Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vadí vám taky oslnění xenonama?


aaischa

Recommended Posts

Původně zaslal: kobra

Jo toto téma nedopadne dobře. Jsem zvědavej , kdy nás majitele slepejch parabol označí nějakej pyšnej majitel 05-06-07 a označí nás za bludičky :)

Má "slepá parabola" jezdit po silnici???

Podle mě ne a koupit si paraboly neslepé zase není taková položka, aby to člověka zrujnovalo (na 205ku odhaduju nové 1500/ks???).

[upravil dne 25/12/2007 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: kobra

Jo toto téma nedopadne dobře. Jsem zvědavej , kdy nás majitele slepejch parabol označí nějakej pyšnej majitel 05-06-07 a označí nás za bludičky :)

Má "slepá parabola" jezdit po silnici???

Podle mě ne a koupit si paraboly neslepá zase není taková položka, aby to člověka zrujnovalo (na 205ku odhaduju nové 1500/ks???).

Hmm, to mě stojí jedn nová lampa 4.000,-:( Ale naštěstí funguje pán zabývající se pochromováním parabol za "symbolickou" cenu, což je úplně super. Až mi oslepnou lampy, pošlu je k panu doktorovi:super:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: kobra

Jo toto téma nedopadne dobře. Jsem zvědavej , kdy nás majitele slepejch parabol označí nějakej pyšnej majitel 05-06-07 a označí nás za bludičky :)

Má "slepá parabola" jezdit po silnici???

Podle mě ne a koupit si paraboly neslepá zase není taková položka, aby to člověka zrujnovalo (na 205ku odhaduju nové 1500/ks???).

kdyz clovek hledá tak dohledá k sehnání celkem dosti slušnou chromovou barvu kerá na to solidně stačí a vydrží, a hned je to levnější, ono spíš člověk by to měl i ve svym zájmu udělat...

tak už mě kolega předbězatimco sem to písal... :roll

[upravil dne 25.12.2007 aaischa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: kobra

Jo toto téma nedopadne dobře. Jsem zvědavej , kdy nás majitele slepejch parabol označí nějakej pyšnej majitel 05-06-07 a označí nás za bludičky :)

Má "slepá parabola" jezdit po silnici???

Podle mě ne a koupit si paraboly neslepá zase není taková položka, aby to člověka zrujnovalo (na 205ku odhaduju nové 1500/ks???).

kdyz clovek hledá tak dohledá k sehnání celkem dosti slušnou chromovou barvu kerá na to solidně stačí a vydrží, a hned je to levnější, ono spíš člověk by to měl i ve svym zájmu udělat...

No to nemyslíš vážně:myslim

Jinak paraboly se napařujou, dá se na ně nanést nová odrazová vrstva, ale v žádném případě ne barva ze spreje. Dával jsem sem několikrát kontakt na člověka kterej to dělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

kdyz clovek hledá tak dohledá k sehnání celkem dosti slušnou chromovou barvu kerá na to solidně stačí a vydrží, a hned je to levnější, ono spíš člověk by to měl i ve svym zájmu udělat...

tak už mě kolega předbězatimco sem to písal... :roll

[upravil dne 25.12.2007 aaischa]

nevím ale raději bych řešil nové na autokelly jsou Valea 1300 či levnější 700 takže ..:super stříkat to barvou chrom osobně to raději kdo má zkušenost:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono mi zase přijde, že nadávání na oslnění xenony je dneska tak trochu v módě, a to, co tu čtu, to jen potvrzuje. Sám jezdím v noci poměrně často, a to i po dálnici, což je za hustého provozu v protisměru celkem nářez na oči, takže vím, o čem mluvím. Aut s xenony, které by mne v pravém slova smyslu oslnily, potkávám MINIMUM. Je spousta aut s xenony, která jsou v protisměru nepříjemná pro oči (i spousta továrních xenonů, typicky nové Bavoráky a Audiny), ale když člověk nekouká přímo do světel, není problém se sledováním silnice. Tomuhle ale neříkám oslnění. Ale zato potkávám mnohem víc aut s halogeny a velkými parabolami, které jsou buď seřízené příliš vysoko, nebo (typicky už zmiňovaná Fabie) jsou sice seřízené dobře, ale mají spoustu odpadního světla všude okolo, takže jsou v protisměru i za mnou velmi nepříjemné. Pokud jede takovéhle auto za mnou, vždycky bych vzal za vděk jakýmkoliv autem s xenony v čočkách, protože správně seřízené čočky mají odpadního světla minimum, narozdíl od sebelepších parabol.

Přijde mi, že tu většina z vás zavrhuje a nadává na perspektivní technologii jen proto, že vyžaduje trochu víc zodpovědnosti od uživatele, které se jí, pravda, často nedostává. Ale uvědomte si, že za to nemůžou xenony, ale řidiči.

