Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vrzání při mirném otočení volantu do leva.


Blackwolf

Recommended Posts

Zdravím, mám asi 2 měsíce z Rakouska Peugeota 307 Break HDi 2,0 (66 kW) r.v. 2003, pro kterého jsem si osobně jel. Je to můj první diesel do té doby jsem nikdy neměl nafťáka. Mám i servisní knížku. Auto má najeto 175000 km. Když jsem ho dovezl tak jsem ho dal ve Znojmě do autorizovaného servisu Peugeot na výměnu oleje a všech kapalin na zimu. V servisu v té době měli akci "C" prohlídku vozu při výměně oleje zdarma. Tak jsem si ji nechal udělat jen pro sychr a navíc jsem si nechal auto připojit na diagnostiku taky jen pro sychr. V servisu mi řekli, že při celkové prohlídce vozu na nic nepřišli, že auto je v pořádku, jen že přední pravý čep je špatný, tak jsem jej nechal hned vyměnit. Výměna stála 600kč + 1800kč práce. Potom mi řekli, že km opravdu podle servisky sedí a tak jsem odjel spokojený pryč. Jenže mám takový problém, při mírném otočení volantu do leva se ozývá takové jemné pískání nebo švidrání (nevím jak to nazvat). Jakmile se ale volant otočí do leva trochu víc nebo do prava kamkoliv tak to přestane dělat. Nevím co to je?? A tohle to dělalo i před výměnou čepu. Kamarád mi říkal, že to můžou být brzdové destičky, že měl na fiatu to samý a že v servisu mu vyměnili brzdové destičky v zadu a že mu to přestalo dělat. Tak nevím?? Potom mám druhý problém a to ten, že pokud zatočím do leva nebo někdy do prava a v momentu kdy přidám v zatáčce plyn tak se mi jakoby ozve rána (bouchnutí) a tohle se stane někdy i když projedu zatačku přes nějaký větší hrbol? Tak pokud by jste někdo měl stejný problém byl bych rád za radu, díky. Jo a ještě jak jsem psal, nikdy jsem před tím diesel neměl, tak když nastartuji auto, hlavně teď v zimě auto trošku sebou cuká??? ( nebo hází) Kámoš mi říkal, že by to nemělo dělat?? Ale až je auto zahřátý a někde zastavím tak už je úplně klidný. Tak díky za rady. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, no je to takové jemné skřípání s pískáním dohromady, ale je to slyšet na všechny rychlostní stupně a to jen když dám volant mírně do leva. (jen v určitý poloze) Jakmile zatočím víc nebo mín, přestane to. A ten zvuk jde slyšet od předního pravého kola. Tak nevím??? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...