Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

308 vlastnosti, zkušenosti, chvála, kritika ...


307Red

Recommended Posts

Mirec-308 ved nemusia svietiť to je dobrá vec ak nesvietia ved na čo ked svieti pán Boh. No ja tiež musím isť do servisu bo ja xetra prípad, xenon. Mino teraz som videl new allroad od audi, ten pred faceliftom a xenon nesvietili, svietili denne svetla mu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: olda

Že je auto ze švajcu podle mě nemá vliv,to by byli pěkný vemena,kdyby to udělali jinak.Na autě nesvítí mimo těch žárovek vůbec nic,ani palubka,zadní světla,prostě nic.

Mě když nastartuji tak svítí H7+21W a svítí i zadek a budíky, jediné co nesvítí tak je podsvícení klimy. A když to deaktivuji tak nesvítí nic. Tak babo raď!!!:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když svítí všechno,tak to podle mě nejsou denní světla,hlavní světla nejsou světla pro denní svícení,to mají být jen ty 21W,aby to šetřilo palivo,přece jen normální žárovky mají docela odběr,což je zátěž na altík a tím pádem se zvyšuje spotřeba.Já bych s tím zajel do Peugeotu,ať s tím něco udělaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bigicek

Původně zaslal: olda

Že je auto ze švajcu podle mě nemá vliv,to by byli pěkný vemena,kdyby to udělali jinak.Na autě nesvítí mimo těch žárovek vůbec nic,ani palubka,zadní světla,prostě nic.

Mě když nastartuji tak svítí H7+21W a svítí i zadek a budíky, jediné co nesvítí tak je podsvícení klimy. A když to deaktivuji tak nesvítí nic. Tak babo raď!!!:myslim

Bigicek: to co Ti svieti vpredu: H7 + 21W ziarovka je chyba!

Svietit by Ti mala 5W parkovacka. Ak vsak mas dvojvlaknovu ziarovku v prednych svetlach (21W/5W) presne taku istu aku mas v zadnych svetlach, tak nevidim preco by denne svetla nemali fungovat, len to treba nastavit cez PC.

Mne to funguje nasledovne: Nastartujem a po cca. 2 sekundach mi zapne 2x21W vpredu....nic viac.... ani zadne svetla ani osvetlenie palubovky. Ak chcem prepnut na nocne ;) svetla, tak pootocim packu a do prvej polohy...dana ziarovka sa mi prepne do 5W rezimu - parkovacky, sucastne sa rozsvietia zadne svetla, osvetlenie SPZ, osveltenie palubovky...prepnem do druhej polohy packu a zapnu sa H7ky.... logicke a myslim, ze aj jasne :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PeugeotHDi

Původně zaslal: bigicek

Původně zaslal: olda

Že je auto ze švajcu podle mě nemá vliv,to by byli pěkný vemena,kdyby to udělali jinak.Na autě nesvítí mimo těch žárovek vůbec nic,ani palubka,zadní světla,prostě nic.

Mě když nastartuji tak svítí H7+21W a svítí i zadek a budíky, jediné co nesvítí tak je podsvícení klimy. A když to deaktivuji tak nesvítí nic. Tak babo raď!!!:myslim

Bigicek: to co Ti svieti vpredu: H7 + 21W ziarovka je chyba!

Svietit by Ti mala 5W parkovacka. Ak vsak mas dvojvlaknovu ziarovku v prednych svetlach (21W/5W) presne taku istu aku mas v zadnych svetlach, tak nevidim preco by denne svetla nemali fungovat, len to treba nastavit cez PC.

Mne to funguje nasledovne: Nastartujem a po cca. 2 sekundach mi zapne 2x21W vpredu....nic viac.... ani zadne svetla ani osvetlenie palubovky. Ak chcem prepnut na nocne ;) svetla, tak pootocim packu a do prvej polohy...dana ziarovka sa mi prepne do 5W rezimu - parkovacky, sucastne sa rozsvietia zadne svetla, osvetlenie SPZ, osveltenie palubovky...prepnem do druhej polohy packu a zapnu sa H7ky.... logicke a myslim, ze aj jasne :D

Tak přesně mi to právě nefunguje, asi navštívím servis :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: eezee

Dnes jsem to zkoušel u sebe. Nastavení trochu odlišné (RT4), ale funkci denních světel jsem potvrdil. U mě to pouští xenon jako denní světla, jediná výhoda, že i při funkci 0.

