Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bráchovi zamrzlo fávo


Medvěd

Recommended Posts

Ano, i tak diametrálně rozdílný může být přístup k autům u dvou sourozenců - dnes ráno mi brácha volal, že chtěl vyjet autem a něco mu v podvozku jakoby drhne (napadlo mě, že zatáhl ruční brzdu a ta přimrzla). Když přijel ke mě (tramvají), tak z něj vylezlo, že má v expanzce místo vody led a celej motor je mokrej (jako od vody). Udělal jsem tedy několik rychlých telefonů a s pomocí Oddieho a ještě jednoho kamaráda se mi potvrdil názor, že díky zamrzlé vodě odešla minimálně vodní pumpa.

Mám tedy tyto dotazy:

a) co s autem nyní ? Asi nejlépe odtáhnout do teplé garáže, ale ani já ani brácha garáží nedisponujeme, poradí někdo z Prahy jak by to řešil on?

b) co všechno může být v pr*eli (pumpa, hlava, těsnění pod hlavou eventuelně co může stát oprava )?

c) dá se fávo bez nastartovanýho motoru vůbec táhnout po ose?

Brácha je typický prostý uživatel auta typu nastartuju a jedu, občas zastavím u pumpy a naleju tam benzín, auto je v majetku skautského oddílu a mám pocit, že za tuhle šlamastiku asi pochvalu nedostane.

[upravil dne 23/12/2007 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

viděl bych to takhle nechat rozmrznout ale bez tepla to nepujde.Vzpomínám jak můj nadřízený nechal 120 jen s vodou bylo -10 a trvalo to celý den.V garáži se topilo bylo +25 st.Ale u favouše by to bylo dřív.Potom jen nastartoval vypustil a nalil nemrzku.Motoru nic nebylo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad a) pokud neni garaž,tak pouzit el.topeni (nechat foukat pod motor a pod auto za motor strcit dektury at to teplo neutika a jde jen k motoru) a pomoct tomu horkovzdusnou pistoli.

ad b) snad jen mrazovky,mozna i tesneni, v nejhorsim pripade praskne i blok:grr

ad c) tyhle stroje jdou i roztahovat, tak se tahani neboj

Vypousteci sroub na vodu je na trubce vedle remenice na klice,pristupnej ze spodu, oddelejte i hadici dole na chladici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: Matthes

Hele takova prasarna :D Pokud se voda nedostala do valcu nebo do oilu (coz by se stat nemelo). By slo sundat klinak a motor nastartovat dokud se neohreje a led neroztaje. Zatky tady docela fungujou ... Stejne kdyzby prdnul blok tak mu nepomuze ani svecena voda :)

To jsi někde vyčetk či vlastní zkušenost??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No myslím že v praze nebyl až takovej mráz aby to odneslo něco jinýho než ty protimrazový zátky, takže do teplíčka nechat rozmrazit a zkontrolovat zátky, pak by melo stacit nalejt nemrzku a jede se dál. (měl jsem něco podobnýho u firemní felicie a tam bude ten motor skoro ne-li uplne stejnej).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Matthes

Hele takova prasarna :D Pokud se voda nedostala do valcu nebo do oilu (coz by se stat nemelo). By slo sundat klinak a motor nastartovat dokud se neohreje a led neroztaje. Zatky tady docela fungujou ... Stejne kdyzby prdnul blok tak mu nepomuze ani svecena voda :)

to si koledujes vo peknej pruser, chudak motor:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sarkomiTo jsi někde vyčetk či vlastní zkušenost??

No tak ja mam ve vode antifreez takze se mi to nestalo :D Ale motor muze byt bez chlazeni dokud se neohreje to je logicky zejo. Stejne termostat bude asi v riti, cerpadlo, mozna jen jeho tesneni (takovy gumovy axialni ...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemalo by tomu nic byt.mrazove poistky ked vyletia tak je dobre.blok nema prasknut ani nahodou.to by musela byt velka zima a poistky nefunkcne.tak isto si myslim,ze tesnenie bude ok.vodna pumpa neviem s tym skusenost nemam.asi by som to riesil niekde na dvore pokial nie je garaz nejakym ohrievacom ako to tu bolo uz povedane,ale pozor na gumene trubky a kable

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to párkrát viděl,pumpa většinou vydržela,ale mrazovka zespoda na sání ne! takže každopádně doporučuju po rozmrazení dolejt obyč. vodu na vyzkoušení,abys sis nevylil novej antifreeze na podlahu a podle vysledku zkoušky buď antifreeze anebo rozborka a zborka.Mimochodem můj brácha je úplně stejnej:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: subin

Mimochodem můj brácha je úplně stejnej:(

Takových je nás tu víc. :) Můj brácha nepozná expanzku od nádržky ostřikovačů a je schopnej nalejt olej místo brzdovky. :D Prostě tyhle věci mu nic neříkají, takže má rozkaz cokoliv neobvyklýho hlásit mně k přezkoumání a čas od času se stavit na zběžnou "prohlídku". Tenhle systém naštěstí funguje celkem spolehlivě, k mojí i bráchovo spokojenosti. :)

[upravil dne 23/12/07 Fakir]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...