Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kontrola originality


jozefsv

Recommended Posts

Původně zaslal: jozefsv

Původně zaslal: peco

Původně zaslal: jozefsv

tak si na nas na SK vymysleli pani hore ako vytiahnut zase nejake peniaze do rozpoctu.kontrola sa bude prevadzat pri kazdom prepise auta, tzn ze aj ked jeden den kupite auto a na druhy ho predate, tak musi znovu na kontrolu originality.nebolo by to nic hrozne keby to nestalo cca do 3000 skk.neviem preco, ale neviem sa zbavit pocitu ze zijem v blbakove ked cena za kontrolu originality zalezi podla objemu motora.co s tym ma motor mi nie je jasne.:(

ako je to v cechach? tiez to u vas zavadzaju?

najviac sa tesim na tie kazdodenne spravy kolko aut zistili ze bolo kradnutych.dufam, ze to nestastie mat nikdy nebudem

Sorry nechce sa mi to citat, odkedy to bude platit? A bude to platit aj pri prepise v okrese?

od 1.1.2008 na kazdy dovoz a ci aj od tohto datumu na prepisovacky neviem, ale ak uz to bude platit tak je jedno ci z okresu do okresu alebo v ramci neho.takze si vsetci nachystajme prasule

To si ma nepotesil, predstavte si, ze nejaky dedo si chce kupit u nas na Slovensku Skodovku-zaplati 2380sk za kontrolu originality, 1000 (resp. 1500)sk za prepis v okrese(mimo okresu) a to este nezaplatil zakonnu+prip. STK, EK a ked to zratam, tak to je fakt uzernictvo!!! Ten dedo sa mimochodom este vobec neodviezol...

Snad ma ciste svedomie ten, kto to vymysla...:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: peco

Původně zaslal: jozefsv

Původně zaslal: peco

Původně zaslal: jozefsv

tak si na nas na SK vymysleli pani hore ako vytiahnut zase nejake peniaze do rozpoctu.kontrola sa bude prevadzat pri kazdom prepise auta, tzn ze aj ked jeden den kupite auto a na druhy ho predate, tak musi znovu na kontrolu originality.nebolo by to nic hrozne keby to nestalo cca do 3000 skk.neviem preco, ale neviem sa zbavit pocitu ze zijem v blbakove ked cena za kontrolu originality zalezi podla objemu motora.co s tym ma motor mi nie je jasne.:(

ako je to v cechach? tiez to u vas zavadzaju?

najviac sa tesim na tie kazdodenne spravy kolko aut zistili ze bolo kradnutych.dufam, ze to nestastie mat nikdy nebudem

Sorry nechce sa mi to citat, odkedy to bude platit? A bude to platit aj pri prepise v okrese?

od 1.1.2008 na kazdy dovoz a ci aj od tohto datumu na prepisovacky neviem, ale ak uz to bude platit tak je jedno ci z okresu do okresu alebo v ramci neho.takze si vsetci nachystajme prasule

To si ma nepotesil, predstavte si, ze nejaky dedo si chce kupit u nas na Slovensku Skodovku-zaplati 2380sk za kontrolu originality, 1000 (resp. 1500)sk za prepis v okrese(mimo okresu) a to este nezaplatil zakonnu+prip. STK, EK a ked to zratam, tak to je fakt uzernictvo!!! Ten dedo sa mimochodom este vobec neodviezol...

Snad ma ciste svedomie ten, kto to vymysla...:potlesk

není to nic jiného než státní zlodějna v praxi - prostě byrokrati a šmejdi státní správy musí ( a to bezpracně a dobře)z něčeho žít a tak se občánku starej - od toho tady přece jsme aby jsme jim zajistili blahobyt :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kontrolu originaliti bude vykonavat IRIS SLOVAKIA a.s. vyhrali tender, takze sa tam pekne nabalia...

Od 1.1.2008 sa bude robit THG len na autá individualne dovezene a dovezene z tretich krajín....