Tobě svítí xenony když nastartuješ? To by právě nemělo, měly by svítit jen ty 21W žárovky!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: eezee

fakt, xenon se rozviti pokazde. Nemel jsem moc casu si to testovat, ale \"denni svetla\" mi to pouřtí i při \"0\" ale xenony...:grr

Ak chces, aby Ti po nastartovani zasvietili denne svetla t.j. 2x21W obycajne ziarovky, tak musis ist na diagnostiku. Tam Ti to aktivuju.... Aj mne to robili... Inak standardne mas nastavene denne svetla H7 v tvojom pripade xenony.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PeugeotHDi

Původně zaslal: eezee

fakt, xenon se rozviti pokazde. Nemel jsem moc casu si to testovat, ale \"denni svetla\" mi to pouřtí i při \"0\" ale xenony...:grr

Ak chces, aby Ti po nastartovani zasvietili denne svetla t.j. 2x21W obycajne ziarovky, tak musis ist na diagnostiku. Tam Ti to aktivuju.... Aj mne to robili... Inak standardne mas nastavene denne svetla H7 v tvojom pripade xenony.

Super, konečně slovo do pranice :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bigicek

Původně zaslal: PeugeotHDi

Původně zaslal: eezee

fakt, xenon se rozviti pokazde. Nemel jsem moc casu si to testovat, ale \"denni svetla\" mi to pouřtí i při \"0\" ale xenony...:grr

Ak chces, aby Ti po nastartovani zasvietili denne svetla t.j. 2x21W obycajne ziarovky, tak musis ist na diagnostiku. Tam Ti to aktivuju.... Aj mne to robili... Inak standardne mas nastavene denne svetla H7 v tvojom pripade xenony.

Super, konečně slovo do pranice :super

díky za info, požeším to při garanční prohlídce....:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zdravim,

u nas vyfrezovali cestu a ked idem po nej na 2-ke tak pocujem pravidelny vrzgot - vibracie zozadu . :nevim... Cez vikend idem na jamu a skontrolujem uchytenie tepelneho hlinikove stitu nad vyfukom... Niekto sa stym stretol? Vdaka za odpoved.

Inak kaslem aj ich niekolko stotisicove testy predseriovych vozidiel, ked take chyby nevychytali....diletanti....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PeugeotHDi

Zdravim,

u nas vyfrezovali cestu a ked idem po nej na 2-ke tak pocujem pravidelny vrzgot - vibracie zozadu . :nevim... Cez vikend idem na jamu a skontrolujem uchytenie tepelneho hlinikove stitu nad vyfukom... Niekto sa stym stretol? Vdaka za odpoved.

Inak kaslem aj ich niekolko stotisicove testy predseriovych vozidiel, ked take chyby nevychytali....diletanti....

Problem vyrieseny.... nebol to tepelny stit vyfuku...ale aj ten pre istotu skontrolujem....;)

Bol to plastovy cierny kryt (ten vedla tesnenia kufra) na zadnom pravom svetle...Nespravne nasadeny kryt a tepelne zavareny.... neodtrhal som ho len som ho zalepil v miestach odkial sa ozyvali vibracie... Objavene nahodou, ked som vykladal nakup :D a s igelitkou som tukol do svetla...:)

Som zvedavy ci 4 a 5 rychlost ako pisal kolega nadomnou ozije...pretoze sa mi zda troska leniva....

Mam uz skoro 11000km a pri stlaceni plynu na podlahu tak nad 3500 ot./min na 4ke je stale lenivy... velmi pomaly sa zvysuju otacky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kello

eezee : v porovnání s Octavia II je to nebe a dudy, svítí dál a to \"nakukování\" do zatáčky je taky vpoho.... takže 308 má lepší xenon ako octavia II?

subjektivně ano. I to že s dálkovými světly se xenon zvedne, kdežto u Octavie se prinulo dalsí dálkové světlo. Musím říct že se světlem jsem opravdu spokojený.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...