Sign in to follow this  
Followers 0
Pato406coupe

Ako restartovat RJ???

11 posts in this topic

Zdravim Vas... Ccel by som sa opytat ako restartujem RJ, lebo mi svieti kontrolka AIRBAGu. Mal som vymontovane pyropasy(teda predchadzajuci majitel) koli poistke a ked tam dam tie neposkodene povodne ta kontrolka mi svieti furt...

Jatý máš rok výroby a motorizaci? Není to uvedeno v podpisu. U starých modelů stačí odpojit baterka (u některých věcí).:myslim

Původně zaslal: Pato406coupe

Zdravim Vas... Ccel by som sa opytat ako restartujem RJ, lebo mi svieti kontrolka AIRBAGu. Mal som vymontovane pyropasy(teda predchadzajuci majitel) koli poistke a ked tam dam tie neposkodene povodne ta kontrolka mi svieti furt...

na airbak je zvlášt řídicí jednotka ta resetovat asi nelze :myslim jinak se nychází uprostřed mezi sedadly za řadící pákou

Je to rok 2001 2,2 HDI... Keby ze to ide cez diagnostiku... co to ma to bude stat?? Vobec som este na ziadnej nebol doteraz, takze neviem... Mal som Seat TDI a to bol bezudrzbovy voz, takze sa v tom moc nevyznam... dik

Pokud je vše OK a ty pásy nebyly nikdy střelený tak je spíš chyba někde na kabeláži. Ještě projistotu skoukni konektory pod sedadly. ;)

taky si myslím že odpojením baterky se jednotka airbagu nevyresetuje,zajel bych na diagnostiku do servisu,tam by měli vědět co s tím !!

[upravil dne 31/12/07 Burisek]

ak je vsetko v poriadku (myslim bagy aj konektory) tak by kontrolky mali zhasnut po urcitych startoch.zda sa mi ze okolo 30 startov.mne to bolo takto povedane v servise, pretoze mi raz z nicoho nic zacala svietit kontrolka bocneho bagu a po niekolkych startoch potom zhasla.stava sa to zlym kontaktom.na diagnostike ti to zmazu ale ak je niekde chyba tak to bude svietit znova.ak nie tak nebude.takze odporucam pockat a ked nezhasne sama tak skusit na diagnostike vymazat chybu

Já jen doplním, že reaktivace ŘJ airbagů stojí cca 1500,- (teď mi to dělali po tý bouračce)

Možná to dělá ten "převaděč" ve volantu. Je to vlastně pružina, která přenáší signál při točení volantu. Výměna stála asi 2000, už si to nepamatuju. Možná by to šlo amatérsky opravit. Diagnostika by ti řekla, který z airbagů hlásí chybu.

Až budeš mít vše v pořádku, tak kontrolka zhasne (závada zůstane zapsána v paměti přechodných závad).

No diky...budem cakat....neboli strelene len odpojene, tak dufam, ze to zhasne.... Bohvie ci by strelili teraz pri buracke.... Inak ked nemam zapnuty pas airbagy vystrelia?? Neviete... Na golfe 4 vystrelili ale tuto neviem ako to je ked su tam pyropasy..