Sign in to follow this  
Followers 0
buml

volba presidenta CR

volba presidenta CR  

1. 1. volba presidenta CR

Please sign in or register to vote in this poll.

42 posts in this topic

Tak se nam priblizila volba presidenta Ceske republiky, sice pres sliby opet neni prima, ale zajimal by me Vas nazor, koho byste radeji videli v cele statu?

muj nazor:

Jednoznacne prof. Vaclav Klaus, prof. Svejnar to u me prohrava hned na nekolika frontach,

1) jeho nerozhodnost je dost zarazejici (pravda uz se rozhoupal)

2) asi si jeste neuvedomil jak se v CR president voli (chce z toho udelat kampan ala amerika)

3) se obavam ze je nahony vzdalen realu Ceske republiky

tretiho kandidata stale marne vyhlizim

Tak u me vitezi taky jedine V. Klaus. At kazdej rika co chce, ale ma "nejaky" vzdelani a pusobi tak nejak solidne at uz vzhledem tak i projevem. Ale my do toho stejne mluvit co nemame a koneckoncu si myslim, ze je skoro jedno jestli Petr nebo Pavel... A nebo ze by Pe.Tr ? :D

Původně zaslal: Marlin

jo a kdo je ten Svjenar??? :myslim

profesor ekonomie, ktery za komance emigroval, prednasi v Americe a tvrdi ze stridave zije i v CR

vice se o nem muzes dozvedet ZDE

pro rovnost pristupu ke kandidatum stranky prof. Klause

[upravil dne 16/12/07 buml]

Uz davno se mel volit prezident lidstvem, ne tema papalasema u koryta...Jinak mam rad Klausika...

Původně zaslal: macik.83

Uz davno se mel volit prezident lidstvem, ne tema papalasema u koryta...Jinak mam rad Klausika...

nelze nez souhlasit, primou volbu nam ty korytari slibujou uz minimalne dve volebni obdobi:grr

Proboha Pe.Tr prezidentem??? Nebrat!!!!!!!!!!!! Má velkou rodinu a moc malý konto, takže bychom mu celý volební období jen sunuli milodary, aby se měl aspoň chvilku tak jako Ti, co jsou v politice dýl

(to už radši zvolte mě, jako předseda klubu jsem se snad osvědčil, tak proč nedělat předsedu ČR, že???)

Ale dost humoru - podle mě je šílenej humus to, že volba není přímá a že se to celý zase svrhne do hry když dám hlas, co za to???

Jinak z dvou možných variant volím Klause, aspoň něco o něm vím a mohu tedy aspoň přibližně tušit, co by v budoucnu dělal - pan Švejnar je pro mě zemí neprobádanou, i když z toho, co jsem měl možnost postřehnout za posledních pár roků v podvečerních debatách v rádiu (F1 a IMPULS) určitě netvrdím, že je to nějakej blbec.

No co - v roce 1990 jsem byl zastáncem Valtra Komárka a odpůrcem prezidenta Havla, půl roku po zvolení Havla jsem se stal jeho 100% příznivcem a upřímně lituju, že není možné přímou volbou zvolit opět Havla - i když ví bůh, zda by do toho zase chtěl jít, když prezident v našem pojetí je vlastně jen taková směšná loutka téměř bez pravomocí.

Původně zaslal: buml

nelze nez souhlasit, primou volbu nam ty korytari slibujou uz minimalne dve volebni obdobi:grr

pamatuju si, kdyz kandidoval Mira Sladek, nedokazu si predstavit, jak by to dopadlo, kdyby volil vox populi (hlas lidu:D)

Pe.Tra prezidentem? Ja bych to bral, delal bych mu stinoveho ministra DJingu :D:D:D

Původně zaslal: Medvěd

- i když ví bůh, zda by do toho zase chtěl jít, když prezident v našem pojetí je vlastně jen taková směšná loutka téměř bez pravomocí.

Asi tak nejak to je. Ale Havel v poslednich letech spise rozdaval amnestie, coz mi uplne moc taky nesedelo.

Původně zaslal: buml

pamatuju si, kdyz kandidoval Mira Sladek, nedokazu si predstavit, jak by to dopadlo, kdyby volil vox populi (hlas lidu:D)

A toho bych se nebál - Sládek měl své příznivce, jejihž největší síla tkvěla v tom, že byli hlasití, občas udělali i nějakej bengál a média jim kvůli tomu dávala ve zprávách nějakej ten mediální prostor. Určitě jich ale nebylo tolik, aby Sládka prohlasovali až na hrad

2 Medved > Vaclav Havel splnil svoji roli dle me mel odejit po svem druhem obdobi, treti mu bylo darovano vznikem Ceske republiky (o necem podobnem ted dle medii premysli Putin spojenim Ruska a Beloruska by ziskal novy ustavni poradek a tim padem nove funkcni obdobi).

Zac si oproti Havlovi vazim Klause nadevse je pristup k milostem, za ty bych prvne jmenovanemu utrhnul hlavu.

2 macik.83 > treba by tu nastolil poradek a jista mensina by se jako mensina zacala chovat a nebo by tu nebyla:D:D:D

Uf, zase politika? :nevim

K tomu, jestli Honzu nebo Vaška se vyjadřovat nebudu - anebo jo: ani jednoho.

Ale k přímé volbě: ano, líbila by se mi, protože bych měl pocit, že o tom, kdo mě reprezentuje, spolurozhoduji. Zároveň je mi ale jasné, že by to nebyl prezident nejlepší, ale nejhlasitější, resp. nejlépe vycházející s médii. Na jisté soukromé TV býval každou (tuším) neděli jistý pořad s jejím ředitelem - celý národ jej viděl, vypadal slušně, mluvil zřetelně, byl bezúhonný, schopný..... v přímé volbě by měl jistě šanci. A zároveň je to pro mě na postu prezidenta absolutně nepřijatelný charakter. A takhle by se dalo pokračovat. Jsem přesvědčen o jednom: zvolili bysme si tam blba.

politiku nemusím ať to bude ten či onen nikdy se nezavděčíš

To ale neplatí zdaleka jen v politice, mohl bych o tom dlouho hovořit

zcela souhlasím s Tebou;)

na co narazis PREDSEDO:aut:D:aut

Sic mě politika moc nebere, tak ani mě by se přímá volba dvakrát nepříčila. Měl bych pocit, že jsem fakt přispěl tomu co chci, takhle jen čekáme jak to dopadne a jak už tu někdo napsal, je to o tom kdo komu co za ten hlas nabídne.

Co se týče současných kandidátů, jednoznačně u mě vede V. Klaus. Nějaký p. Švejnar mi absolutně nic neříká. Navíc mě včera dost překvapil tím, že o sobě mluvil jako by už byl zvolen.

Kdyby byl zvolen Švejnar, přišlo by mě to asi jako když byl zvolen Karel Schwarzenberg. Podle mě, absolutně nereprezentativní osobnost, která v této zemi žije spíše sporadicky.

Původně zaslal: Pe.Tr

a měl bych i stravenky?:myslim

ty bys na tu funkci musel este doplacet:aut