Sign in to follow this  
Followers 0
Bulva001

Točí motor ale někdy nenastartuje, 306td

2 posts in this topic

Mám 306td 97 cca 3/4roku a za tu dobu se mi 5x stalo že jsem nenastartoval. Motor se normálně točí, ale nechytne. Mám takový pocit jestli není chyba v imobilizéru.

Poprvé jsem vyšťavil baterku a po výměně to hned chytlo.

2. - ráno jsem dojel do práce a cca po hodině jsem chtěl nastartovat, ale už nechytlo. Vrtal jsem do kontaktu u čepadla, dokonce jsem do něj i praštil. Pak to chytlo, ale nevím proč.

3. - na STK jsem nenastartoval. Po cca 20min jsem nastartoval.

Od té doby jezdím s oddělaným krytem od spínačky.

4. - žena dolela do obchodu a už neodjela. Já jsem s druhým klíčem zkoušel nastartovat po cca 3hodinách. Nakonec jsem nastartoval tak že jsem to roztahl. To by asi znamenalo že není problém v imobilizéru.

5. - dnes jsem jel cca 20km pak přestávka cca 20min a pak jsem to na poprvé nenastartoval. Pohýbal jsem z celým imobilizérem kolem spínačky a také s konektorem. Po tomto mi to hned chytlo. Vypl jsem motor, rozpojil konektor a zastartoval - teď nechytl. Zapojil jsem konektor a zas nechtěl chytnout. Po cca 30min různého zkoušení jsem auto roztlačil, hodil 4ku a zastartoval - teď chytlo. Zajel jsem domů cca 20km, vypl motor, rozpojil konektor a při startování to chytlo(konektor nebyl zapojen).

Nevíte někdo kde je chyba a jak přesně funguje imobilizér???

Vstřikovací čerpadlo mám ovládané mechanicky.

Díky

Někde tu byl návod, jak odpojit imobilizér na furt. Bylo to ale na benzíny. Použij hledání.