Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vrzajici vetrak


Guest Urbanek Tomas

Recommended Posts

Guest Urbanek Tomas

Zacal mi priserne vrzat vetrak od "vzduchotechniky" v aute :(. Neda se to kvuli hluku vubec zapnout.

Da se to necim namazat? Slysel jsem ze na to musi byt nejaky specialni olej, aby se nezcuckovatel a nezadrelo se to uplne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Urbanek Tomas

Diky za odpovedi

lopatky ulomeny nejsou, na to jsem se vcera dival z motorovyho prostoru, ale vybral jsem asi 10 kg jehlici listi a dalsiho ruznyho bordelu.

Taky me ted napadlo, jestli by se to nedalo taky promazat vazelinou. Jednomu kamosovi se ten vetrak po namazani totalne zadrel, ale to bylo u Opla :) tak chci zvolit vhodny mazani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na promazání ložisek větráku nic není je nutno motorek vyndat uplně ven z plastového držáku a promazat i spodní ložisko-mě se nejvíce osvědčila vazelinka ve sprei,ale mužeš tam dat třeba i WD 40 !!!!!ale pozor na jehlici 10kg je opravdu hodně zkontroluj si i druhou stranu (u řídících jednotek)tam ti to ucpe odtokový otvor a tvůj počitač nemá koupání moc rád!!!!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Urbanek Tomas

JO, jehlici je svine. Od te doby co jsem pocitac vykoupal tak, ze auto neslo ani nastartovat :D tak to pravidelne, alespon jednou tydne vybiram. Docela koukam, kde se tam vsechno to bahno bere, je to humus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Urbanek Tomas

Tak vetrak jsem promazal a uz nevrze, prvne jsem pouzil WD 40, ale druhy den to zase vrzalo, tak jsem tam narval vazelinu a snad to bude dobry.

Dik vsem za radu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Měl jsem stejný problém, ale udělal jsem to následovně. Oddělal jsem platový kryt ventilátoru, koupil plastovou sí?ku s odpovídajícím okem (cca 3 mm), plácl jsem to přes snasávací otvor ventilace, našrouboval kryt zpět a mám po starostech už víc než rok. Když je nejhůř stačí rukou sebrat to svinstvo ze sí?ky. Možná ještě k tomu oleji. Silikonové oleje spíš konzervují než mažou, takže lépe teflonové např GT85 apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...