Medvěd: doufám, že o nás bastlířích, co si necháváme po jakémkoliv zásahu světla seřídit na STK na regloskopu, nemáš až tak zlé mínění. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neodsuzuju komplet, jak sem řek jenom některý... fakt pak vidim kuloví, dálnice a tak mi nevadí tolik tam je světlo kolem, ale jedeš po cestě kde se akorát vejdou dvě auta vedle sebe, nikde nikdo (všade kolem jenom tma) tobě svítí obyč H4ky, a najednou satan s xenonama kerej ti svítí komplet tak že nevidim skoro nic a jedu podle bílí krajnice kerá často ani neni tak pak uz jenom zpomalit a instinktivně pomalu dál , a když to pálí dálkovkama kerý nesundá tak to je vražedný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, osvětlení, kvalitní základ pro flame :D

Ad fábky - jo, když sme jeli s novou fábkou (minulá generace, jak je na tom ta současná nevím) ze salonu, taky na nás protijedoucí bliknul, jak když svítíme dálkama. Klasický halogeny, ve třech lidech vytažený na max nahoru. Pak sme je o dva stupně sundali a asi to bylo lepší. Nicméně světlo bezkonkurenční, 206 tak dobře neosvětlí silnici ani náhodou. Na svý fábce potom sem měl origo xenony (žádná přestavba) - z mýho pohledu svítily ještě líp, za celou dobu na mě nikdo neblikal že bych ho oslňoval.

Někde sem viděl diskuzi pojatou z opačný strany - něco ve smyslu "taky se vám zdá, že v noci kulový vidíte?" Spousta lidá přitakávala že je to tak, že opravdu maj v noci pocit malýho rozhledu. Tak nějak z toho vyplynulo, že asi neustálou jízdou ve městě, na osvětlenejch silnicích degenerujeme. Že na tmu prostě nejsme zvyklý - a z toho plyne neustálá potřeba vylepšování světel.

Taky mám dost často pocit oslnění protijedoucím autem. Pokud dotyčnej nešajnuje extra hodně, většinou to neřeším. Co mi vadí víc je někdo podobnej jedoucí za mnou. V protisměru se mineme během pár vteřin a je zas na dobu klid. Ale když jede někdo podobnej za mnou na dálnici x kilometrů (x minut), tehdy mi to problémy činí. Oslnění od zrcátek považuju osobně za horší, jak od protijedoucího auta.

Asi to de jedno s druhým. Hodně se teď rozmáhá trend SUV a všeobecně vyšších staveb karosérie, tím pádem výše položených světel. Tyhle světla dál dosvítí, ale pak chudáci lidi, kteří sedí v autech trochu níž. Ono stačí asi celkem málo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

No jo, osvětlení, kvalitní základ pro flame :D

Ad fábky - jo, když sme jeli s novou fábkou (minulá generace, jak je na tom ta současná nevím) ze salonu, taky na nás protijedoucí bliknul, jak když svítíme dálkama. Klasický halogeny, ve třech lidech vytažený na max nahoru. Pak sme je o dva stupně sundali a asi to bylo lepší. Nicméně světlo bezkonkurenční, 206 tak dobře neosvětlí silnici ani náhodou. Na svý fábce potom sem měl origo xenony (žádná přestavba) - z mýho pohledu svítily ještě líp, za celou dobu na mě nikdo neblikal že bych ho oslňoval.

Někde sem viděl diskuzi pojatou z opačný strany - něco ve smyslu "taky se vám zdá, že v noci kulový vidíte?" Spousta lidá přitakávala že je to tak, že opravdu maj v noci pocit malýho rozhledu. Tak nějak z toho vyplynulo, že asi neustálou jízdou ve městě, na osvětlenejch silnicích degenerujeme. Že na tmu prostě nejsme zvyklý - a z toho plyne neustálá potřeba vylepšování světel.

Taky mám dost často pocit oslnění protijedoucím autem. Pokud dotyčnej nešajnuje extra hodně, většinou to neřeším. Co mi vadí víc je někdo podobnej jedoucí za mnou. V protisměru se mineme během pár vteřin a je zas na dobu klid. Ale když jede někdo podobnej za mnou na dálnici x kilometrů (x minut), tehdy mi to problémy činí. Oslnění od zrcátek považuju osobně za horší, jak od protijedoucího auta.

