Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Váš prístup k používání PNEU ?


aaischa

Váš prístup k používání PNEU ?  

  1. 1. Váš prístup k používání PNEU ?


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

buml: mam pocit, ze to neni uplne automaticky, ze posuzuji i konkretni situaci. ale prijde mi to logictejsi, nez se jezdit v kvetnu koupat na zimakach, protoze v devetasedumdesatym prece touto dobou snezilo.

na druhou stranu, kdys se kouknu, kolik lidi jezdi bez stk, povinneho ruceni apod, tak tem zakonodarcum moc nezavidim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: .mycTD

buml: mam pocit, ze to neni uplne automaticky, ze posuzuji i konkretni situaci. ale prijde mi to logictejsi, nez se jezdit v kvetnu koupat na zimakach, protoze v devetasedumdesatym prece touto dobou snezilo.

na druhou stranu, kdys se kouknu, kolik lidi jezdi bez stk, povinneho ruceni apod, tak tem zakonodarcum moc nezavidim:myslim

jj v tom stebou naprosto souhlasim a presnou citaci toho nemeckyho neznam, ale doopravdy by to tam melo bejt zavisli na aktualnim pocasi.

jinak rodicum a manzelce sem obul zimaky a jezdej na nich furt, protoze jejich rosni najezd je cca 8t km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono někteří si asi neuvědomují, že to jsou právě ony pneumatiky, které spojují auto s vozovkou. Na nic Vám bude ABS, ESP a kdo ví co ještě, když pojedete v zimě na sjetých byť zimních pneu, anebo když ve stovce najedete v létě do hlubší kaluže s pneu s minimálním vzorkem...

Kdo šetří na pneumatikách si hodně zahrává nejen se svým zdravím, ale taky se zdravím ostatních řidičů.

Jsem pro, aby byly povinné zimní pneu... :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mal som uz vela aut a preto som nikdy neriesil do akeho vzorku pojdem najnizsie.ak prisla zima kupil som zimakt a naopak.prislo druhe auto a urobil som to znova.takze v mojom pripade automaticke riesenie.

hlavne stale tam dezen musi byt,pretoze v 200 km/h vletiet na vodu nic moc.

u nas to snad prejde a zimaky uzakonia,aj ked podla mna zle pretoze chcu presadit ze zimaky je potrebne mat len ak je suvisla vrstva snehu - haha.jednoznacne by som to stanovil od nejakeho datumu v jeseni - do nejakeho datumu v jari.

myslim,ze letna guma sa zle zacina spravat uz aj v malych mrazoch a nie len na snehu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Já mám své zdraví sakra rád, proto jezdím v zimě na zimních a v létě na letních a po pravdě mě dost se*ou lidi, kteří neustále přemýšlí jak tuto prostou logiku věci obejít a nedochází jim, že kvůli jejich ušetřeným pár pětkám a pozdvižení jejich ega (ZASE SE MI POVEDLO NĚCO OCH*AT) můžou dost lidičkám včetně sebe velice nepříjemně pošramotit zbytek života.

JSEM JEDNOZNAČNĚ PRO ZAVEDENÍ POVINNÝCH ZIMNÍCH GUM, ale to už se tu řešilo minimálně 1000x

tobě a dalším nemyslim to nijak špatně, ale já se ptám co je nejlepčí řešení protože nechci jezdit na tomhle zbytku gum, ale možnost mít dvoje gumy nechci, takže buď univerzály nebo zimní, vzhledem k tomu že to mam ročně cca tak těch 20000km minimálně, s tim že víc jak 90kmh asi nepojedu páč to v místech kde akam jezdim moc nehrozí tak to vidim na zimáky, páč na těhlech se jezdit dá ale brzdí to na kuloví když na to víc člověk hamtne... takže tak...auto sem tak koupil já je takhle nevyjezdil..

viz:

jezdit se s tim dá ale někdy mi to nedá spát kdyby se něco stalo... tak... jak to řešíte vy... nebo koupit univerzály..? jakej je na to váš názor, někdo univerzály zatracuje... někdo ne..

[upravil dne 23.12.2007 aaischa]

[upravil dne 23.12.2007 aaischa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: Medvěd

Já mám své zdraví sakra rád, proto jezdím v zimě na zimních a v létě na letních a po pravdě mě dost se*ou lidi, kteří neustále přemýšlí jak tuto prostou logiku věci obejít a nedochází jim, že kvůli jejich ušetřeným pár pětkám a pozdvižení jejich ega (ZASE SE MI POVEDLO NĚCO OCH*AT) můžou dost lidičkám včetně sebe velice nepříjemně pošramotit zbytek života.

JSEM JEDNOZNAČNĚ PRO ZAVEDENÍ POVINNÝCH ZIMNÍCH GUM, ale to už se tu řešilo minimálně 1000x

tobě a dalším nemyslim to nijak špatně, ale já se ptám co je nejlepčí řešení protože nechci jezdit na tomhle zbytku gum, ale možnost mít dvoje gumy nechci, takže buď univerzály nebo zimní, vzhledem k tomu že to mam ročně cca tak těch 20000km minimálně, s tim že víc jak 90kmh asi nepojedu páč to v místech kde akam jezdim moc nehrozí tak to vidim na zimáky, páč na těhlech se jezdit dá ale brzdí to na kuloví když na to víc člověk hamtne... takže tak...auto sem tak koupil já je takhle nevyjezdil..

viz:

jezdit se s tim dá ale někdy mi to nedá spát kdyby se něco stalo... tak... jak to řešíte vy... nebo koupit univerzály..? jakej je na to váš názor, někdo univerzály zatracuje... někdo ne..

