Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Zatazena rucni brzda - primrznute desticky?


lukash

Recommended Posts

Ahoj,

cely minuly tyden jsem musel nechat stat auto v praci na parkovisti, bohuzel jsem jej zanechal se zatazenou rucni brzdou. No a kdyz jsem ve ctvrtek chtel odjet, nehnul jsem se z mista. Proste mi primrzly desticky k zadnim kotoucum. Tak jsem 15-25 cekal jestli to povoli, pomalicku jsem zkousel popojizdet az to celkem povolilo do stavu kdy jsem mohl bez obav dojet domu. Rucni brzda sice byla dost povolena, normalne kdyz ji chci zatahnout tak tam neni zadna vule, ted tam byla tak 3-4 cm. Rano ta sama situace, i kdyz uz jsem parkoval bez rucni brzdy, daksi rano nemlich to same ( opet parkovani bez rucky ). V patek jsem najel asi 200 km a rucka byla v normalu ( zadna vule, nocni parkovani bez zatazene rucni brzdy ), nicmene pres noc to zase primrzlo. Ted, kdyz jedu, a po par kilometrech vystoupim, tak citim spaleninu _pouze_ od leveho zadniho kola.

Poradite prosim co s tim mam delat?

Diky,

Lukas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Mám pocit, že se Ti dostala voda do lanovodu a brzda trvale přibržďuje - chtělo by to zajet někam do VYTÁPĚNÉ garáže a nechat auto pořádně rozmrznout, pak by to mohlo povolit.

svata pravda , a ta spalenina je samozřejme obloženi desek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

to sic povolí ,ale pokud by zustala vlhkost v lankách tak se stano znovu,pokud bude takové mrznutí jako nyní,To pak jedině lanka zkontrolovat zda není nějaké poškozené,kde se pak do něj dostane i voda:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: Ladman

je dobrý se řídit pravidlem, že používat ruční brzdu na parkování, když venku mrzne, se nedoporučuje.

to pak nezbude vozit s sebou i klín pod kolo;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sarkomi

Původně zaslal: Ladman

je dobrý se řídit pravidlem, že používat ruční brzdu na parkování, když venku mrzne, se nedoporučuje.

to pak nezbude vozit s sebou i klín pod kolo;)

Netřeba vozit klín, stačí parkovat s "kvaltem" a koly stočenými k obrubníku - co používám tuto metodu, nikdy mi ručka nepřimrzla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladman

je dobrý se řídit pravidlem, že používat ruční brzdu na parkování, když venku mrzne, se nedoporučuje.

To samozrejme vim, ale kdyz jsem auto na parkovisti nechaval, bylo nad nulou a behem tydne jsem to proste nemohl ovlivnit :(

Ostatnim dekuji za rady, auti uz je v garazi ( vytapene ) a doufam ze voda z bovdenu vytece. Jinak asi navstivim servis :(

btw, jak to resite vy kdyz je hooooodne pod nulou a parkujete v kopci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lukash

Původně zaslal: Ladman

je dobrý se řídit pravidlem, že používat ruční brzdu na parkování, když venku mrzne, se nedoporučuje.

To samozrejme vim, ale kdyz jsem auto na parkovisti nechaval, bylo nad nulou a behem tydne jsem to proste nemohl ovlivnit :(

Ostatnim dekuji za rady, auti uz je v garazi ( vytapene ) a doufam ze voda z bovdenu vytece. Jinak asi navstivim servis :(

btw, jak to resite vy kdyz je hooooodne pod nulou a parkujete v kopci?

v tom případě se snažim neparkovat v kopci:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Heh, myslím, že podobná diskuse tu proběhla před zimou. ... a my vám radili, neparkujte s ručkou, neparkujte s ručkou, a vy si nedáte říct a nedáte říct ...

Nevím jak prudký kopec by to musel být, aby to kvalt bezpečně neudržel. Na druhou stranu, ten klín, no proč ne?

No takovej slušnej klín z kamionu zabere odhadem tak 1/3 kufru 106ky (sorry, zapomněl jsem, co má původní tazatel za auto)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: Ticcino

...Nevím jak prudký kopec by to musel být, aby to kvalt bezpečně neudržel. Na druhou stranu, ten klín, no proč ne?...

No takovej slušnej klín z kamionu zabere odhadem tak 1/3 kufru 106ky (sorry, zapomněl jsem, co má původní tazatel za auto)

Ha ha. Nepotřebuje brzdit dvacetitunovej kamion. Součástí výbavy mojí 307 je plastovej klín. No fakt, je u heveru. Slouží na zajištění auta, když píchneš. Tím bych to samozřejmě při parkování nezajišťoval, neb by ho někdo ukradl, ale lze odvodit velikost. A ta je přibližně 13x10x10 cm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Heh, myslím, že podobná diskuse tu proběhla před zimou. ... a my vám radili, neparkujte s ručkou, neparkujte s ručkou, a vy si nedáte říct a nedáte říct ...

Nevím jak prudký kopec by to musel být, aby to kvalt bezpečně neudržel. Na druhou stranu, ten klín, no proč ne?

a moznost "vyskoceni" kvaltu beres v potaz? stat se to samozrejme muze... přísámbů ze od tohoto tydne budu parkovat jen a pouze bez rucky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...