Sign in to follow this  
Followers 0
rimmer

Žárovky do světel..jaké?

13 posts in this topic

Nazdarek panove. Chci se zeptat, jake zarovky sou do prednich svetlometu. Mam to par dni a nemam k tomu zadne zarovky nahradni, tak si chci koupit, clovek nikdy nevi(a nechce se mi vytahovat zarovky ktere tam asou abych zjistil typ :). Jinak do zadnich svetel to bude asi std. jako u jinych, treba 405 apod predpokladam ze??

Dalkova a tlumena svetla maji extra zarovky a vsechno jsou to H1. (12V/55W). Vzadu nevim, to jsem jeste nemel rozebrany. Mozna by neskodilo, kdyby to sem nekdo napsal :)

No joo, uz to pisu ;) Vzadu jich je celkem 5 kusu, z toho 3x 21W (blinkr-asi zluta, zpatecka a mlhovka), 1x 5W (obrysove svetlo) a 1x 21/5W (brzdy-dvouvlaknova). Nic neobvykleho :)

Malinke zpresneni k Dydzejovi: vcera jsem se koukal a je to tak, jak pises, ale zarovka na blinkr je normalni bila 21W a ta dvouvlaknovka na brzdy je 21/4W. A maji to docela pekne udelany, je to snadny na vymenu, pekne se vynda cela zadni stena toho svetla se vsema zarovkama a je to...

Petr605: no ja jsem se koukal do katalogu, tam je 21W zluta a brzdova je 21/4W. Pak jsem se koukal do ty francouzsky knizky a tam je 21/5W. No a pak jsem se koukal na internet, co je v nasich krajinach nejdostupnejsi a vyslo mi 21/5W. Tak jsem to sem napsal, lepsi je byt vic videt :D

Jé mám to jinak zapojené, mám totiž 21W na brzdovky a 21/5W na mlhovky ze zadníma v rozích ;)

No tak to tak vidim..moje otazka spise smerovala na kontrolu povinne vybavy..,,az mi neco nebude sviti, tak to proste vytahnu, a dam tam tu stejnou dobrou..a nebudu resit kde co je..kus za kus :)

Nejlepší řešení, vybavení krabiček je jen třeba doplnit o žárovky H1. Teď jsem koupil 4 nové H1 a 12/55W + 30% a svítí to trochu líp, ale je třeba koupi bílé žárovky, maximálně lehce nažloutlé (opravdu to líp svítí v mlze a v dešti. Jinak někde na netu jsem četl, jak levně udělat Xenony aniž bys kupoval nové světlomety.

To Dydzej: V tom mym tam asi ma byt bila, podle polohy tech cudliku na aretaci. Ted si nejsem jistej, ale ty zluty nemaji ty cudliky primo naproti sobe, ne? V tom panylku se svetlama jsou naproti sobe, schvalne jsem se koukal, jestli to tam neni nejak zpraseny a neni. Ale stejne mi pripada, ze blikani neni ve dne moc dobre videt...

A v tech brzdach mam ty jak jsem psal, jak jsou dostupne uvidim, az je budu shanet nove.:)

Pánové, já mám na 605 2,5 TD z 95 roku po dvou H7. Takže doporučoji protlačit ruku k světlometům, pootočit oním celkem dost držícím krytem a na žárovku kouknou in natůra