Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

oprava trubky klimatizace


ozzy56

Recommended Posts

Mám pididírku na trubce klimy--asi 4 cm od plnícího ventilu(za L světlometem),chladící medium vydrží v okruhu 3-4 měsíce.A teď tu radu plís--dá se ta dírka něčím zacpat(zavařit-letováním,nebo nějakým tmelem) bez demont. trubky z autí?Nebo je tam pod AKB ještě šroubový spoj ,než ta trubka vleze do kabiny?Dírka zjištěna při desinfekci a plnění klimy.Děkukju za rady.Jo-klima je digi.:super:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ozzy1956

Mám pididírku na trubce klimy--asi 4 cm od plnícího ventilu(za L světlometem),chladící medium vydrží v okruhu 3-4 měsíce.A teď tu radu plís--dá se ta dírka něčím zacpat(zavařit-letováním,nebo nějakým tmelem) bez demont. trubky z autí?Nebo je tam pod AKB ještě šroubový spoj ,než ta trubka vleze do kabiny?Dírka zjištěna při desinfekci a plnění klimy.Děkukju za rady.Jo-klima je digi.:super:roker

Existuje nejake lepidlo alebo co to je, ktore sa nastrieka do okruhu a zalepi presne taketo male dierky (podobne ako pri okruhu chladenia) a musim povedat ze to celkom funguje.

Ja som mal prasknutu komplet hadicu a tu som musel dat spravit inak to neslo, ale v takomto pripade aky popisujes ty by to lepidlo mohlo fungovat.

Staci ist do servisu kde plnia klimy a oni budu vedet.

Good luck :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: roxbury7

ako sa dá zistit v ktorej časti uniká chladiace médium. mám podobný problém. ako sa pohybuje cena takejto kontroly?? dík za dotazy....:papa

Da sa to zistit tak ze v servise ti napustia do okruhu klimy uv roztok a natlakuju okruh. Potom sa lahko uv lampou da zistit kde to unika a podobne.

Neviem presne co to stoji ale cely proces vypustenia, napustenia roztoku a napustenia klimy stoji okolo 4 tisicok SK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom servise dělají jen plnění,čištění klimy--bez oprav.Ten maník to naplnil a zkusil podobným přístrojem,jak zkoušejí unik plynu v bytě.Když zjistil tu dírku,říkal,že to vysaje zpět--mám si někde nechat opravit nebo vyměnit tu trubku a potom mi to chladivo vrátí zpět.Ale já sem to tam nechal,jak dlouho to vydrží.Ten maník říkal,že podle velikosti té dírky tak 3-4 měsíce.Záleží jak často a dlouho klimu používáš.(po zapnutí klimy stoupne samozřejmě tlak v systému.Hlavně potřebuju vědět,zda v těch místech pod baterkou není další spoj trubek,abych to radši vyměnil za novou trubku.:papa:papa:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobnej problem sem řešil po koupi auta. Maník z mrazíren v Moravský Třebový mi tu trubku vyndal - jsou na to potřeba speciální kroužky z plastu, laik to nerozebere - trubku zvenku zaletoval, nasadil a naplnil klímu.Komplet cca jedna hodina času a jeden tisíc korun. Doposud to baví k naprosté spokojenosti. Mimochoden díru zjistil velmi odborně - trochu systém natlakoval a hledal tam, kde to syčelo.;)

[upravil dne 18/12/07 bagr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ozzy1956

V tom servise dělají jen plnění,čištění klimy--bez oprav.Ten maník to naplnil a zkusil podobným přístrojem,jak zkoušejí unik plynu v bytě.Když zjistil tu dírku,říkal,že to vysaje zpět--mám si někde nechat opravit nebo vyměnit tu trubku a potom mi to chladivo vrátí zpět.Ale já sem to tam nechal,jak dlouho to vydrží.Ten maník říkal,že podle velikosti té dírky tak 3-4 měsíce.Záleží jak často a dlouho klimu používáš.(po zapnutí klimy stoupne samozřejmě tlak v systému.Hlavně potřebuju vědět,zda v těch místech pod baterkou není další spoj trubek,abych to radši vyměnil za novou trubku.:papa:papa:roker

Ja som bol v servisu v ktorom robili vsetko, aj plnenie, cistenie ale aj opravy okruhu. Cize trubky, hadice a aj to tekute lepidlo tam dokazali dat.

Tak neviem teda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...