půl na půl, v podstatě dle aktuálních akcí a marketingových tahů té a té firmy. Cena +- stejná ( u podobných typů )

A teď: Pálená krytina

1. Tondach - největší výrobce pálené v ČR. Závody Hranice, Šlapanice, Stod, Jirčany, Blížejov

Nabízí Režnou, Engobu ( Hnědou, červenou, Tmavě Hnědou a Měděnou - názvy jsou dle závodů, barva je stejná červená=Měděná atd. Potom ještě antracitovou = černá ), Glazuru - Amadeus černá, červená, břidlicově černá, kaštanově hnědá - to samo jako u engoby )

Obecně platí, že režná je obyč,nemá úpravu, nejlevnější. Engoba je laicky jakoby stříklá sprejem, není tak nasákavá ( bacha třeba na hnědou, každý odloupnutí je vidět, protože základ je oranžová, režná taška ). Nejlepší úprava je glazura ( jako hrnek ). Lesklá, nenasákavá ( nejmíň nasákavá ), taky nejdražší, lepší sjíždění sněhu, vody, nedrží se na ní mech.

Mezi nejlepší tašky Tondachu patří Stodo - jednoduchý tvar, moderní vzhled, kvalitní provedení. Hranice - povedená taška. Mezi nepovedené tašky patří Románská - vrtule, Jirčanka to samo. Francouzská 14 a Brněnka ( ale ty jsou zase nejlevnější )

2. Röben - německý výrobce ( původně vyráběl lícové cihly ). Nabízí alternativu Románské a Jirčanky - tašku Flaming a Monza plus. Co je lepší než u Tondachu je kvalita provedení, výstupní kontrola, kvalita glazur a engob a kvalita hlíny ( u lícových cihel je kladen větší důraz na nasákavost resp. nenasákavost, čili tašky vyráběné z této hlíny jsou málo nasákavé ) Engoby jsou v moderním provedení - dvoubarevné, což je staví do jiné pozice a střecha není " tuctová". Glazury taktéž, lepší struktura, vzhled.

3. Bramac - největší zástupce betonové u nás. Oni už to nejsou češi, takže je tam patrnej ten zahraniční kapitál a servis. Co se týče rozdělení, tak tvarů mají 6, úpravy 3. nejlevnější je taška Natura - bez úpravy. Potom mají barevnou úpravu ( laicky opět nástřik barvou ) a některé typy mají povrch Protector - pětinásobná ochranná vrstva na povrchu = opět eliminace nasákavosti. Mezi neprodávanějšíma je Alpská taška Classic ( pozor pokud není Classic, tak má povrch z granulátu a na něm se drží mech ), Bramac Max - je velkoformátová ( Brmacu je 10ks do m2, Maxky je 7 nebo 8 - nevim = což je úspora latí ). Co je jakoby " prestižní " taška - Tegalit ( ta je úplně rovná ).

Bramac je dobrá taška, výrobce ale tlačí do systému - tj. folie, plastové doplňky atd. od Bramacu. Kvalita je stejná jako u ostatních výrobců, ale díky značce Bramac jsou dražší. Když je tam nedáš, tak Ti Bramac nemusí uznat záruku.

4. KM Beta - Tvary jsou stejné jako u Bramacu. Základ = Alpská Taška classic, Hodonka = Moravská.

Co se týče úprav - standard = Bramac natura - nemá prakticky žádnou úpravu.

elegant - nástřik bravou ( je matná, podobně jako u Bramacu bez povrchu Protector )

Briliant - nástřik barvou a potom jakoby lakem ( podobně jako Protector )

Je levnější než Bramac, netlačí do systému, dodávky jsou takové " punkové ", za poslední dobu se u nich hodně měnila strategie a personál.

Co se týče jiných výrobců - jako třeba Mediteran, nebo Besk atd - do toho bych opravdu nešel, hodně to ztroskotává na servisu a kvalitě.

Co je potřeba u střechy posuzovat, není cena 1ks tašky, ale cena střechy ( hřebeny, nároží, krajovky atd ) jako balíčku. Podle tvaru a množství doplňků se ta cena docela tvaruje a stane se, že potom cena Režných, Glazur, Protectorů je hodně podobná, např +- 5 tisíc.

Taky záleží na sklonu střechy, protože ty druhy nejsou na všechny sklony.

Váha je + - stejná, kolem 40 kg /m2

Pokud bys nesměl zatížit stávající vazbu, tak by přicházel v úvahu plech, nebo šablony z vláknocementu, popř. bitumenové šindele.

Uf.....

