Sign in to follow this  
Followers 0
Greogořek

Brzdy 306 xrdt

12 posts in this topic

Zdravim.Mám peugeot 306 xrdt a potřeboval bych poradit ohledně brzd. Potřebuji zjistit čim je to, že se mi na jedné straně sjíždí jedna brzdová destička rychleji. Mysím si že se teda asi špatně vracejí destičky od kotouče. Může to být zarostlejma brdovejma hadicema? Dík za rady.

spíš máš zarezlej váleček, chce to rozhýbat a skontrolovat prachovky.. ale rozhodne na obou dvou stranách zároveň.. a jak psal hafity, i třmeny musí chodit lehce.

Když jsem měnil destičky tak jsem to kontroloval, všechno jsem prosříknul aby to šlo lehce. Válečky i třmeny. Myslel jsem že je to špatným kotoučem protože na tý straně byl už dost sjetý tak jsem je vyměnil ale ta jedna strana stále přibržduje.

Rozhýbat váleček sprejem?

No pod prachovku jsem stříknul WD. Ne deodorant nebo cos myslel ty.:mrk:mrk:mrk:mrk

NO PROTO!!! Mě napadl lak na vlasy:D:D:D. Co mám zkušenosti,tak to bez rozebrání nerozhýbeš--když je váleček přidřený.Vytáhni desky a zapři násadu od kladiva mezi třmen a váleček--pozor,at nevyteče kapalina z nádobky--a budeš hned vědět:papa:papa:papa:roker

Původně zaslal: Greogořek

Rozhýbat váleček sprejem?

No pod prachovku jsem stříknul WD. Ne deodorant nebo cos myslel ty.:mrk:mrk:mrk:mrk

A proč děláš takové hovadiny? Tam žádné WD ani nic podobného nepatří! Když už, tak je na to příslušná konzervační kapalina, a ne takovéhle oleje.

Dobře zkusím to, celý to rezeberu a pokusím se to rozhýbat. Ale ty brzdové hadice přeci jenom už vyměním když to budu mít dole.

no taky sem slyšel že wdčko nic moc, hlavně to taky podle mě dost rychle vyschne.. když už tak myslím že brzdovka by byla lepší?

Já tam poslední dobou nedávám nic.Hlavně musí být hladký(nekorodovaný) váleček a pístek.Potom "promazat" kapalinou a hlavně dobře nasadit novou prachovku.Kdysi sem experimentoval s různýma vazelínama pod prachovku--není to na nic.:myslim:myslim:roker

Montážní a konzervační kapalina určená přímo na ty brzdy se jmenuje Breox, a stojí doslova pár kaček, tak je kravina s něčím "experimentovat"...