Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

hlučnost motoru 306, 1.6 xt


matesx

Recommended Posts

zdravíčko pežotáci:cool: mam 306tku, 1.6 xt benzín. přes všechnu snahu přijít na příčinu se mi nepodařilo zjistit, proč mám při jízdě okolo 100km/h a cca 2800 ot/min a víš hlučný motor v interieru..na volnoběh si pegyna pěkně přede ,ale jak se přidává plyn tak začíná nepříjemně vrčet a zvláště při jízdě na delší vzdálenosti to celkem znepříjemnuje požitek z jízdy. zvuk je jakoby malinko natuněný. už jsem vyměnil konc. díl výfuku, prohlídl katík a střed. díl výfuku ale na příčinu jsem nepřišel..jinak má motor správné hodnoty a benzínu papá jak má. poradte, kuju moc:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

filtry jsem vůbec nezkoumal. mam auto z dovozu, motor měl naběháno 107 tis poctivých na italských silnicích...zvuk má takový od začátku..ted má 132 tis a co se týče té životnosti?zátah a pružnost je dost dobrá, teda na 1.6..spotřeba když brázdím dálnici v kombinaci s městem, je víc než dobrá, na nádrž-60l- uvalím od 900 do 1000km.nějak tomu nešlapu..tak už nevím, rozložím pažouta do posledního šroubku:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

kamoš má něco podobného, motor 306 break jako já a taky přišel s tímto problémem. Při vyšších otáčkách zní jako tuning. Do dnes nepřišel na to proč. Spotřebu má taky tak nízkou jako ty, já na plnou nádrž cca 53L ujedu 650Km a on kolen 900 a to máme stejný motor jen já 98 a on 99!!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to má takový zvuk od začátku? Když jsi měnil koncový díl výfuku nedával jsi tam Bosal? Já jsem ho dal a od té doby to má trochu zvuk jako kdybych měl jemně laděný výfuk :) A to mi potvrdil i další člověk, který si dal na auto nový Bosal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to jste trefily hrebicek na hlavicku. konc. díl neni bosal. je to neco italského, nejaky no name, ale střed. díl je od bosalu..jinak kdyz zacpu konc. díl tak to ma zvuk v pohode, skoro neni motor slyset, ale jak to zase pustím...vrní jak smecka kocek...dokonce jsem na zkousku menil i katik a bez vysledku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...