[upravil dne 23.12.2007 aaischa]

[upravil dne 23.12.2007 aaischa]

zímáky na léto bych ti v žádným případě nedoporučoval, co sem měl možnost řídit auta v létě na zimních kolech tak se to chová dost podobně jako v zimně na letních.. ze zimní směsi se ti v létě udělá úplný blato, je to dělaný tak aby ta guma byla měkká i v mrazech. když už jedny kola, tak podle mě radši ty univerzály

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Martin.405

kolega psal že dvoje pneumatiky nechce, proto sem radil ty univerzály.. jinak samozřejmě ideál je na každou sezónu jedny gumy. každopádně mě se podařilo sehnat zimní 14ky (sice debice, ale lepší jak drátem do oka) za 500 všechny 4!!! s tak 6mm vzorkem..

tak to je pěkný :) vidim to tak že pořídim zimáky, na nich do jara jezdit a když bude auto v pohodě, tak nejspíš i letní zvlášť... dvoje by mi ani tak nevadili, ale zatim mam auto krátce na tom abych si byl jistej že tam neni skrytnej nějakej čert, aby pak oprava neměla stát kdoví kolik...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tvoje finanční smýšlení samozřejmě chápu, jenom sem ti chtěl vysvětlit že i na zimních v létě to může být nebezpečný..

jasně, není to tak že v první zatáčce vyletíš ze silnice, ale zhoršená přilnavost oproti letním tam je, ale to poznáš až v nějaké kritické situaci kdy bys tu přilnavost potřeboval nejvíc..

[upravil dne 23.12.2007 Martin.405]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Martin.405

tvoje finanční smýšlení samozřejmě chápu, jenom sem ti chtěl vysvětlit že i na zimních v létě to může být nebezpečný..

jasně, není to tak že v první zatáčce vyletíš ze silnice, ale zhoršená přilnavost oproti letním tam je, ale to poznáš až v nějaké kritické situaci kdy bys tu přilnavost potřeboval nejvíc..

[upravil dne 23.12.2007 Martin.405]

to bych nerad poznal páč by pak už mohlo bejt pozdě :( finančně se nijak špatně nemam že bych musel počítat každou korunu tak to nejspíš zkončí na dvojich gumách...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Martin.405

na zimních v létě to může být nebezpečný..

jasně, není to tak že v první zatáčce vyletíš ze silnice, ale zhoršená přilnavost oproti letním tam je, ale to poznáš až v nějaké kritické situaci kdy bys tu přilnavost potřeboval nejvíc..

[upravil dne 23.12.2007 Martin.405]

jo to máš pravdu.Chova se to jak letní na ledě-kloužou,obvzvlášť na mokru!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam pneu dokud se na nich citim bezpecne, loni jsem kupoval letni, a zimaky jsem jeste letos nechal stare, maji jeste dost vzorku, tak mozna vydrzi i na pristi rok. Rozhodne bych nekupoval univerzaly, kup letni a zimni! Pokud nemas tolik penez, tak zkus sehnat mirne jete, daji se najit pekne kousky za pekny peniz, ale taky se daji najit ojete jeste drazsi nez nove.... :o:D:D

EDIT: Nedavno jsem vitel pani s felicii co mela na predku uplne zhoblovane letnaky, takove pekne slicky 165/80R14 (nebo kolik to ta felicie ma). Kazdopadne me uplne zamrazilo, nechapu, jak na takovych gumach vubec muze jezdit... obzvlaste kdyz mrzne a padaji ty bily s*acky.

[upravil dne 23/12/07 f3Rd@]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

ja mam pneu dokud se na nich citim bezpecne, loni jsem kupoval letni, a zimaky jsem jeste letos nechal stare, maji jeste dost vzorku, tak mozna vydrzi i na pristi rok. Rozhodne bych nekupoval univerzaly, kup letni a zimni! Pokud nemas tolik penez, tak zkus sehnat mirne jete, daji se najit pekne kousky za pekny peniz, ale taky se daji najit ojete jeste drazsi nez nove.... :o:D:D

EDIT: Nedavno jsem vitel pani s felicii co mela na predku uplne zhoblovane letnaky, takove pekne slicky 165/80R14 (nebo kolik to ta felicie ma). Kazdopadne me uplne zamrazilo, nechapu, jak na takovych gumach vubec muze jezdit... obzvlaste kdyz mrzne a padaji ty bily s*acky.

[upravil dne 23/12/07 f3Rd@]

niekedy pocit nestaci.ja som raz tiez mal pocit ze mam dobre zimaky a skoncil som pri 50km/h v plote:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Původně zaslal: aaischa

co řikáte na BARUM POLARIS 2, na http://www.nejlevnejsipneu.cz/cz/pneumatiky.php?druh=2&vyrobce=&sirka=185&profil=60&prumer=14

za pěknou cenu.. tyhlecty už tam mam ale sjetý...

Radeji bych volil SAVA Eskimo, nejsou zas o tolik drazsi...

na 4kouskách už je to horší budu přemejšlet ale nejspíš ty barumky, jezdim po cestách kerý sou protažený dycky max někde co napadlo za ten den nebo to trošku přimrzne ale nějaký prudký kopce, porádně zapadaný cesty to de mimo mě... podle mě zbytečný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zimní jsem prodával se 4-5mm a letní dávám pryč se 4mm..prostě 2 sezony a pryč s něma..jak je tam polovina vzorku tak už to plave na vodě a že na dálnici se na tom panelu občas drží hooodně vody..přeci jenom občas taky jedu 200 a drží mě na asfaltu jen těch pár čtverečných centimentrů, takže na tomhle nešetřím:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...