Asi to de jedno s druhým. Hodně se teď rozmáhá trend SUV a všeobecně vyšších staveb karosérie, tím pádem výše položených světel. Tyhle světla dál dosvítí, ale pak chudáci lidi, kteří sedí v autech trochu níž. Ono stačí asi celkem málo...

tak tady nezbyva nez souhlasit, protijedouci auto je otazkou par vterin, ale auto za sebou to je klidne pulhodinova story a clovek nevi kam natocit zrcatka (povetasinou vsechny) a nebo jestli takovy auto nechat predjet ci mu ujet:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

neodsuzuju komplet, jak sem řek jenom některý... fakt pak vidim kuloví, dálnice a tak mi nevadí tolik tam je světlo kolem, ale jedeš po cestě kde se akorát vejdou dvě auta vedle sebe, nikde nikdo (všade kolem jenom tma) tobě svítí obyč H4ky, a najednou satan s xenonama kerej ti svítí komplet tak že nevidim skoro nic a jedu podle bílí krajnice kerá často ani neni tak pak uz jenom zpomalit a instinktivně pomalu dál , a když to pálí dálkovkama kerý nesundá tak to je vražedný...

Jo, to je jasný. My s novějšími auty se snáz vyvarujeme situace "tobě svítí obyč H4ky", vím, že u starších aut je to trochu problém.

Původně zaslal: MirasCC na téma Fábka a její světla

Nicméně světlo bezkonkurenční, 206 tak dobře neosvětlí silnici ani náhodou.

Je fakt, že ta Fábka svítí dobře - aspoň soudě podle Fábky mojí přítelkyně (starý model) s H7 v potkávačkách a H3 v dálkových. Svítí možná i trochu líp, než 206ka s původní čirou optikou 2x H7, ale pokud se sejdeme na dalším srazu, tak ti ukážu jak svítí 206 s projektorama. :) Kam se hrabe Fábka. :D

Jinak co se týče oslnění zrcátkem, tak u vnitřního většinou pomůže přecvaknutí do "neoslňovací" polohy, s postranními je to ale trochu problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Jinak co se týče oslnění zrcátkem, tak u vnitřního většinou pomůže přecvaknutí do "neoslňovací" polohy, s postranními je to ale trochu problém.

no u me sou problem jen ty vnejsi, vnitrni mam nastveny tak abych mohl sledovat co mi vzadu vyvadej zakaznici:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: buml

Původně zaslal: Fakir

Jinak co se týče oslnění zrcátkem, tak u vnitřního většinou pomůže přecvaknutí do "neoslňovací" polohy, s postranními je to ale trochu problém.

no u me sou problem jen ty vnejsi, vnitrni mam nastveny tak abych mohl sledovat co mi vzadu vyvadej zakaznici:D

Ja pres vnitrni zrcatko vidim ns zsdni sedačky ,za auto a oba mrtve uhly vedle auta :mrk:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: buml

Původně zaslal: Fakir

Jinak co se týče oslnění zrcátkem, tak u vnitřního většinou pomůže přecvaknutí do "neoslňovací" polohy, s postranními je to ale trochu problém.

no u me sou problem jen ty vnejsi, vnitrni mam nastveny tak abych mohl sledovat co mi vzadu vyvadej zakaznici:D

Ja pres vnitrni zrcatko vidim ns zsdni sedačky ,za auto a oba mrtve uhly vedle auta :mrk:D:D:D

jenze ty v aute nemas vnitrni zrcatko, ale odrazovou vykladni skrin viz tvuj profil:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Je fakt, že ta Fábka svítí dobře - aspoň soudě podle Fábky mojí přítelkyně (starý model) s H7 v potkávačkách a H3 v dálkových. Svítí možná i trochu líp, než 206ka s původní čirou optikou 2x H7, ale pokud se sejdeme na dalším srazu, tak ti ukážu jak svítí 206 s projektorama. :) Kam se hrabe Fábka. :D

Tak to se rád podívám, taky se je tam chystám brzo dávat. To bysme pak schválně měli zkusit postavit se proti sobě a nebo chvíli jet za sebou, ať vím jestli za kvalitně osvětlenou silnici nebudou platit ostatní účastníci provozu slepotou ;)

Původně zaslal: Fakir

Jinak co se týče oslnění zrcátkem, tak u vnitřního většinou pomůže přecvaknutí do "neoslňovací" polohy, s postranními je to ale trochu problém.

Tak postranní se nechá taky poslat někam do mrtva, ale problém je pak je seřizovat - potmě to de docela blbě :) A je to vopruz a hlavně zas na nějakej čas ztráta koncentrace a nevěnování se řízení.

Samoztmavovací zrcátka už sou celkem běžná záležitost, docela se teď mluví o světlech s adaptivní distribucí světla. Na základě rychlosti, na základě toho jaký světlo je kolem (tzn i podle protijedoucích aut), atd. Tak uvidíme, za takovejch 30 let si třeba posvítíme 200m daleko, aniž bychom tím komukoliv znepříjemňovali život :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...