[upravil dne 26/12/07 Hadra]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teda, to jsou znalosti:potlesk (i za Medveda)

no ja se pevne rozhodnutej ze to bude taska betonova, ale resim jakou a od koho, velkoformat taky ne na to je ta strecha dle me mala (15.5x5m sklon 40^) vzit cely system se rozhodne nebranim a naka super elegance to bejt nemusi, stehujem se na vesnici, kde je tak 20 baracku, takze mi jde hlavne o vydrz (slunce kroupy) a aby ta barva po case nesla po kopru.

rozdil celyho systemu Standart a Elegant je dle vypoctu na webu KMB cca 12t coz svym zpusobem doopravdy neni tolik:myslim

U Bramacu sem bohuzel takovy vypocet nenasel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, oni totiž na Bramacu ten program nemají, ale umějí Ti to vypočítat lidi u nich cca do týdne. Já ho mám v PC, takže něco bych i zvládnul - kdybys mi poslal nákres nebo ten výpočet z KM bety. Možná bych v tomto případě zauvažoval nad tou Naturou nebo Alpskou classic od Bramacu. Ten Standart je fakt hroznej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

No, oni totiž na Bramacu ten program nemají, ale umějí Ti to vypočítat lidi u nich cca do týdne. Já ho mám v PC, takže něco bych i zvládnul - kdybys mi poslal nákres nebo ten výpočet z KM bety. Možná bych v tomto případě zauvažoval nad tou Naturou nebo Alpskou classic od Bramacu. Ten Standart je fakt hroznej.

je to klasicka sedlova strecha delka 15.5m stitova hrana 5m a sklon 40stupnu

tohle mi to hodilo pro KMB Elegant doufam ze se v tom vyznas

Základní prvky Počet kusů Cena za kus Cena

1.1 Taška základní 1504 23,00 34 592,00 Kč

2.1 Taška okrajová levá 32 84,00 2 688,00 Kč

2.2 Taška okrajová pravá 32 84,00 2 688,00 Kč

3.1 Hřebenáč 50 49,00 2 450,00 Kč

7.1 Taška větrací 16 127,70 2 043,20 Kč

3.13 Kartáčová lišta univerzální 16 180,00 2 880,00 Kč

3.15 Hřebenová ucpávka 2 28,00 56,00 Kč

3.8 Držák hřebenové latě 17 29,00 493,00 Kč

3.9 Příchytka hřebenáče 49 6,00 294,00 Kč

13.1 Hydroizolační folie Betafol 190 16,10 3 059,00 Kč

Celkem (bez DPH) 51 243,00 Kč

Celkem (včetně DPH) 61 006,00 Kč

Vybrané parametry střechy Sedlova střecha

Nový výpočet

Jiný typ střechy Typ krytiny: KMB Beta Elegant

Délka okapu (A): 15.5 m Štítová hrana (B): 5 m

Hřeben ©: 15.5 m Sklon střechy (S): 40 º

Barva: cihlová Fólie: Betafol

Hřebenáč: na sucho Odvětrání: kartáčová lišta hřebenová a nárožní

Pás: - Mřížka: -

Střešní okna: 0 ks Taška pl. odvětrávací: 0 ks

Taška pl. anténní: 0 ks Taška pl. prosvětlovací: 0 ks

[upravil dne 26/12/07 buml]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bramac Ti už letěl do mailu. Jinak těch větraček máš nějak málo. Při délce hřebene 16m a úvaze, že bude 16 krokví na jedné straně a větrací taška se dává mezi krokve. Mělo by jich tam být tedy 32 ( zhruba - možná 30 ). A nemáš tam větrací mřížku a Ochranný pás proti ptákům. Mřížka je proti hmyzu, dává se na první lať a pás je za žlabem. Taška anténní a odvětrávací taktéž není? - To je položka cca 1000Kč / ks.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

Bramac Ti už letěl do mailu. Jinak těch větraček máš nějak málo. Při délce hřebene 16m a úvaze, že bude 16 krokví na jedné straně a větrací taška se dává mezi krokve. Mělo by jich tam být tedy 32 ( zhruba - možná 30 ). A nemáš tam větrací mřížku a Ochranný pás proti ptákům. Mřížka je proti hmyzu, dává se na první lať a pás je za žlabem. Taška anténní a odvětrávací taktéž není? - To je položka cca 1000Kč / ks.

tak mailik jeste bohuzel nedoletel:(

krokvi bude 16 "uvnitr" stavby a dve budou v presahu stitu. takhle mi to spocitalo po zadani zakladnich parametru. co se anteni tasky tyka, tak jeste nevim kam antena prijde (mozna na stit) ochrany pas proti ptakum, tak o tom sem vubec nevedel a jakej je rozdil mezi vetraci a odvetravaci?

jen jeste drobnost na kterej mail si mi to posilal? ten pod klikatkem v podpisu je takovej neprehlednej projistotu jeste trochu prehledneji

none [zavinac] buml [tecka] cz

[upravil dne 26/12/07 buml]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

Nojjo, dyť já ho poslal blbě...

Větrací - odvětrává střešní plášť,

Odvětrávací - na WC, digestoř

tak to sem se lek, ze to mam uplne blbe vetraci tedy mezi krokvi tj jak pises 32 a odvetravaci nepotrebuju, to sem si oddych:D

EDIT > uz to doletelo, dekuju:super

[upravil dne 26/12/07 buml]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ty ceny sou dobry, ja cekal vetsi sumu, tak mam o cem premejslet. Ta barva Natury se mi mos libi, samo i cena je velmi prijemna. Mnohokrate dekuju.

Netusis mate nekde pobliz Ceskyho Brodu pobocku, ze bych Vam udelal kseft;)

EDIT > uz sem to nasel na webu, v Koline.

[upravil dne 26/12/07 buml]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...