Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Zasekávají se stěrače (205, 309)


Marcel505

Recommended Posts

Na 305 mám problém se stěrači. Jsou to ty s cyklovačem, a měli by fungovat tak, že při malém přitáhnutí setřou a při větším přitáhnutí pustí i ostřikovače. A když páčku stlačím, v první poloze to funguje s cyklovačem, v druhé (jedno otočení) normálně a v třetí (další otočení páčky) rychle.

Jenže, když páčku přitáhnu, stěrače jen poskočí, prostě neudělají celé kolo, takže ji musím držet přitáhlou aby setřeli a vrátili se.

Totéž s tím cyklovačem - slyším cvaknutí relé, ale stěrače jen poskočí, pak zase poskočí při cvaknutí relé, při normálním a rychlém stírání problém není.

Takže, je to v páčce? V relátku? V motoru stěračů?

Je to totéž jako na 205 a 309 (starý model určitě), tak snad někdo už něco takového řešil. Nechci se v tom hrabat zase půl dne, když je taková zima... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak je to řešený u těchto aut, ale viděl bych to na dojezdový spínač v motorku stěračů. Někdy stačí páčku déle podržet než najede kontakt na dráhu a pak už to dobíhá samo. Otázka, dojedou stěrače do spodní polohy když je vypneš uprostřed cyklu?

[upravil dne 23/12/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Nevím jak je to řešený u těchto aut, ale viděl bych to na dojezdový spínač v motorku stěračů. Někdy stačí páčku déle podržet než najede kontakt na dráhu a pak už to dobíhá samo. Otázka, dojedou stěrače do spodní polohy když je vypneš uprostřed cyklu?

Nedojedou, aby mi jednou setřeli, musím celou dobu páčku držet.

No s tím kontaktem je to asi možný, někdy se mi to takhle stalo, u jinýho auta - že poskočili, a pak jsem jim dal ještě jednou a rozjeli se, ale tyhle ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Nevím jak je to řešený u těchto aut, ale viděl bych to na dojezdový spínač v motorku stěračů. Někdy stačí páčku déle podržet než najede kontakt na dráhu a pak už to dobíhá samo. Otázka, dojedou stěrače do spodní polohy když je vypneš uprostřed cyklu?

Nedojedou, aby mi jednou setřeli, musím celou dobu páčku držet.

No s tím kontaktem je to asi možný, někdy se mi to takhle stalo, u jinýho auta - že poskočili, a pak jsem jim dal ještě jednou a rozjeli se, ale tyhle ne.

No a s tím vypnutím při běžném chodu, to dojedou nebo ne, pak by to byl na 100% ten dojezdovej kontakt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

No a s tím vypnutím při běžném chodu, to dojedou nebo ne, pak by to byl na 100% ten dojezdovej kontakt

To jsem člověče nezkoušel. Zkusím. Ale myslím si, že nedojedou taky.

No ještě že se na to pak dá dojít lehkou dedukcí - výměna páčky (přepojím jen kabely) a nebo výměna motoru - přendám konektor...

Do relátka se mi tak moc chtít nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: Radek Hurvajz

No a s tím vypnutím při běžném chodu, to dojedou nebo ne, pak by to byl na 100% ten dojezdovej kontakt

To jsem člověče nezkoušel. Zkusím. Ale myslím si, že nedojedou taky.

No ještě že se na to pak dá dojít lehkou dedukcí - výměna páčky (přepojím jen kabely) a nebo výměna motoru - přendám konektor...

Do relátka se mi tak moc chtít nebude...

No pokud nedojedou je to jasný, je to ten kontakt uvnitř převodovky, na tom velkém oběžném kole je dráha a proti ní je na plášti kontakt, buď je obroušenej nebo upálenej, je jich tam teda víc, jestli se ti s tím nechce dělat tak vyměň rovnou celej motorek;)

[upravil dne 23/12/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Tak jsem to zkusil, když to při normálním nebo rychlém stírání vypnu, zastaví se.

Ozve se nějaký znalec 205 či 309, aby to byla tutovka?

No dyk to povídám, dojezdovej kontakt, běhá po kruhový dráze která je na jednom místě přerušená a až tam se to zastaví po vypnutí páčky, pokud to funguje teda. Rozdělej to a uvidíš, třeba je jen studeňák v konektoru, nebo ten kontakt bude stačit přihnout, uvidíš, možná je prodřená dráha. A nebo to rovnou vyměň celý pokud se stím nechceš dělat;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...