Resp. len dovoz...

Planuju aj pri prepisoch zo stareho majitela na noveho....

*Cize teraz neviem...clovek ktory sa zaobera dovozom bude musiet navstivit THG aj ked bude auto prihlasovat a aj ked ho bude napr. o týžden predavat....

ci tam bude nejaka doba platnosti...... ci to bude len jednorazový ukon...

toto neviem...a absolutne si neviem predstavit ako to bude fungovat....je to hlupost na n-tu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: marisw

Kontrolu originaliti bude vykonavat IRIS SLOVAKIA a.s. vyhrali tender, takze sa tam pekne nabalia...

Od 1.1.2008 sa bude robit THG len na autá individualne dovezene a dovezene z tretich krajín....

Resp. len dovoz...

Planuju aj pri prepisoch zo stareho majitela na noveho....

*Cize teraz neviem...clovek ktory sa zaobera dovozom bude musiet navstivit THG aj ked bude auto prihlasovat a aj ked ho bude napr. o týžden predavat....

ci tam bude nejaka doba platnosti...... ci to bude len jednorazový ukon...

toto neviem...a absolutne si neviem predstavit ako to bude fungovat....je to hlupost na n-tu.

kto vyhral tender je nepodstatne.vykonavat kontrolu budu vsetky mozne firmy,napr.slovdekra a xy firiem s roznymi menami.lisia sa akurat tak cenovo,pretoze im stat nestanovil hornu hranicu ceny.samozrejme im za to treba :potlesk.v kazdom okrese maju byt casom min. 2 pracoviska.to ze zatial musi na originalitu len dovoz a ostatne nie, je otazkou par mesiacov kedy to bude platit pre vsetkych.ak dovozca privezie auto a pojde s nim na kontrolu tak ak ho bude predavat aj o hodinu tak to auto musi ist znova na kontrolu originality.preco?pretoze niekto mudry povedal ze zakladne znaky identity sa daju zmenit aj za hodinu alebo moze byt pripravene zduplovane auto na predaj s ciernymi cislami.

kontrolovat sa bude aj hrubka laku po celej karoserii.a ak ma vela zmien na laku tak to musi dotycny dokladovat z akeho dovodu.tymto sa chcu vyhnut podvodom v poistovniach.

len som potom zvedavy ked si niekto auto kupi v domneni ze bolo neburane a pojde na kontrolu a tam mu povedia ze hrubka laku na blatniku nesedi s autom.kupujuci bude napr ziadat vratenie penazi lebo on nechcel burane auto ...

no a hlavne ze vraj na jednej kontrole mozete prejst a v inom meste vraj nemusite lebo hlavnu rolu tam hraje ludsky faktor a ten je omylny.stazovat sa mozete tak na lamparen.

tak takyto krasny darcek nam nadelili z hora.opat sa na nas vysra...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pič*viny ako mraky toto THG.

ako ze vydokladovat...co mam dokladovat.....ked som napr. bural auto a kupil som z aviza jeden blatnik, dam ho nastriekat.a hodim ho na auto...co tam mam dokladovat ked mi ten blatnik predal clovek co rozpredaval svoje auto...to akoze mi ma dat kupno-predajnu zmluva na blatnik.....

je to riadna kok*tina,az mi je ztoho zle...ktory bastard toto vymyslel...uz nevedia co od dobrtota....

a to ze ceny budu stanovene podla objemu je uz naozaj vela...to ca ma byt...vsak to absolutne neni faktor ktory ovplivnuje tuto prehladku....

to co je za curakov co toto vymysleli.....nemaju ani paru o veciach a vymyslaju sprostosti.....je to nedomyslene..som za to aby sa tu nieco taketo robilo, preco nie...ale treba to domysliet poriadne..a zvazit ceny poskytovanych sluzieb.

tento chudobny slovensky narod ozobracuje hocijaka sebranka ,ktora je momentalne pri moci.... fuuj, banda prasiva.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...