Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

volba presidenta CR


buml

volba presidenta CR  

  1. 1. volba presidenta CR


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Tak se nam priblizila volba presidenta Ceske republiky, sice pres sliby opet neni prima, ale zajimal by me Vas nazor, koho byste radeji videli v cele statu?

muj nazor:

Jednoznacne prof. Vaclav Klaus, prof. Svejnar to u me prohrava hned na nekolika frontach,

1) jeho nerozhodnost je dost zarazejici (pravda uz se rozhoupal)

2) asi si jeste neuvedomil jak se v CR president voli (chce z toho udelat kampan ala amerika)

3) se obavam ze je nahony vzdalen realu Ceske republiky

tretiho kandidata stale marne vyhlizim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proboha Pe.Tr prezidentem??? Nebrat!!!!!!!!!!!! Má velkou rodinu a moc malý konto, takže bychom mu celý volební období jen sunuli milodary, aby se měl aspoň chvilku tak jako Ti, co jsou v politice dýl

(to už radši zvolte mě, jako předseda klubu jsem se snad osvědčil, tak proč nedělat předsedu ČR, že???)

Ale dost humoru - podle mě je šílenej humus to, že volba není přímá a že se to celý zase svrhne do hry když dám hlas, co za to???

Jinak z dvou možných variant volím Klause, aspoň něco o něm vím a mohu tedy aspoň přibližně tušit, co by v budoucnu dělal - pan Švejnar je pro mě zemí neprobádanou, i když z toho, co jsem měl možnost postřehnout za posledních pár roků v podvečerních debatách v rádiu (F1 a IMPULS) určitě netvrdím, že je to nějakej blbec.

No co - v roce 1990 jsem byl zastáncem Valtra Komárka a odpůrcem prezidenta Havla, půl roku po zvolení Havla jsem se stal jeho 100% příznivcem a upřímně lituju, že není možné přímou volbou zvolit opět Havla - i když ví bůh, zda by do toho zase chtěl jít, když prezident v našem pojetí je vlastně jen taková směšná loutka téměř bez pravomocí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: buml

Původně zaslal: macik.83

Uz davno se mel volit prezident lidstvem, ne tema papalasema u koryta...Jinak mam rad Klausika...

nelze nez souhlasit, primou volbu nam ty korytari slibujou uz minimalne dve volebni obdobi:grr

pamatuju si, kdyz kandidoval Mira Sladek, nedokazu si predstavit, jak by to dopadlo, kdyby volil vox populi (hlas lidu:D)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: macik.83

Původně zaslal: buml

Původně zaslal: macik.83

Uz davno se mel volit prezident lidstvem, ne tema papalasema u koryta...Jinak mam rad Klausika...

nelze nez souhlasit, primou volbu nam ty korytari slibujou uz minimalne dve volebni obdobi:grr

pamatuju si, kdyz kandidoval Mira Sladek, nedokazu si predstavit, jak by to dopadlo, kdyby volil vox populi (hlas lidu:D)

A toho bych se nebál - Sládek měl své příznivce, jejihž největší síla tkvěla v tom, že byli hlasití, občas udělali i nějakej bengál a média jim kvůli tomu dávala ve zprávách nějakej ten mediální prostor. Určitě jich ale nebylo tolik, aby Sládka prohlasovali až na hrad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Medved > Vaclav Havel splnil svoji roli dle me mel odejit po svem druhem obdobi, treti mu bylo darovano vznikem Ceske republiky (o necem podobnem ted dle medii premysli Putin spojenim Ruska a Beloruska by ziskal novy ustavni poradek a tim padem nove funkcni obdobi).

Zac si oproti Havlovi vazim Klause nadevse je pristup k milostem, za ty bych prvne jmenovanemu utrhnul hlavu.

2 macik.83 > treba by tu nastolil poradek a jista mensina by se jako mensina zacala chovat a nebo by tu nebyla:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uf, zase politika? :nevim

K tomu, jestli Honzu nebo Vaška se vyjadřovat nebudu - anebo jo: ani jednoho.

Ale k přímé volbě: ano, líbila by se mi, protože bych měl pocit, že o tom, kdo mě reprezentuje, spolurozhoduji. Zároveň je mi ale jasné, že by to nebyl prezident nejlepší, ale nejhlasitější, resp. nejlépe vycházející s médii. Na jisté soukromé TV býval každou (tuším) neděli jistý pořad s jejím ředitelem - celý národ jej viděl, vypadal slušně, mluvil zřetelně, byl bezúhonný, schopný..... v přímé volbě by měl jistě šanci. A zároveň je to pro mě na postu prezidenta absolutně nepřijatelný charakter. A takhle by se dalo pokračovat. Jsem přesvědčen o jednom: zvolili bysme si tam blba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sic mě politika moc nebere, tak ani mě by se přímá volba dvakrát nepříčila. Měl bych pocit, že jsem fakt přispěl tomu co chci, takhle jen čekáme jak to dopadne a jak už tu někdo napsal, je to o tom kdo komu co za ten hlas nabídne.

Co se týče současných kandidátů, jednoznačně u mě vede V. Klaus. Nějaký p. Švejnar mi absolutně nic neříká. Navíc mě včera dost překvapil tím, že o sobě mluvil jako by už byl zvolen.

Kdyby byl zvolen Švejnar, přišlo by mě to asi jako když byl zvolen Karel Schwarzenberg. Podle mě, absolutně nereprezentativní osobnost, která v této zemi žije spíše sporadicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...