Sign in to follow this  
Followers 0
bisa

605Topí netopí

9 posts in this topic

Zdravím všechny.Mam menší problém u 605 V6.Topení mi nějak blbne,mám manuálí klimu.a topí to bud na plno,nebo vůbec a někdy to fachčí bez problémů.Jenom jestli náhodou někdo neví o nákém čidle v kabině které by mohlo dělat bordel.

No jo ale třeba kdyš to mám nastaveno na 22 stupnů tak někdy to topí jak má a někdy to fouká studený vzduch.Takže tam něco nefunguje.A teplota motoru je pořád stejná.

Hmmm to by mohl byt vadný potencionmetr co je v panelu,pro ovládani topeni,respektive klapky průchodu vzduchu přes výměník tepla.a nebo samotný akční člen(krokovy motorek),popř.elektrické vodiče.Tohle mě dělalo na 405 Mi16.(v létě v autě 40°C:D:D)

[upravil dne 21/12/2007 Pája Rybišár]

jestli ti to dela to co si psal , tak se mrkni na cidlo pred spolijezdcem u zamku schranky(takova malinka mrizka), az ti to bude topit , zkus vzit fen na vlasy a zafoukat na nej teplej vzduch jestli auto prestane topit pri stejnym nastaveni tak by to melo byt vporadku, nekde jsem cetl ze pred nim je mala vrtulka která tam točí vzduch aby u čidla byla stejná teplota jako v kabině tak se zkus mrknout i na ni .

nikdy jsem to rozebrany nevidel jen tak co jsem se kde dočetl....

Já mám tentýž problém u osumsetšestky a vypozoroval jsem, že to závisí na otáčkách motoru - nad 3 tisíce topím, pod 3 ani ťuk

toiste na 405, ja dam zas na 22 stupnov a ked rano nastarujem,tak to ide chvilu teplo s toho, a potom ako keby sa tam nieco pototo prestene ist teply, a ideiba vlazny... cize 22 tam neni...

Asi už jsem to vyřešil.Dal jsem tam ovládání z palubovky z jiné 605 a zatim to vypadá že to funguje.