Sign in to follow this  
Followers 0
badisak

Sedak

5 posts in this topic

Zdravím všechny. Mám takovej problém ohledně sedáku spolujezdce. Nijak bych to neřešil, kdyby se mi to nestalo už s druhým. Problém je v polohování dozadu. Začalo mi to dělat u původního a to tak, že sedadlo šlo dopředu sklopit v pohodě, ale dozadu dolů a napolohovat ani náhodou. Prostě drželo v jedný poloze a ani se nehlo. Když zatlačím na páčku, jde "zmáčknout" jen do 1/3 a dál ani ránu. Koupil jsem proto jiný sedák z novějšího modelu. Sklopený byl asi tak dvakrát a z ničeho nic stejný problém jako u toho prvního. Nemá s tím někdo zkušenosti, v čem by mohl být problém? Já už fakt nevím. Předem dík moc za radu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hlavní problém vidím v mechanizmu jako takovým - řek bych že tenhle patent za moc nestojí. Jedinej můj poznatek k tématu je, že už se mi sedadlo spolujezdce taky párkrát zaseklo. Nebo abych byl teda přesnej mě zatím vlastně nikdy. Párkrát se to povedlo některýmu z pasažérů. Hlavně ségra má na to talent, ta když na to šáhne, je to šprajcnutý tak na padesát procent :D Co sem vypozoroval, asi není dobře opěradlo při pohybu dopředu přidržovat. Já prostě vezmu za páčku a tahem za ní opěradlo sklopím a s celým sedadlem dojedu až nadoraz dopředu. Rovnám ho tahem za vršek opěráku - takhle mi to bez problémů funguje.

Jinak zatím pokaždý se mi to nějakým způsobem povedlo rozpohybovat. Držet páku polohování chvilku dopředu, cloumat opěradlem, pak zase zkusit co nejdál dozadu a přitom cloumat opěradlem. Zaručenej postup bohužel nemám, je to loterie :roll

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak musim zaklepat ze me to jeste nestalo.... nevim jak poradit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je to aj moj problem,šoferova sedačka sa neda sklopiť, vozíme sa na 95% dvaja tak som to moc neriešil:aut,ale v lete som to aspoň rozobral a zistil som jeden ulomený viď foto zrejme bude chyba niekde tam.Ak to budete rozoberať skuste spraviť par foto ja to budem riešiť asi až na jar:myslim

post-0-1410959738931_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jsem zkoušel se sedadlem všelijak lomcovat, ale bezúspěšně. Stále nejde sklopit dozadu a drží jen v jedný poloze a nejde s ním dozadu hnout. Ještě jednou zdůrazňuju, že dopředu jde úplně v pohodě. Někde je to asi šprajcnutý, protože páčku na uvolnění dám dozadu maximálně o 1/3 celé možné plochy.

[upravil dne 3.1.2008 badisak]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.